PRVA B LIGA VATERPOLISTA

Opatija deklasirala Jadran

Subota, 26. travnja 2014. 21:41 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Utakmica 1. kola 1-B Lige za prvaka: Opatija - Jadran Kostrena 17:5 (5:1, 3:1, 5:1, 4:2).

Prva B liga vaterpolista - 1. kolo Lige za prvaka

OPATIJA - JADRAN 17:5 (5:1, 3:1, 5:1, 4:2)

Bazen na Kantridi. Gledatelja 200

Suci: Damir Milković, Duje Čipčić, Delegat: Marijan Risek

OPATIJA: Čudina (3 obrane), Glavan 1, Juraga , Radetić, Mudražija 2, Turina, Car 4, Vrdoljak, Strižić 2, V.Deželjin 1, Pavlović 2, Martinčić 3, Čubranić (7 obrana), Sa. Deželjin 2.

JADRAN: Krolo (1 obrana), Klapan, Dragičević, Burburan, Popović, Damjanović, Cerniar 1, Frajman 2, J. Vrlić 1, Cirković, Da. Vizentin, Gudić, Kržanić (3 obrane), Cuomo 1.

Peterci: Opatija 1 (1), Jadran -.

Igrač više: Opatija 10 (4),  Jadran 14 (3).

Tri isključenja: Glavan (Opatija) Mario Gudić (Jadran Kostrena)

Opatija je uvjerljivo u susretu 1. kola Lige za prvaka pobijedila Jadran Kostrenu 17:5. Opatijci su u svim segmentima igre bili puno bolji, a za pravi kvarnerski derbi nedostajao je pravi protivnik na drugoj strani. Jadran Kostrena to nije bio. U redovima Jadrana nedostajao je mladi Mislav Vrlić koji je s prvom ekipom Primorja otputovao u Split. No teško da bi ovoga puta  plavim kapicama i on puno pomogao.

Prvu loptu osvojio je Sanjin Deželjin ispred Igora Cuoma. Već u prvom napadu isključen Deni Damjanović. Opatijci to nisu iskoristili. U svom prvom napadu Jadran je poveo. Josip Vrlić odlično se oslobodio Glavana i savladao nemoćnog Čubranića. Gudić je pokušao proigrati Vrlića, ali lopta nije uspjela stići do njega. Opatijci su u napadu nervozni i njihov centar Turina radi dva prekršaja u napadu. Kostrenjani to ne koriste. Udarac Cirkovića ide u blok. Opatija je izborila peterac u slijedećem napadu. Bojan Car odlično se oslobodio Burburana i izborio peterac koji je u pogodak pretvorio Sanjin Deželjin za 1:1. Igor Martinčić koristi igrača više i Opatija dolazi do prve prednosti koju više nije ispuštala do kraja susreta. Jadran je pokušao preko Cerniara, no njegov udarac završava u bloku. Opatijci ne koriste kontru, Cirkovic je odlično presjekao loptu, no ni Kostrenjani ne koriste napad. Frajman traži Vrlića na dva metra na kojem su dvojica Opatijaca i s lakoćom odnose loptu. Na 3:1 povećao je Gabriel Strižić iz daljine, tada je Opatija imala igrača više. Isključen je Glavan, Jadran ne koristi igrača više, Opatija u kontri i Mudražija zabija za 4:1 1:37 do kraja. Kontra Burburana koji sam dolazi pred Čubranića koji odlično brani. To su iskoristili Opatijci kada je pogodak postigao Glavan za 5:1. Bio je to rezultat nakon prve četvrtine. Već tada se vidjelo da Jadran neće imati snage za povratak u susret. Cerniar dodaje na dva za Vrlića koji ne zabija šraubu u posljednjem napadu, vratar Čubranić još jednom odlično brani.

