SP U-21 u udičarenju: Hrvatskoj ekipno zlato, Mauro Lukšić donio broncu u Crikvenicu

Ponedjeljak, 12. listopada 2015. 12:09 Napisao/la  SC

Svjetski prvak je postao Anđelo Kosović, Dilan Mileta osvojio je srebro, a Mauro Lukšić broncu

Hrvatska reprezentacija u sastavu Anđelo Kosović (Zubatac, Zadar), Dilan Mileta (Galeb, Raša), Mauro Lukšić (Arbun, Crikvenica), Denis Županec (Arbun, Punat), Jere Brzić (Podlanica, Biograd), Adrian Alaburić (Orada, Pag) predvođena izbornikom Antunom Lončarom i trenerom Nikicom Vranićem osvojila je zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji na 15. Svjetskom prvenstvu u udičarenju iz usidrene brodice za kategoriju U-21 što se održalo u Supetru na otoku Braču.

Na prvenstvu su uz domaćina Hrvatsku sudjelovale reprezentacije Italije, Slovenije, Crne Gore i Francuske sa 30-tak udičara.

Izuzev ekipnog zlata hrvatski su udičari osvojili i prvih pet mjesta u pojedinačnoj konkurenciji. Svjetski prvak je postao Anđelo Kosović, Dilan Mileta osvojio je srebro, a Mauro Lukšić broncu.

Za izvrsnu organizaciju pobrinuo se klub domaćin KŠR "Arbun" iz Supetra.