Orijent - Novalja 2:2, težak poraz Opatije

Subota, 27. listopada 2012. 17:48 Napisao/la  SC

Utakmica 10. kola između Krka i  Jadrana odgođena je za utorak

TREĆA HNL, 10. kolo

ORIJENT - NOVALJA 2:2

Stadion Krimeja. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Brusić (Čavle).

Strijelci: 0:1 Tomac (55'), 1:1 Devović (71'), 2:1 Inić (75'-11m), 2:2 Burčul (78').

Žuti kartoni: Krešić (Orijent), Andačić, Simanović (Novalja).

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Nemetz, Kovačević, Inić, Polegubić, Štanfel (od 90' Juničić), Krešić, Devović, Škarica (od 64' Barišić), Čubelić (od 58' Pranjić).

NOVALJA: Hodžić, Kresović, Simanović, Tomac (od 75' Kulačić), Burčul, Batkoski, Tičak, Gallardo Rozas (od 46' Jakušić), Rukavina (od 46' Lozančić), Datković, Andačić.

Na kišom okupanoj Krimeji Orijent nije uspio svladati opasnu i konkretniju Novalju. Priča bi možda i imala sretniji završetak da Crveni nisu iz svojih propusta primili oba zgoditka. Nakon relativno mirnih prvih 45 minuta, sve ono bitno dogodilo se u nastavku. Iz tog sumornog prvog dijela valja izdvojiti tri Orijentova zicera (Čubelić, Devović, Škarica) i nešto slabiju igru gostujućih bokova, preko kojih su domaćini lako stizali pred Hodžićev gol.

Drugo poluvrijeme počelo je prilikom Vedrana Čubelića koji se lako mogao prometnuti u heroja, no ostao je jedan od tragičara susreta, I onda, u 54. minuti - 0:1! Lucijan Tomac najbolje se snašao u gužvi i matirao Stipanova. Orijent je stvari preokrenuo u svega tri minute. U 71. minuti joker s klupe Pranjić šalje milimetarski točnu loptu na drugu stativu s koje glavom u nebranjenu mrežu loptu šalje Devović - 1:1. Tri minute potom brzi Štanfel bježi domaćoj obrani, Simanović ga ruši a sudac Brusić pokazuje na bijelu točku. Precizan je kapetan Igor Inić za 2:1.

Krk - Jadran odgođeno za utorak
Utakmica Krk - Jadran Poreč odgođena je za utorak nakon što je glavni sudac Đani Mihočka prekinuo utakmicu u 38. minuti. Utakmice se nije mogla nastaviti zbog natopljenog travnjaka koji nije zadovoljavao minimalne uvjete za igru.

U posljednjoj izglednoj prilici za goste na utakmici stiže pogodak. Kardinalnu grešku Nemetza pri vraćanju Stipanovu kažnjava Burčul i postavlja konačnih 2:2. Pet minuta prije kraja mat-poziciju ima Luka Barišić, no promašuje možda i zasluženu Orijentovu pobjedu. Pogreške obrane skupo se plaćaju, mlada Orijentova momčad još je u fazi sazrijevanja. (Patrik Mršnik)

Treća HNL - zapad
Rezultati 10. kola: Buje - Vinodol 2:2, Orijent - Novalja 2:2, Naprijed - Jedinstvo O. 1:2, Grobničan - Halubjan 2:2, Rudar - Novigrad 1:0, Rovinj - Opatija 4:1, Crikvenica - Nehaj 1:1.

NAPRIJED - JEDINSTVO O. 1:2

Igralište Lonja. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana).

Strijelci: 0:1 Černjul (29'), 0:2 Černjul (38'), 1:2 Petrović (84').

Žuti kartoni: Lukačić (Naprijed).

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Ende, Savić, Valenčić, Radmanović, Kuduzović (od 46' Kauzlarić), Jugović, Petrović, Lukačić (od 72' Behđeti),  Hamidović.

JEDINSTVO O.: Funčić, Pavinčić, Černjul, Klapčić, Rudela, Imširević (od 50' Čudić), Vale (od 70' Trajkovski), Černjul, Miletić (od 87' Ristić), Mohorović, Dobrić.

ROVINJ - OPATIJA 4:1

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Šuker (21'), 1:1 T. Barlecaj (45'), 2:1 Batelić (51'), 3:1 Baša (58'), 4:1 A. Barlecaj (87').

Žuti kartoni: A. Barlecaj, T. Barlecaj (Rovinj), Erceg, Tokić, Udović (Opatija).

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović, T. Barlecaj, Puh, A. Barlecaj, Tanković, Škiljan, Pavić, Batelić, Baša.

