Šilarima malonogometna kruna, Čižičarima primat u balanju

Nedjelja, 03. rujna 2023. 12:45 Napisao/la  SC

Čižićari  slavili nakon finala 28. izdanja Kupa Dobrinjištine u balanju slobodnim stilom

Momčad Šila
Momčad Šila

Malonogometašima Šila i boćarima Čižića pripale su dvije tradicionalne sportske priredbe koje se održavaju već gotovo tri desetljeća istekom svakoga ljeta na sportskim terenima na području općine Dobrinj.

Šilari su osvojili malonogometni turnir koji je na igralištu u Krasu okupio sedam sastava, a Čižićari su slavili nakon finala 28. izdanja Kupa Dobrinjištine u balanju slobodnim stilom, koji je održan na njihovu novu jogu u sklopu Sportskog centra na predjelu Vrh dolčić.

Šilari su uzbudljivom finalu svladali nakon izvođenja peteraca 4:3 (1:1) ekipu Tribu(l)ja sastavljene od mladih igrača iz nekoliko dobrinjskih mjesta, a predvođene iskusnim vratarom, ujedno i najboljim vratarom turnira Renatom Gržetićem.

U susretu za treće mjesto Sv. Vid je bio bolji od šilarskog Macaa, koji je dao najboljeg strijelca turnira (Sanjin Brusić), Domagoj Grdinić (Šilo) izabran je za najboljeg igrača turnira.

Prvi put održalo se i natjecanje u gađanju - prečke.

Najprecizniji bio je vratar Sv. Vida Bruno Jerčenović.

Balačko finale donijelo je višesatnu dramu u kojoj su Čižići svladali ekipu OTB iz Gabonjina (2:1; 21:3, 17:21, 21:14), dok je u susretu za treće mjesto gabonjarska Kunpanija bila bolja od Sv. Ivana.

Finale ni ove godine nije moglo proteći bez natjecanja u izbijanju balina.

Marko Sršić (Čižići) je na kraju bio najmirnije ruke, te zaradio - pršut.

Obje manifestacije podržala je Općina Dobrinj, a završile su druženjem sudionika i njihovih navijača, sumještana i prijatelja.