SP U-18/23 U BOĆANJU

Brnić i Milićević brončani u parovima

Subota, 30. studenog 2013. 13:13 Napisao/la  Valentina Prokić

Hrvatski boćari osvojili jedno zlato i tri bronce. U disciplini pojedinačno klasično Leo Brnić (Vargon) ispao je u četvrtfinalu

Hrvatski boćarski reprezentativci do 18 i do 23 godine osvojili su četiri odličja, zlato i tri bronce, na Svjetskom prvenstvu u francuskom gradu Martiguesu. Zlatnom medaljom okitio se Mario Grančić (Ante Starčević) u kategoriji do 23 godine u disciplini bližanje i izbijanje u krug. Grančić je u finalu svladao Tunižanina Achrefa Zouaouia 28:24, a za prolaz u finale nadigrao je talijanskog reprezentativca Mattiu Mana 25:24.

U istoj kategoriji do 23 godine Marino Milićević (Zrinjevac) i Leo Brnić (Vargon) osvojili su broncu u paru. U polufinalu bolji do Brnića i Milićevića bili su Nikola Mikulić i Andrija Ćorluka, reprezentativci BiH sa 13:7.

U kraljevskoj disciplini pojedinačno klasično Leo Brnić ispao je u četvrtfinalu od Turčina Durana 11:10. Boćari u konkurenciji do 18 godina osvojili su još dvije bronce. Marin Ćubela (Zrinjevac) brončani je u brzinskom izbijanju te u štafeti sa Ninijem Stranićem (Trio Pazin). U polufinalu brzinskog izbijanja Ćubela je pogodio treći rezultat 34/44, a treći rezultat imali su Ćubela i Stranić i u štafeti 41/59. U preciznom izbijanju Matijas Grančić ispao je u četvrtfinalu.