OPATIJA: Jakopović, Samardžija (od 63' Vlatković), Tkalčević, Zobić, Tokić, Šuker, Mance (od 46' Udović), Rudan, Zgomba, Šimić (od 55' Radomir), Erceg.

Derbi kola otišao je na stranu Rovinja, koji je pred svojim navijačima upisao treću uzastopnu pobjedu ove jeseni. Ipak, prvi su poveli gosti. Akciju je započeo Šuker koji se oslobodio svojih čuvara, odigrao kombinaciju sa Manceom i sa 5,6 metara poslao loptu u mrežu kraj nemoćnog Orbanića.

Kanarinci su uspjeli izjednačiti u posljednjoj minuti prvog dijela kad je Baša iznudio udarac iz kuta, a na pravom se mjestu našao Tomo Barlecaj. Domaćin je poveo u 52. minuti. Akciju je započeo A. Barlecaj, nakon čega se Batelić oslobodio svog čuvara i s deset metara matirao vratara Jakopovića. U 58. minuti Rovinj je otišao na 3:1. Slobodnjak je izveo Puh, a u gužvi pred golom Opatije najbolje se snašao Baša koji s ruba kaznenog prostora pogodio mrežu. Konačan Rezultat postavio je A. Barlecaj dvije minute prije kraja.

CRIKVENICA - NEHAJ 1:1

Gradsko igralište u Crikvenici. Gledatelja: 150. Sudac: Davor Majnarić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Rubčić (7'), 1:1 Šmit (79').

Žuti kartoni: Petrinović, Šarić (Crikvenica), Vukelić, Rubčić (Nehaj).

CRIKVENICA: Šegota, Šarić, Antić, Vrban, Jug, Petrinović (od 46' Uremović), Pećanić, Pišković, Jovanović (od 71' Opala), Butorac, Mahmutović (od 46' Šmit).

NEHAJ: Baričević, Vrban, Hasanbegović, Vukelić, Špalj (od 18' Vila), Prpić, Lopac, Rončević (od 46' Kaštelan), Tonković (od 84' Vukelić), Rubčić,  Tomljanović.

BUJE - VINODOL 2:2

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci: 1:0 Mehmedagić (41'), 1:1 Mijolović (58'), 2:1 Mihailović (64'), 2:2 Tucaković (68')

Žuti kartoni: Krizmanić, Pantner, Šendula (Buje), Erak, Matijašić, Tomić, Mataija (Vinodol)

BUJE: Koščuk, Krizmanić, Stević, Pantner, Uzelac, Fabijančić, Šendula (70 Kapular), Bešić, Bojić, Mehmedagić, Šoškić (61 Mihailović)

VINODOL: Erak, Brelih, Lenac, Mijolović (75 Franjković), Matijašić, Iftić, Jerković (46 Vidmar), Tucaković, Mataija, Tomić, Peričić (85 Jelenović)

U gotovo nemogućim uvjetima, po katastrofalnom travnjaku, remizirali su Buježi i gosti iz Novog Vinodolskog. Prvi su zaprijetili domaći kada je u trećoj minuti Mehmedagić pogodio gredu. Nakon toga, igra "mrtvi", pa sve do pogotka u 41. minuti gledatelji nisu vidjeli previše.

Tada je agilni Mehmedagić uputio jak udarac s visine šesnaesterca koji je završio u gostujućem bloku, lopta se odbila malo izvan kaznenog prostora gdje iz punog trka mlađahni Bujež pogađa nebranjeni dio mreže. U nastavak su bolje krenuli gosti, pa od 58. minute imaju egal. Nakon jedne gužve u šesnaestercu lopta je stigla do Donata Mijolovića koji smireno pogađa za 1:1.

Na sljedeći pogodak čekalo se šest minuta. Tada je, slično poput Mijolovića, do lopte u šesnaestercu stigao Nik Mihailovič te savladao vratara za novo vodstvo domaćina. Četiri minute kasnije Tucaković nakon domaće nespretnosti u obrani izlazi sam na vratara te silovitim udarcem pod gredu postavlja konačnih 2:2. Miha Rojina mišljenja je da su bodovi trebali ostati u Bujama

- Ovo je utakmica nakon koje treba žaliti za trobodom. Uistinu smo bili bolji, stvorili nekoliko prilika, a golove primili nakon dvije kardinalne greške. Pokazali smo naivnost te umjesto da nakon vodstva zatvorimo utakmicu, mi to nismo učinili, a osveta je stigla u vidu gostujućeg pogotka, no, što je tu je.

Fotogalerija: Sandro Donda