Luka Wagner ostvario je na World Boccia Challengeru 2025 u Poznanu prvi plasman u finale!
Wagner će prvo finale u karijeri igrati u subotu (12) protiv Meksikanca Dubiera Paredesa Moroyoquija nakon što turnir nije počeo prema planovima.
Dvanaest natjecatelja bilo je podijeljeno u 4 skupine, Wagner je prvi put u karijeri bio nositelj skupine.
Prva utakmicu u skupini izgubio (1:5) je od Turčina Hasana Çakira, u drugoj utakmici potpuno je nadigrao (9:1) Australca Lachlana Kavanagha, koji je pobijedio (3:2) Cakira pa je Wagner u trokutu s istim brojem bodova prošao dalje s najboljim međusobnim omjerom.
U čevrtfinalu protiv Grka Michaila Lemonisa odigrao je Wagner mirno i koncentrirano, uvjerljivom pobjedom (7:0) prvi put u karijeri plasirao se u jedno polufinale.
Nije stao u polufinalu, nakon pobjede protiv Meksikanca Rogelija Gonzaleza Quiroza (5:1) ostvario je plasman u finale.
Detalje pogledajte OVDJE