1. B liga odbojkašica: Važna pobjeda Drenove u Osijeku, poraz Grobničana

Subota, 15. veljače 2014. 20:59 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Brda - Grobničan 3:1 (25:13, 25:27, 25:23, 25:21)

Prva B liga odbojkašica

AGROTEHNIKA - DRENOVA 1:3

Utakmica 11. kola: Agrotehnila - Drenova 1:3 (20:25, 17:25, 25:20, 22:25). Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 20. Suci: Bojančić i Rimac.

AGROTEHNIKA: A. Pavičić, Šermet, Lerinc, I. Mršić, D. Mršić, T. Pavičić, Mihajlović, Liović, Kolak, Štrbin, Kamović.

DRENOVA: Grujić, Kalac, Surina, Buljat, Rajković, Mudrić, Čargonja, Pavličić, Kovač, Marcato, Balen, Barać.

Odbojkašice Drenove ostvarile su važnu pobjedu na gostovanju u Osijeku. S punim plijenom protiv Agrotehnike izabranice Ilije Matića stigle su na bod zaostatka za trećeplasiranom Grobničanom. Riječanke su u prva dva seta prikazale dobru odbojku, a i u trećoj dionici su vodile do polovice seta. Nakon nekoliko tehničkih pogrešaka i pada koncentracije na prijemu, Osječanke su uspjele odvesti susret u četvrti set u kojem im Drenovljanke nisu pružile novu priliku.

Pobjeda je tim važnija budući da u idućem kolu u Rijeku stiže lider Marčana. Bodovi u regionalnom derbiju protiv istarskog sastava nužni su u borbi za sam vrh ljestvice.

BRDA - GROBNIČAN 3:1

Utakmica 11. kola: Brda - Grobničan 3:1 (25:13, 25:27, 25:23, 25:21). Dvorana OŠ Ravne Njive. Gledatelja: 100. Suci: Jukić i Serajlić.

BRDA: Gutović, Mrduljaš, Madir, Tandara, matković, Zorica, Vejić, Bjažević, Anđelković, Pešo, Blagošić, Balić.

GROBNIČAN: Miculinić, Jurčić, Broznić, Drakula, Kovačić, Fafanđel, Legčević, Tomas, Mavrinac, Špoljarić, Šojat, Kovačević.

Odbojkašice Grobničana poražene su na gostovanju kod Brda, ekipe u čijim redovima igra nekoliko igračica koje su činile ekipu Splita koja se prije nekoliko godina borila protiv Rijeke za naslov prvaka.

Grobničan je pružio dobar otpor, ali na kraju nije uspio uzeti barem bod.

- Igrali smo bez Petre Brekalo i čini se da bi ona mogla izbivati do kraja sezone. To se osjeti na prijemu, posebice protiv jačih ekipa. Imamo težak raspored, protiv svih jačih ekipa gostujemo i moramo na domaćem terenu sve pobijediti i pokušati u gostima osvojiti što više bodova, rekao je Marko Crnković, trener odbojkašica Grobničana.