Subota, 09. veljače 2013. 21:30 Napisao/la  M. B.

Utakmica 3. kola: Delfin - Opatija 8:17 (3:4, 2:2, 1:4, 2:7)

Prva B liga vaterpolista

DELFIN - OPATIJA 8:17

Utakmica 3. kola: Delfin - Opatija 8:17 (3:4, 2:2, 1:4, 2:7). Bazen pod balonom. Gledatelja: 150. Suci: Čipčić i Grabovac. Delegat: Grubišić (svi Rijeka).

DELFIN: Čubranić, Šantić, Matošević, Rubil, Vrlić 1, Car 2, Miletić 1, Pellizzer 1, And. Brala, Al. Brala 2, Bonassin 1, Vrdoljak, Sergo, Žužić.

OPATIJA: Gržentič, Glavan 4, Juraga, Sušanj, Mudražija 1, Turina 2, Štokić, Rakovac 1, Radetić, V. Deželjin 1, Pavlović 1, Martinčić 3, Strižić 3, S. Deželjin 1.

Igrač više: Delfin 11 (2), Opatija 12 (5). Peterci: Delfin -, Opatija 4 (4).

Vaterpolisti Opatije u trećem kolu upisali su i treću pobjedu svladavši rovinjski Delfin pod balonom na Kantridi. Utakmica tradicionalnih rivala i ovoga je puta bila tvrda, a izabranici Danijela Kancijanića susret su prelomili tek u trećoj četvrtini.

Opatijci su krenuli vodstvom 2:0 i 3:1, ali Delfin, koji je na Kantridi bio domaćin, vratio se u završnici prvog poluvremena. Opatija je na odmor otišla zahvaljujući pogotku Martinčića s igračem više u posljednjim sekundama.

Otvaranje drugog dijela riješilo je pitanje kada su Opatijci serijom 4:0 počeli lomiti otpor Delfina. Ipak, ekipa iz Rovinja se tvrdoglavo držala u igri, ali u posljednjoj četvrtini izabranici Danijela Kancijanića nisu dopustili iznenađenje i dodatno su podebljali prednost.