2. HVL Finale: Jadran u Šibeniku poražen od Gusara, titula iz Kostrene otišla u Mline

Subota, 31. kolovoza 2013. 19:12 Napisao/la  L.K.

Finalni susret 2. HVL: Jadran - Gusar 8:10 (1:1, 2:3, 1:1, 4:5). Odluka o prvaku je pala u posljednjoj četvrtini kada su Kostrenjani dozvolili Gusaru da ode na nedostižnih pet golova prednosti.

2. HVL Finalni susret

JADRAN – GUSAR 8:10 (1:1, 2:3, 1:1, 4:5)

Plivalište Crnica Šibenik. Gledatelja 20.

Suci: Dragan Štampalija i Ante Bura

Delegat: Milivoj Bebić

Jadran: Krolo, Gudić, Dragičević, Lenac, Škorić, Damjanović, Višnić, Frajman (3), Maržić, Pavelić, Vizentin, Krizman (1), Cuomo (4), Knežević. Trener Kristijan Šunjić.

Gusar: Zec, Miloslavić (3), L. Kolić, Ivanković (2), Zonić, Vitković, Benić (2), Miličević, Marlais, Begović (3), V. Kolić, Šopar. Trener Siniša Zonić.

Isključenja: Jadran 6, Gusar 4.

Jadran Kostrena je u finalnom susretu za prvaka 2. HVL poražen u Šibeniku od Gusara iz Mlina 8:10 (1:1, 2:3, 1:1, 4:5). Naslov tako odlazi iz Kostrene u Mline. Presudna je bila posljednja četvrtina u kojoj su Kostrenjani dozvolili Gusaru da napravi seriju 0:4 i ode na nedostižnih pet golova prednosti.

Prva četvrtina finalnog susreta završila je 1:1. Poveo je Jadran 1:0 golom Ivana Krizmana i to je bila i jedina prednost Kostrenjana u cijelom susretu.

U drugoj četvrtini Gusar iz Mlina uspio se u jednom trenutku odvojiti na dva razlike golovima Miloslavića i Benića. Kostrenjani su uzvratili preko Cuoma i Frajmana. Gusar je ipak do kraja druge četvrtine postigao još jedan pogodak preko Benića.

U trećoj četvtini repriza prve, Gusar je opet imao dva gola prednosti pogotkom Ivanković. Na 5:4 smanjio je Matija Frajman svojim drugim pogotkom.

Odluka o pobjedniku je pala u posljednjoj četvrtini kada je Gusar napravio nedostižnu seriju od 4:0 i odlijepio se na pet razlike. Pokušao je Jadran dostići prednost ali je uspio samo ublažiti poraz golovima raspoloženih Cuoma i Frajmana.