Nedjelja, 29. rujna 2013. 15:18 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 1. kola: Murvice - Trešnjevka II  22:22

Suci: Aušperger (Dugo Selo) - Galeković (Zagreb).

MURVICA: Rebić-Račić, Kutija 3, Papić, Nježić, Hodžić 5, Smoljan 1, Poslek, Karačić, Vergić, Mandekić, Tomić 1, Martulaš, Grozdek, Filipović, Uremović 7 (2), Zorić 5.

TREŠNJEVKA II: Medaković, Čagalj 2, Pašalić, Heraković 2, Sijah, Kazić, Šimara 2, Lojen, Ristevski 4 (1), Prpić, Šestanović 3 (1), Žućić, Borković 1, Perkušić 7, Stanić 1.

Sedmerci: Murvica 5 (2), Trešnjevka II 3 (2).

Isključenja: Murvica 6 minuta, Trešnjevka II 14 minuta.

U svojem debitantskom nastupu u višem rangu natjecanja, rukometašice Murvice oduševile su pristupom utakmici i zrelošću prikazanoj u posljednjim sekundama utakmice. Zasigurno u deset godina od kada je Murvica osnovana, utakmicu sa većim obratima nije odigrala. Jesenska pojačanja Rebić-Račić, Hodžić i nešto ranije pristigle Zorić i Uremović pokazale su se kao pravi pogodak.

Gošće su povele 1:4, ali Murvica vrlo brzo stavlja utakmicu pod kontrolu, uz pomoć dobro popunjenih tribina. Na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću, a u nastavku prednost Murvice stiže i do velikih 20:16. No, utakmica nije odlučena golom Maje Kutije u 56. minuti. Snažna Matea Perkušić, sa tri gola u završnici, dovodi svoju ekipu na 21:22. Murvica ostaje bez dvije igračice, a Irma Zorić sa trećim isključenjem napušta igru. I mnogo iskusnije ekipe u ovoj konstelaciji snaga podigle bi bijelu zastavu predaje.

I još nije gotovo... Samo 13. sekundi prije kraja stiže i sedmerac za gošće. Prva igračica Trešnjevke, snažna Perkušić postaje tragičar utakmice, a Nikolina Rebić Račić, sjajnom obranom sedmerca daje minimalnu šansu svojim suigračicama. Vremena je i više nego malo, ali to ne misli i Karmen Uremović, koja više i ne gleda na semafor. Koncentracije i preciznosti za završnu realizaciju Karmen ne nedostaje za konačnih 22:22.