Mladen Sigurnjak i Alesia Bučković laureati

Četvrtak, 27. veljače 2014. 19:57 Napisao/la  SC

Rukometaši Matulja najbolja su momčad, a odbojkašice Matulja najbolja ekipa

Mladen Sigurnjak, iz Autokluba Učka i Alesia Bučković, tenisačica Rukavca, najbolji su sportaši Općine Matulji u protekloj godini, dok su nagrade za najbolju momčad dobili rukometaši Matulja 2001, a za najbolju ekipu odbojkašice Matulja 2004.

Mladen Sigurnjak je osvojio prva mjesta na brojnim nacionalnim i međunarodnim natjecanjima u prošloj godini – Skradin, Malačka, Čabar, Stubičke toplice, Cazin (Bosna i Hercegovina), Lučine (Slovenija), te drugo mjesto na Europskom prvenstvu u Buzetu. Prvak je Hrvatske u kategoriji povijesnih vozila za 2013. godinu, te osvajač prvog mjesta u kategoriji 3 – brdsko prvenstvo povijesnih automobila.

Alesia Bučković je osma tenisačica Hrvatske u konkurenciji do 16 godina, u kategoriji do 18 godina je na 17. mjestu ljestvica Hrvatskog teniskog saveta, te na 20. mjestu HTS-a za seniorke. Osvojila je brojna odličja na turnirima u Hrvatskoj i inozemstvu, među kojima vrijedi istaknuti treće mjesto u konkurenciji parova na Prvenstvu Hrvatske, te četvrtfinalu na PH do 16 godina.

Rukometaši Matulja su u proteklih sedam godina prošli put od najniže Četvrte lige do Prve lige u kojoj se sada natječu. Matuljci su to uspjeli s većinom igrača izašlih iz vlastite škole rukometa. Prošlu su sezonu završili na petom mjestu Prve lige. Odbojkašice Matulja 2004. osvojile su prvo mjesto u Trećoj ligi-zapad i izborile pravo nastupa Drugoj ligi-zapad. U cijeloj sezoni upisale su samo dva poraza.

Nagradu za zaslužne sportaše Općine Matulji dobili karatist Goran Lučin (Split) i karatistica Ivona Tubić (Volosko). Goran je osvojio niz medalja na turnirima i prvo mjesto na ekipnom prvenstvu Hrvatske, te treće mjesto na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u kategoriji do 75 kilograma. Zlatnu medalju uzeo je i na turniru Svjetske Premierlige u Salzburgu. Ivona Tubić je također bila uspješna na mnogim turnirima, bila je prva na prvenstvu Hrvatske do 68 kilograma i osvojila je peto mjesto na Europskom prvenstvu u Bratislavi.

Nagradu za najbolju sportsku manifestaciju dobio je Teniski klub Rukavac za organizaciju 18. Rukavac Opena. U konkurenciji podmlatka za najbolju momčad izabrani su kadeti Rukometnog kluba Matulji, te ekipa mlađih djevojčica Rukometnog kluba Liburnija Matulji.

U kategoriji perspektivni sportaši nagradu su dobili: Loris Lončarica, Tomi Krmpotić, Vito Strahija (MNK Kvarner), Virna Čehić, Antea Marjanović, Gloria Vlavić (OK Matulji 2004), Nina Dorčić, Luka Rapić, Leonardo Štefan (Karate klub Jurdani), Karla Nešić-Vranješ, Ana Baričević, Doris Rogić (ŽRK Liburnija Matulji), Mate Bilobrk, Dario Pleše, Domagoj Vukelić (RK Matulji 2001), Lara Štifanić, Manuela Persson, Karla Mandić (TK Rukavac), Lorena Divković, Roberto Armani, Marija Anđela Vranješ (Badminton klub Rukavac) i Patrik Ujčić (Motocross klub Kvarner).