Subota, 07. prosinca 2013. 16:46 Napisao/la  M. B.

Utakmica 8. kola: Grobničan - Fortis Volta 3:1 (34:32, 16:25, 25:22, 25:23)

Prva B liga odbojkašica

GROBNIČAN - FORTIS VOLTA 3:1

Utakmica 8. kola: Grobničan - Fortis Volta 3:1 (34:32, 16:25, 25:22, 25:23). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 50. Suci: Bošković (Pula), Brozić (Rijeka).

GROBNIČAN: Brekalo, Miculinić, Jurčić, Broznić, Drakula, Kovačić, Legčević, Mavrinac, Fafanđel, Šojat, Sović, Kovačević.

FORTIS VOLTA: Miloš, Šunde, Milec, Pavičić, Čanković, Klarić, Amanović, Mikulić, Pejić, Rimac, Pavić.

Odbojkašice Grobničana pobijedile su Fortis Volte u neizvjesnom susretu u kojem je samo prvi set trajao 30 minuta! U ludoj završnici i domaće i gostujuće odbojkašice imale su nekoliko set lopti, a na kraju je ipak Grobničan stekao početnu prednost.

Gošće iz Zagreba puno su bolje otvorile drugu dionicu i povele 8:2. Marko Crnković, trener Grobničana, rotirao je postavu, ali povratka nije bilo. Domaće odbojkašice bolje su odigrale treći set u kojem su stalno održavale nekoliko poena prednosti.

Opet nije išlo jednostavno, Zagrepčanke su u četvrtoj dionici povele 8:2 i činilo se da bi susret mogao otići u peti set. Uslijedio je veliki preokret domaćina koji je preuzeo kontrolu kod 19:18 i nije dao gošćama drugu priliku.

- Zanimljiva utakmica, uspona i padova nije nedostajalo, posebno u našoj igri. Pokazali smo veliki karakter, izvukli smo susret. Normalno je da ima oscilacija, mlada smo ekipa. Moram pohvaliti četrnaestogodišnju Enu Jurčić koja je zamijenila ozlijeđenu Anu Tomas, rekao je Marko Crnković, trener Grobničana.

- Možda smo i pomalo neočekivano pobijedili. Dobro će nam doći ovi bodovi. Idući vikend čeka nas domći ogled s vodećim Đakovom. Bit će iznimno teška utakmica, ali probat ćemo dobor odigrati na domaćem terenu. Pritisak će biti na gošćama,