Prva B liga vaterpolista: Opatija lako pobijedila Zagreb, gosti 13 minuta bez gola

Subota, 26. siječnja 2013. 21:08 Napisao  Marko Babić

Utakmica 2. kola Prve B lige vaterpolista: Opatija - Zagreb 13:4 (2:2, 5:0, 4:2, 2:0).

Prva B liga vaterpolista

OPATIJA - ZAGREB 13:4

Utakmica 2. kola: Opatija - Zagreb 13:4 (2:2, 5:0, 4:2, 2:0). Bazen na Kantridi. Gledatelja: 250. Suci: Čipčić i Lavrnja (oba Rijeka).

OPATIJA: Gržentič, Glavan 4, Juraga, Čudina 2, Mudražija, Turina, Štokić, Rakovac, Radetić 1, V. Deželjin, Pavlović 2, Martinčić 2, Strižić 2, S. Deželjin.

ZAGREB: Živković, Herceg, Avdić, Šteković 2, Ekart 1, Čurić 1, Lovrić, Štrosar, Ribičić, Čelar, Strukan, Stančić, Slade, Boroš.

Igrač više: Opatija 9 (6), Zagreb 8 (2). Peterci: Opatija -, Zagreb - .

Isključenje s pravom zamjene: Sanjin Deželjin (Opatija, 15')

Vaterpolisti Opatije upisali su drugu pobjedu u drugom kolu Prve B lige svladavši na Kantridi Zagreb 13:4.  Gosti iz metropole bili su ravnopravan protivnik jedino u prvoj četvrtini koja je završila 2:2 nakon čega je uslijedila serija domaćina 8:0, a gosti nisu postigli pogodak 13 minuta! Izabranici Danijela Kancijanića tako su se na kraju lako obračunali sa suparnikom, uz odličnu večer Luke Gržentića na golu Opatije.

Opatijci ponovo nisu najsigurnije otvorili utakmicu, kod 2:2 u završnici prve četvrtine nije bilo ni  sreće. Gabrijel Strižić je pogodio okvir vratiju, a Luka Pavlović nije iskoristio dobru situaciju na dva metra.

Ali sve je sjelo na svoje mjesto već u drugoj četvrtini. Damir Glavan rutinski je realizirao igrača  više na otvaranju i započeo niz. Zagrepčani su počeli gubiti konce u napadu, bez pokretljivosti i prave ideje. Nikako nisu mogli matirati vratara Opatije Luku Gržentiča koji je imao nekoliko odličnih obrana otvorivši tako svojim suigračima priliku da se odvoje. Oni su to znali iskoristiti. Damir Glavan opet je bio siguran za 4:2, a u posljednje dvije minute odlično se dvaput na  dva metara oslobodio Luka Pavlović i donio svojoj ekipi uvjerljivih 7:2. Trideset sekundi prije kraja Gržentič je u akciji gostiju s igračem više još jednom odlično zaustavio pokušaj gostiju.

Opatijci su bili posebno agilni u obrani, te su u nekoliko navrata gostima oduzeli loptu. Nakon jedne takve situacije u trećoj četvrtini uslijedila je kontra koju je realizirao Nino Mudražija, a novim kontranapadom Gabrijel Strižić donio je prednos 10:2. Domaćin je zatim malo stao i dopustio gostima dva pogotka  koji su ujedno tako prekinuli post od 13 minuta. Ipak, sve do kraja je bila formalnost i jedino je pitanje bilo s kojom će razlikom Opatija na kraju slaviti.