Prva B liga: Vaterpolisti Opatije protiv Delfina upisali najuvjerljiviju pobjedu u povijesti

Nedjelja, 28. travnja 2013. 00:05 Napisao/la  SC

Utakmica 12. kola: Opatija - Delfin 29:3 (5:0, 9:2, 6:0, 9:1)

Utakmica 12. kola 1.B HVL

OPATIJA - DELFIN 29:3 (5:0, 9:2, 6:0, 9:1)

Bazeni Kantrida. Gledatelja: 80

Suci: Domagoj Grabovac i Dinko Lavrnja (oba Rijeka). Opunomoćenik HVS-a: Albert Brala (Rijeka)

OPATIJA: Gržentič, Glavan, Juraga, Žulić 1, Mudražija 4, Turina 1, Štokić 5, Čudina, Peroš 5, V.Deželjin 2, Pavlović 4, Martinčić 1, Strižić 2, S.Deželjin 4

DELFIN: Sergo, Šantić, Matošević, Stanojković, Vrlić 1, Car 1, Žužić, Stupin, Tembel, Rubil, Vrdoljak 1, Bilajac

Igrač više: Opatija 12 (10), 3 (0).

Peterci: Opatija 1 (1), Delfin 1 (0).

Opatijski vaterpolisti postigli su najuvjerljiviju pobjedu otkada se natječu u Prvoj B ligi deklasiravši momčad Delfina s čak 29:3.

Rovinjski vaterpolisti došli su u Rijeku bez nekolicine ključnih igrača što se pokazalo kao njihov nenadoknadiv hendikep jer u takvom sastavu nisu uspijevali parirati ni u obrani a niti u napadu raspoloženim izabranicima trenerskog dvojca Kancijanić – Šimac.

Opatijci su ozbiljno shvatili  sraz protiv momčadi, od koje su u ne tako davnoj prošlosti znali gubiti ključne bodove za osvajanje naslova prvaka, pa su već u prvoj četvrtini stekli veliku prednost 5:0.

U drugom dijelu opatijski vaterpolisti nastavljaju sa rafalnom paljbom po golu nemoćnog Serga a gosti svoj prvi pogodak postižu preko svog najboljeg igrača, ujedno i prvog strijelca prvenstva, Bojana Cara nakon gotovo 12 minuta igre.

U nastavku utakmice redaju se kontranapadi domaćih igrača a njihova prednost raste iz minute u minutu do konačnih i nevjerojatnih 26 golova razlike. Treba napomenuti da su se gosti u posljednje dvije četvrtine potpuno predali što je Opatijcima umnogome olakšalo posao.

Najefikasniji domaći igrači bili su Štokić i Peroš sa po pet pogodaka te Pavlović, Mudražija i Sanjin Deželjin koji su četiri puta pogađali suparničku mrežu.