1. B liga odbojkašica: Sveti Matej pobijedio Grobničan i nanio lideru prvi poraz!

Nedjelja, 30. studenog 2014. 21:26 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola:  Sveti Matej - Grobničan 3:2 (25:16, 25:21, 26:28, 22:25, 15:11). Sveti Matej je u trećem setu propustio tri meč lopte (24:21), ali je na kraju ipak stigao do vrijedne pobjede

Prva liga odbojkašica

SVETI MATEJ - GROBNIČAN 3:2

Utakmica 7. kola:  Sveti Matej - Grobničan 3:2 (25:16, 25:21, 26:28, 22:25, 15:11). Dvorana OŠ Viškovo. Gledatelja: 30. Suci: Brozić i Kušljić (oba Rijeka).

SVETI MATEJ: S. Sušanj (L), Salkanović, Fatić, Bačić, Popić, Prpić, Vuletić, E. Sušanj,  Režić, Vukorepa, Francetić, Marinović.

GROBNIČAN: Miculinić, Jurčić, Broznić, Drakula, Frančišković, Fafanđel, Legčević, Tomas, Šojat, Perić, Kovačević (L), Špoljarić.

Odbojkašice Svetog Mateja pobijedile su  Grobničan 3:2 nakon velike borbe i dva sata igre nanijevši lideru prvi poraz. Bio je to zanimljiv lokalni derbi u kojem lider nije opravadao svoju ulogu napravivši previše pogrešaka kroz utakmicu.

Sveti Matej je, uz pomoć odbojkašica Rijeke Astrid Popić i Brunce Francetić koje igraju na dvojnu licencu, stigao do treće pobjede, ali i dalje drži pretposljednje mjesto ispred Vodnjana koji je bez bodova.

Sveti Matej je u prva dva seta pružio dobru igru kontrolirajući rezultat. Slično se nastavilo u trećem setu, domaćin je imao 22:18 i 24:21 odnosno tri meč lopte. Ipak, Grobničan se vratio i na krilima trećeg seta odveo susret u peti set.

I onda je Sveti Matej ponovo pronašao igru, održavao minimalnu prednost i na kraju se od 10:8 serijom 4:2 odvojio na 14:10 i priveo susret kraju.