Subota, 01. ožujka 2014. 21:39 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Salona – Jadran Kostrena  11:8, Siscia - Opatija    3:18

SISCIA - OPATIJA 3:18 (0:3, 1:3, 0:6, 2:6)

Gradski bazen. Gledatelja: 50. Suci: Tomić i Perenić.

SISCIA: Jukić, Mitić, Radić, Kunčić, Ekart 1, Pilar, Zahirović, Osterman 1, Sajko, Sović, Vurin 1, Vukmanović, Dolenec.

OPATIJA: Čudina, Glavan, Juraga 1, Radetić, Žulić 2, Car 4, Rakovac 1, Mudražija 5, V. Deželjin 2, Pavlović 1, Hraste, Čubranić, S. Deželjin 2.

Vaterpolisti Opatije upisali su novu pobjedu nastavivši uspješan niz u prvenstvu. Kao i u prijašnjim utakmicama Opatijci ni u Sisku nisu imali previše problema na putu prema novim bodovima. Veći dio utakmice u igri su proveli mlađi igrači, no opet domaćin je uspio samo tri put zatresti mrežu. Opatija je do pobjede stigla bez inače standardnih Turine, Strižića i Martinčića.

SALONA - JADRAN 11:8 (4:2, 2:2, 2:2, 3:2)

Suci: Branko Sanovac, Pero Bartičević. Delegat: Ljubomir Gojkov.

SALONA: Vulić, Jurić 1, Butić 2, Vrdoljak, Jelavić 3, Borovčić-Kurir, Dužević 1, Tanasković 1, Benzon, Bobanović 1, Juginović, Hodžić, Barbir 2. Trener: Kundo.

JADRAN: Križanić, Popović, Dragičević, Maček, M. Vrlić 1, Damjanović, Cerniar 1, Frajman 1, J. Vrlić 2, Cirković, Da. Vizentin, Gudić, Cuomo 3. Trener: Šunjić.

Jadran Kostrena poražen je u okviru 5. i posljednjeg kola prvog dijela 1-B lige južne skupine na gostovanju u Splitu od domaće Salone 11:8. Kostrenjani su se najviše primakli domaćinima 1:48 minuta prije isteka treće četvrtine na samo gol razlike kada je na semaforu stajalao 7:6 pogotkom mlađega Vrlića,  ali nisu uspjeli napraviti ništa više od toga. Kada se susret lomio nekoliko odluka sudaca u korist domaćina i igrači Jadrana praznih ruku putuju u Kostrenu.