ESI 2016: Vaterpolisti Sveučilišta Rijeka pobjednici turnira, vaterpolistice srebrne

Nedjelja, 17. srpnja 2016. 10:18 Napisao/la  SC

U finalu su Riječani bili bolji od kolega sa Sveučilišta Zagreb 5:3, dok su Splićani osvojili broncu

Hrvatska ima tri vaterpolo ekipe na postolju Europskih sveučilišnih igara. Vaterpolisti Sveučilišta Rijeka osvojili su zlatnu medalju. U finalu su Riječani bili bolji od kolega sa Sveučilišta Zagreb 5:3. Brončano odličje pripalo je vaterpolistima SVeučilišta Split koji su u dvoboju za treće mjesto svladali ekipu budimpeštanskog Sveučilišta tehnologije i ekonomije 9:1.

Riječko Sveučilište ima uspješne i vaterpolistice koje su natjecanje završile osvojenim srebrnim odličjem. U posljednjoj utakmici Riječanke su poražene od pobjednica turnira Nizozemki sa Radboud Sveučilišta Nijmegen 6:3.

Rukometaši sveučilišta Rijeka poraženi su u jučerašnjem dvoboju od kolega iz Cordobe 36:28. Poraz su doživjeli i Zagrepčani od Sportskog Sveučilišta Koln 27:24, dok su uspješni bili rukometaši Sveučiišta Vern u dvoboju sa Sveučilištem Aveiro 29:23.

Riječke rukometašice pobijedile su Porto 25:22, a Zagrepčanke Primorsko 32:16.