Subota, 25. svibnja 2013. 19:28 Napisao/la  SC

Naprijed ostao u utrci za drugo mjesto, Grobničan svladao Vinodol

Treća HNL - zapad, 29. kolo

NAPRIJED - BUJE 2:2

Igralište Lonja. Gledatelja: 150.

Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 0:1 Bojić (3'), 1:1 Petrović (6'), 1:2 Bojić (39'), 2:2 Škulić (49').

Žuti kartoni: Kezić, Lukačić, Dorčić, Murica, Kanjer (Naprijed), Mihailovič, Krizmanić (Buje).

Crveni karton: Behđeti (drugi žuti, 87').

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Ende, Savić, Murica, Kanjer, Škulić, Dorčić (od 60' Devčić), Petrović, Lukačić (od 46' Perušić), Hamidović (od 46' Behđeti).

BUJE: Košćuk, Krizmanić, Uran, Stević (od 29' Mehmedagić), Uzelac, Fabijančić, Bešić, Bojić, Kapular, Šoškić, Mihailovič (od 81' Trevižan).

Nogometaši Naprijeda remizirali su protiv Buja 2:2, ali su ostali u utrci za drugo mjesto budući da je Krk izgubio kod Orijenta 1:2. Hreljanima za drugo mjesto treba pobjeda kod Krka u posljednjem kolu. S druge strane glavni konkurenti za treće mjesto Rovinj, Vinodol i Opatija upisali su poraze. Naprijed se dvaput vraćao u utakmicu, a utakmicu su završili s igračem manje nakon isključenja Behđetija u 87. minuti.

Gosti su poveli već u trećoj  minuti, ali domaćin je uzvratio tri minute kasnije. Škulić je izveo korner, Petrović nadvisio gostujuće braniče i pogodio - 1:1. Goste je u vodstvo vratio Bojić u 39. minuti, dok je Škulić u 49. minuti donio bod domaćinu pogotkom iz slobodnog udarca.

VINODOL - GROBNIČAN 0:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200.

Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica).

Strijelac: 0:1 Cianci (44').

Žuti kartoni: Medaković (Vinodol), Prtenjača, Burić (Grobničan).

VINODOL: Erak, Vidmar, Žunić, Medaković, Milas, Lenac, Mataija, Tomić, Peričić, Tucaković, Radetić (od 58' Petrinović).

GROBNIČAN: Milić, Vukelić, Jukić, Miculinić, Glavaš (od 71' Conjar), Prtenjača, Miškulin, Cianci (od 57' Burić), Sertić (od 83' Zakarija), Bijelić, Jović.

Iako su već osvojili naslov prvaka, Grobničan je nastavio niz pobjeda. Cianci je pogotkom u 44. minuti udaljio Vinodol od borbe za treće mjesto.

Zagrmilo, zalampalo nad cijelom Vinodolskom dolinom, ali Bahalin je ostao suh. Suh i na bodovnom saldu. Treći pohod Grobničana na Hrvatsko primorje, završio je s isto toliko pobjeda. U Senju (1:2), Crikvenici (0:2) i na Bahalinu - 0:1. Zasluženo za pjesmu i ples igrača Gorana Gajzlera na isteku devedesete minute, kojoj su se pridružili i „pratnici“ crvenih sa gostovanja, visoko gore na tribinama.

Sjajnu utakmicu prezentirali su igrači obje utakmice, rasterećeni imperativom i kalkulacijama oko vrha ili dna ljestvice. Sijevalo je na terenu pred oba gola, istina nešto više pred vratima mladog Eraka. Zapucali su igrači Grobničana i jedanaesterac (Jukić), a iskupio se je vratar Erak sjajnom obranom, jer je u prekršaju nad Prtenjačom dobrano zakasnio. Sve ostalo odradio je upravo maestralno.

Na nivou utakmice bio je i sudac znakovitog prezimena (Krečak), ali u odličnoj prezentaciji, iako su pojedini domaći navijači u 81. zazivali jedanaesterac za domaćina, koji je ostao na slabo izvedenom slobodnom udarcu u živi zid. Prekršaj je ipak bio izvan kaznenog prostora...

Čak 14 puta igrači Grobničana uputili su loptu prema domaćim vratima (10 u okvir gola), a s druge strane, Vinodolu je to pošlo za rukom u 10 navrata, ali samo četiri puta imao je Milić potrebu za intervencijom. Neriješeno je završilo samo izvođenje udaraca iz ugla (7:7).

