U-18 SP Hrvatski vaterpolisti poraženi u četvrtfinalu

Ponedjeljak, 08. srpnja 2024. 11:16 Napisao/la  SC
Viktor Tončinić

HVS je objavio sljedeći izvještaj:

Hrvatski će reprezentativci na Svjetskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Buenos Airesu igrati za poredak od 5. do 8. mjesta, odnosno ostali su bez šanse za medalju. U četvrtfinalu je u ranim satima ponedjeljka po našem vremenu, Crna Gora bila bolja.

Dugo je Hrvatska bila u vodstvu ili još malo preciznije, suparnici su prvi put poveli tek u 16. minuti, dakle u zadnjim sekundama druge četvrtine.

Početak je bio, malo je reći sjajan. Vodstvo 3:0 nakon nepune prve polovice prve dionice odnosno tri i pol minute igre. Dvaput zaredom Ante Jerković, te Šime Žilić bili su strijelci u tom početnom rešetanju crnogorske mreže. Ipak, Crna Gora je iz dva napada s igračem više smanjila na 3:2 što je bio i rezultat prve četvrtine.

U nastavku ponovo prvi gol postižu mladi Hrvati, točnije centar Viktor Tončinić (4:2). U manje od minute Crna Gora je prvi put poravnala (4:4), ali vodstvo je Hrvatskoj vratio Bartul Bučević. Još jedan pogodak s igračem više. Sredinom ove dionice Crnogorci su i drugi put poravnali, da bi pola minute prije kraja poluvremena prvi put i poveli, (5:6). Na našu žalost, od tog trenutka Crna Gora više nije ni ispuštala prednost iz svojih ruku.

Tijekom treće četvrtine je to još bilo na gol do dva pogotka razlike, ali konačno rezultatsko ‘odljepljivanje’ uslijedilo je u zadnjih 8 minuta. Problem je nastao u trećoj dionici i zbog treće osobne Lena Dujmića, ali dubioza se produbila u četvrtoj četvrtini.

U nju se ušlo s vodstvom suparnika 9:7, da bi Duje Cuzzi u prvom napadu smanjio na 9:8. Desetak sekundi kasnije ostali smo i bez Amara Fajkovića (treća osobna), a potom Crnogorci koriste dva uzastopna napada s igračem više za svoje vodstvo 11:8 šest minuta prije kraja. Minutu kasnije utihnula je svaka nada u mogući povratak hrvatske reprezentacije.

Viktor Tončinić je zbog brutalnog prekršaja dobio isključenje bez prava zamjene od 4 minute, Crna Gora je odmah dobila i peterac koji su pretvorili u gol za 12:8.

Četiri gola minusa, a samo pet minuta do kraja, od kojih smo 4 minute morali u kontinuitetu igrati s igračem manje značilo je samo jedno. Crna Gora će u polufinale protiv Srbije, dok će naši mladići u borbu za poredak od 5. do 8. mjesta.

Suparnik će nam sada biti Španjolska, a ova je utakmica na rasporedu već večeras (ponedjeljak) po našem vremenu, od 21.00 sat, stoji u izvještaju.

Za reprezentaciju igraju četvorica igrača Primorja EB: Viktor Tončinić, Karlo Dragošević, Len Dujmić i Gabrijel Burburan.