Superliga stolnotenisača: Srdoči upisali dva poraza u povratku u najviši rang

Ponedjeljak, 04. studenog 2013. 10:40 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola: Srdoči - Podravka 3:4, Srdoči - Dr. Časl 0:4

Stolnotenisači Srdoča su se nakon pet godina vratili u najviši rang natjecanja -Superligu. U 3. kolu ugostili su STK Podravku iz Koprivnice i aktualnog prvaka Dr. Časla iz Zagreba upisavši dva poraza.

STŠK SRDOČI-STK PODRAVKA 3:4

Rezultati: Divković Mario-Lončar Danijel 3:2;Šarčević Luka – Habijanac Marko 0:3;Jardas Ivan –Samac Neven 0:3;Divković/Jardas –Habijanac/Samac 3:2;Divković- Habijanac 1:3, Divković – Habijanec 1:3;Jardas-Lončar 3:2;Šarčević –Samac 0:3)

Od dva novopečena Superligaša gosti iz Koprivnice pojačani s iskusnikom Markom Habijanecom u uzbudljivom i dramatičnom meču bili su uspješniji od Srdočana kojima ni bučno navijanje nije pomoglo protiv iskusne momčadi iz Koprivnice. Kod domaćina istaknuli su se Mario Divković i Ivan Jardas pobjedama protiv Danijela Lončara te par Divković/Jardas koji je u petom setu u završnici bio uspješniji od gostujućeg para Habijanac/Samac.

Domaćini su četvrti bod i pobjedu tražili protiv drugog reketa gostiju Nevena Samca, ali Luka Šarčević i Ivan Jardas nisu odigrali mečeve na svojem nivou te je Neven Samac oba meča dobio uvjerljivo s 3:0.

STŠK SRDOČI – DR. ČASL 0:4

Rezultati: Graovac Andrej – Ređep Ronald 0:3;Šarčević Luka –Zeng Jia 0:3, Jardas Ivan – Japec Tomislav 0:3; Divković/Jardas-Zeng/Japec 0:3)

Aktualni državni prvaci Dr. Časl iz Zagreba s maksimalnim rezultatom 4:0 u 56 minuta bez izgubljeng  seta pobijedili su Srdočane. Gosti iz Zagreba igrali su s pola snage dopustivši da se igra razvije tako da su gledatelji mogli uživati u dobrim akcijama i poenima.