Subota, 08. ožujka 2014. 13:24 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola, skupina A: Zagreb - Opatija 7:12 (2:1, 0:4, 4:3, 1:4)

Prva B liga vaterpolista

ZAGREB - OPATIJA 7:12

Utakmica 6. kola, skupina A: Zagreb - Opatija 7:12 (2:1, 0:4, 4:3, 1:4). Bazen Mladosti na Savi. Gledatelja: 30. Suci: Miroslav Vlašić i Bruno Šketelj (oba Zagreb)

ZAGREB: Živković, Jurjević, Knežević, Restović, Diljak, Vesel 2, Milković, Pisk, Bumba, Lipej 2, Ž.Vučković, Korabek, A.Vučković, Uzur 3

OPATIJA: Čudina, Vrdoljak, Juraga, Radetić 1, Žulić, Turina 1, Car 4, Rakovac, Hraste, V.Deželjin 1, Pavlović 1, Martinčić 1, Čubranić, S.Deželjin 3

Igrač više:  Zagreb  5 (3), Optija 10 (4). Peterci Zagreb -, Opatija 2 (1).

Nešto teže od očekivanog opatijski vaterpolisti pobijedili su ekipu Zagreba u 6.kolu čime su zadržali stopostotni učinak i prvo mjesto na ljestvici skupine A. Usprkos izostanku Strižića, Glavana i Mudražije, trojca koji je vrlo bitan za igru momčadi trenera Kancijanića, Opatijci su slovili za velikog favorita protiv protivnika kojeg su na otvaranju prvenstva, na Kantridi pobjedili sa čak 20:5.

Kasni početak utakmice u 22 sata sigurno nije išao na ruku Opatijcima koji su u početnim minutama izgledali dosta pospano što su domaći vaterpolisti obilato iskoristili i golovima Vesela i Lipeja poveli sa 2:0.

Nakon što je u prvih pet minuta trener Kancijanić ispremiješao gotovu cijelu početnu sedmorku počeli su se uočavati prvi znakovi buđenja pa do kraja prvog dijela Opatijci preko Sanjina Deželjina najprije smanjuju zaostatak  na 2 1, a u drugoj četvrtini, sa četiri uzastopna gola i potpuno preokreću tijek susreta u svoju korist.

U trećoj četvrtini Zagrebaši zadnji put ozbiljno prijete golovima Lipeja i Uzura za minimalni zaostatak od 5:6 međutim Sanjin Deželjin i Turina ponovno vraćaju kakav - takav rezultatski mir pred posljednjih osam minuta.

U posljednjoj četvrtini nakon gola Radetića za 9:6 opatijske momčadi i Uzura za smanjenje na 9:7, Opatijci ubacuju u višu brzinu i postižu još tri pogotka čime zaključuju priču o pobjedniku.

Kod Opatijaca najefikasniji su bili Car sa četiri i Sanjin Deželjin sa tri gola a dobru obrambenu rolu odigrali su Radetić na poziciji beka te Čubranić na golu.