Nadja Nekić i Luka Babić osvojili brončana odličja na državnom prvenstvu u judu

Ponedjeljak, 27. veljače 2017. 16:29 Napisao/la  SC

Na prvenstvu su nastupila  1562 natjecatelja iz 35 klubova Hrvatske

Judaši Rijeke Nadja Nekić u kategoriji -63 kg i Luka Babić -81 kg osvojili su brončana odličja na prvenstvu Hrvatske za seniore održanom u dvorani Sutlinska vrela u Zagrebu.

Na prvenstvu su nastupila  1562 natjecatelja iz 35 klubova Hrvatske.

U predivnoj atmosferi i organizaciji jednakoj svjetskim prvenstvima i Grand prix turnirima, prikazana je visoka razina juda te se u pojedinim kategorijama jedino sa velikom kvalitetom moglo doći do medalje.

Rijeku je predstavljalo sedam natjecatelja od kojih su tri bili u najjačoj kategoriji do 81kg u kojoj se natjecalo ukupno 29 natjecatelja.

Upravo u toj kategoriji  Luka Babić svojim odličnim nastupom uspio je osvojiti brončano odličje i time ostvariti svoj najveći uspjeh.

Da rezultat kluba bude još bolji pobrinula se Nadja Nekić, koja je u kategoriji do 63kg također osvojila broncu.

Nadja i Luka će predstavljati riječko sveučilište u Coimbri na Europskom sveučilišnom judo prvenstvu pa im je ovo bio dobar pokazatelj sadašnjeg stanja, ali i smjernicu daljnjeg treniranja i pripremanja.

Bez plasmana su prvenstvo završili Dino Šušnić, Deni Uršičić, Jakov Džafić, Dario Barešić i Kenan Palangić.