Opasnost po vrata Grobničana stizala je iz napadačkih akcija Tucakovića i Peričića, uz pokušaje iz daljine Tomića i Žunića. Sa druge strane gosti su igrali vrlo organizirano, napadali sa više igrača, a izuzetno opasni bili su iz kontranapada. Brzi Bijelić, permanentno opasni Sertić (u nekoliko navrata sa neusklađenim nišanskim spravama), ali i ostali igrači koji su se vrlo organizirano pridodavali u napad.

Prilike utakmice imali su gosti u neiskorištenom kaznenom udarcu, te šansi Conjara, kada je u 76. minuti sa samo 4-5 metara dozvolio da se Erak istakne sjajnom obranom. Udarna domaća prilika ukazala se je Vinodolu u 84. kada je Jukićeva povratna lopta udarila u vratnicu, a potom u polje, spasivši domaćeg kapetana da ne postane potpuni tragičar utakmice. Sjajna utakmica za oproštaj od usprkos porazu, uspješne nogometne sezone na Bahalinu. (S. Lončarić)

JADRAN - CRIKVENICA 1:1

Igralište Jadrana. Gledatelja: 150.

Sudac: Marko Balen (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Dujanić (23'), 1:1 Pišković (72').

Žuti kartoni: Đurić (Jadran), Jovanović, Špalj, Kuna, Butorac (Crikvenica).

JADRAN: Gržentič, Sumić, Kastrati, Grgurić, Užila (od 89' Barbić), Tomić, Leshdedaj (od 84' Temaj), Ereiz, O. Abuselyana (od 39' Drkić), Đurić,  Dujanić.

CRIKVENICA: Mustapić, Jug, Antić, Uremović, Špalj, Krišković (od 46' Pejić), Pišković, Kuna, Jovanović (od 89' Mišković), Butorac, Gašparović (od 65' Smojver).

Nogometaši Jadrana i Crikvenice podijelili su bodove. Bod gostima donio je Pišković. Crikvenica je u 72. minuti izborila slobodni udarac, a Pišković je preciznim udarcem pogodio za 1:1.

Jadran je poveo u 23. minuti. Užila je ubacio loptu s desne strane, a Dujanić se najbolje snašao na rubu peterca i pogodio za 1:0. Imao je domaćin još nekoliko prilika, ali budući da ih nije iskoristio, kazna je stigla u 72. minuti.

HALUBJAN - NEHAJ 1:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 80.

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelci: 0:1 Dabac (37'), 1:1 Šanjug (70'-11m).

Žuti kartoni: Miletić (Halubjan), B. Vrban, Dabac (Nehaj).

HALUBJAN: Raspor, Žiković, Brnčić (od 88' Perić), Pinjuh, Omerović, Miletić, Bilobrk, Josić, Miočić (od 78' Alilović), Šanjug, Kovčalija (od 46' Mrvčić).

NEHAJ: Baričević, Vukelić, B. Vrban, I. Vrban, Dabac, Vila, Lopac, Šmit (od 88' Tomljanović), Pećanić, Pejanović (od 630 Mar. Prpić), Rubčić.

Halubjan i Nehaj podijelili su bodove u borbi za ostanak. Šanjug je pogotkom u 70. minuti Halubjanu donio bod koji ih najvjerojatnije rješava briga uoči zadnjeg kola.

NOVIGRAD - OPATIJA 4:1

Igralište Laco. Gledatelja: 100.

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Peculić (6'), 2:0 Erceg (27'-ag), 2:1 Mance (29'), 3:1 Tatar (33'), 4:1 Halilović (86').

Žuti kartoni: Beletić (Novigrad), Radomir (Opatija).

NOVIGRAD: Beblek, E. Valenta, Višković, D. Valenta, Kotiga, Beletić (od 83' Sinčić), Peculić, Tatar (od 62' Živulić), Vrdoljak,  Halilović, Ugrina (od 73' Vuk).

OPATIJA: Jakopović, Samardžija (od 80' Paravić), Tklačević, Zobić, Tokić, J. Matovina, Corallini, A. Matovina, Mance, Radomir, Erceg.

Utakmica nije bila kvalitetna, prvu prijetnju gledatelji su vidjeli tek u 19. minuti, kada je Stepčić sa 16 metara šutirao preko gola.

Pet minuta kasnije je povela Novalja. Datković je izveo udarac iz kuta, a Kresović bio najviši u šesnaestercu te snažnim udarcem postigao jedini pogodak - 1:0.

U nastavku domaći nisu zaprijetili niti jednom, a gosti samo jednom. Bilo je to u 61. minuti kada se Livović sručio desnom stranom,  ali njegov prizemni udarac odlazi tik pored desne vratnice.