Viareggio cup: Rijeka povela protiv Milana, pa posustala u drugom poluvremenu

Utorak, 11. veljače 2014. 18:13 Napisao/la  SC

Utakmica četvrtfinala: Milan - Rijeka 3:1 (Šimić 49', Benedičić 71', 81'/Postonjski 2'-11m)

Viareggio cup, četvrtfinale

MILAN - RIJEKA 3:1

Gradski stadion Altopascio. Sudac: Marini (Roma)

Strijelci: 0:1 Postonjski (2'-11m), 1:1 Šimić (49'), 2:1 Benedičić (71'), 3:1 Benedičić (81').

MILAN: Gori, Calabria, Šimić, Pacifico, Tamas, Mastalli, Benedičić (od 87' Bende), Aniekan (od 46' Modić), Pedone (od 84' De Santis), Petagna (od 89' Cernigol), Di Molfetta (od 70' Vido).

RIJEKA: Bilandžić, Bukvić (od 84' Joshua), Tahir, Batinić, Collins, Fumić, Furijan (od 14' Filipović), Marciuš, Postonjski, Vidas,  Mršić (od 65' Peričić).

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli iznenaditi Milan i izboriti četvrtfinale Viareggio cupa. Rijeka je pružila dobar otpor, povela je već u drugoj minuti iz kaznenog udarca. Šimić je igrao rukom nakon kornera, a Postonjski je bio siguran s bijele točke - 0:1.

Milan je zatim krenuo pritiskati, ali u 11. minuti Rijeka je skoro udvostručila prednost. Tamas je ležerno odigrao jednu povratnu loptu i malo je nedostajalo da Marciuš postigne gol. Rijeka je u prvom poluvremenu odlično stajala na terenu, a Milan se mučio.

Ipak, na otvaranju drugog poluvremena Šimić izjednačio je nakon ubačaja iz slobodnog udarca - 1:1. Milan je novu priliku dočekao u 71. minuti kada je Benedičić bio precizan za 2:1. Deset minuta kasnije Benedičić je u još jednoj solo akciji matirao Bilandžića - 3:1