Drenova preokretom do pobjede

Nedjelja, 11. studenog 2012. 15:40 Napisao  Marko Babić

Utakmica 4. kola: Drenova - Brda 3:1 (28:26, 20:25, 25:14, 25:17).

DRENOVA - BRDA 3:1

Utakmica 4. kola: Drenova - Brda 3:1 (28:26, 20:25, 25:14, 25:17). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 70. Suci: Kušljić i Tota (oba Rijeka).

DRENOVA: Mudrić, Dumančić 8, Merkl (L), Buljat 19, Barać, Filipović 12, Jug 6, Pavličić 14, Marcato, Čargonja 2, Vizintin.

BRDA: Gutović, Čebo 2, Mamić 4, Matković 2, Zorica 4, Bosnić 2, Veić 1, Blažević 12, Plazonić 2, Pešo (L), Lendić, Đapić 18.

Napad poeni: Drenova 41, Brda 34.

Blok poeni: Drenova 7, Brda 6.

Servis poeni: Drenova 13, Brda 6.

Neforsirane pogreške: Drenova 17, Brda 29.

Servis pogreške: Drenova 9, Brda 8.

Odbojkašice Drenove upisale su drugu pobjedu sezone pobijedivši ekipu Brda iz Splita 3:1. Riječanke su pružile jako dobru igru protiv fizički nadomćnijeg suparnika koji svoje atriubte nije znao iskoristiti na najbolji način. Susret je obilježio prvi set u kojem su Drenovljanke spasile sedam set lopti, te su se u trećem setu vratile furioznom serijom nakon lošeg otvaranja kada se uvukla nervoza (3:7).

Drenova je loše otvorila utakmicu, nesiguran prijem, uz pogreške koje su gostima donijele izravne poene, donio je i predvidljiv napad, a rezultat svega bilo je vodstvo gostujuće ekipe 1:11! Činilo se u tom trenutku da će se Splićanke prošetati do prvog seta. Iako su izabranice Ilije Matića pomalo ulovile konce igre, ekipa Brda na drugu tehničku minutu odmora otišla je s velikih osam poena prednosti (8:16). Drenova je stigla do 13:17, kada je nakon jednog napada Barbare Buljat linijska sutkinja pokazala da je lopta unutar granica igrališta, a glavni sudac Kušljić da je vani. Uslijedili su protesti domaćina koji su rezultirali žutim kartonom i kaznenim poenom (13:19). No, Drenovljanke nisu odustale, a gošće su se u završnici oslanjale na Đapić.

Splićanke su stigle do 19:24 i pet set lopti. I onda je krenuo pomalo nevjerojatan preokret, gošće su uspjele odvojiti Đapić od mreže, u seriji u kojoj je najviše poena ugradila Barbara Buljat (24:24). Brda su imala još dvije set lopte (25:26, 26:27), dakle ukupno sedam, ali na kraju sve je završilo odličnim servisom Ree Čargonja i blokom Natalije Jug.

Riječanke su se solidno držale i u drugoj dionici sve do 14:14, gošće su zatim pobjegle na 15:18 odnosno 18:24. Objektivno je bilo nemoguće očekivati da se domaće odbojkašice još jednom vrate kao u prvoj dionici. Najveća opasnost postojala da je da gošće ne nastave u istom ritmu u nastavku što se i dogodilo.

Prvi poen u trećem setu gošće su zaradile nakon novog žutog kartona domaćinu zbog prigovora, a ubrzo je na semaforu svijetlilo 7:3 za Split. I onda kao da je cijela situacija jako naljutila domaće odbojkašice koje su odlučile pokazati što stvarno mogu. Rezultatski priključak uhvatile su nakon krive rotacije gošći (7:7), a Natalija Jug je s nekoliko odličnih servisa bila među najzaslužnijim za seriju 9:0 (12:7), Kao da to nije bilo dovoljno na početnom udarcu uslijedila je serija Jelene Pavličić za velikih 21:10.

Drenova je u četvrtoj dionici nastavila gdje je stala u trećoj, Barabra Buljat je s dva dobra servisa dodatno poljuljala splitski sastav (4:1), koji je ulazio iz pogreške u pogrešku, a rezultat je bila prednost domaćina od 11 poena na drugoj tehničkoj minuti odmora (16:5).

U završnici seta Ilija Matić dao je priliku Sari Barać, Eleni Mudrić i Petri Marcato.