Na početku druge četvrtine promjena na vratima Jadrana. Krolo bez obrane ostaje na klupi, na vrata ulati Kržanić. Opatija opet osvaja početnu loptu i kreće u napad. Burburan osvaja loptu za Jadran, koju su Opatijci pokušali dobaciti Turini. Jadran nema smišljenu fazu napada i pokušava nerezeonski, ovaj puta Deni Cerniar pokušava lob, koji s lakoćom brani Čubranić. I na drugoj strani Kržanić je obranio prvu loptu. Novi napad za Opatiju, isključenje Frajmana. Jadran se odlično obranio i krenuo u napad u kojem je za Opatiju Glavan zaradio svoje drugo isključenje. Cirković ne koristi igrača više, udarac sa kril Čubranić je obranio. Slijedi ubitačna kontra Opatije koju završava Bojan Car za 6:1. Jadran djeluje potpuno razbijeno. Dugi napad Jadrana i udarac Frajmana pored gola. Opatija povećava prednost, Luka Pavlović za 7:1 odličnim lobom nakon što se oslobodio Frajmana. Za Kostrenjane odlično je u slijedećem napadu pogodio Igor Cuomo i iskoristio igrača više. Lijepo ga je proigrao Burburan. Na isteku napada Opatije Vedran Deželjin puca i zabija za 8:2, kroz ruke vratara Kržanića. Trener Opatije nakon ovog pogotka dobio je žuti karton zbog prigovora. Kostrenjani do kraja četvrtine nisu uspjeli dati pogodak. Burburan odlično pronalazi Vrlića ali vratar Opatije je raspoložen i odlično brani. Igrača više nakon isključenja Turine ne opet ne koriste Kostrenjani i druga četvrtina završava. Na semaforu je velikih 8:2 u korist Opatije, a Jadran je zbog tri isključenja ostao bez kapetana Gudića.

Početak treće četvrtine. Opatija osvaja i treću loptu. Plivački je puno dominatnija. Glavan je na drugoj strani zaradio svoje treće isključenje, ali Jadran to opet ne koristi. Opatijci su na drugoj strani ubitačni. Gabriel Strižić udarcem iznad glave Kržanića pogađa za 9:2, u tom trenutku  vraćao se isključeni igrač Kostrenjana.  Uslijedila su dva pogotka Igora Martinčića i već je ogromnih 11:2. Jadran je potopljen i prije nego je ušao u bazen. Sanjin Deželjin opet je u kontri i pogađa za 12:2. Prethodno je pokušao Klapan udarcem iz daljine koji je završio u bloku. Jedini pogodak za Jadran u trećoj dionici postigao je Deni Cerniar za 12:3, Do kraja je ostalo 48 sekundi. Na isteku napada kada su Kostrenjani već zaplivali u kontru, zabio je Bojan Car za 13:3.

Po četvrtu loptu na početku posljednje četvrtine Jadran nije ni zaplivao po loptu. Opatija je napravila promjenu na vratima. Na gol je umjesto Čubranića stao Čudina. Već u prvom napadu Opatijac Bojan Car postiže svoj treći pogodak. Jadran u napadu nije opasan, Vrlić više nije na dva metra. U bazenu je samo jedna ekipa. Nova lijepa akcija Opatije koju završava Bojan Car za 15:3 4:44 do kraja susreta. Kostrenjani bi volili da je već sada kraj. Nakon jednog duela s Popovićem Opatijac Turina zatražio je lječničku pomoć. Nakon nastavka susreta Opatija ne koristi napad, igrač više za Jadran, udarac Cirković u blok. U napadu Opatije Luka Pavlović odlično se oslobodio Cerniara i lobao vratar Kržanića za 16:3. Na drugoj strani probudio se Frajman i sa dva majstorska udarca popravio rezultat na semaforu. Sada je 16:5. Do kraja susreta pogodio je Mudražija za konačnih 17:5. i slavlje Opatijaca. Opatija uvjerljivo ide ka obrani naslova prvaka 1B lige.