TREĆA HNL

Halubjan iznenadio Krk, Grobničan i Nehaj 2:2

Subota, 16. studenog 2013. 16:23 Napisao/la  SC

Rezultati 13. kola: Orijent - Rovinj 1:0, Krk - Halubjan 0:1, Nehaj - Grobničan 2:2, Naprijed - Buje 0:0

Treća HNL – Zapad, 13. kolo

ORIJENT – ROVINJ 1:0

Igralište na Krimeji. Gledatelja: 150

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Mikulić (80)

ORIJENT: Herman, Nemetz, Leskur, Pleše, Inić, Rabar, Žarić (70 Kuši), Kovačević (80 Pašuld), Mikulić, Škarica, Juničić (58 Mrvčić)

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Pavić, Hadžić, Barlecaj, Tanković, Qosa (86 Abdulrazak), Matić, Ćosić (68 Gjurchinoski), Koraca (77 Perković)

Nogometaši Orijenta minimalno su pobijedili Rovinj u utakmici odigranoj po krimejskoj buri. Jedini pogodak postigao je Mikulić u smiraju ne odveć kvalitetnog susreta odigranog na lošem terenu.

Prvo poluvrijeme bilo je prava uspavanka za gledatelje. U prvih dvadesetak minuta utakmice Orijent je pokušao nametnuti svoj ritam, no čvrsta se obrana gostiju nije dala iznenaditi. Iz tog razdoblja valja izdvojiti pokušaj Juničića glavom nakon centaršuta Nemetza, no njegov udarac odlazi iznad gola. Nogometaši Rovinja nisu previše pokazali u prvom djelu. Tek nekoliko udaraca iz kuta i jedan udarac u okvir u 16. minuti utakmice koji domaćem vrataru Hermanu nije predstavio veliki problem.

Najbolja prilika prvoga djela pripala je Orijentu; Kovačević je u 26. minuti primio loptu na osamnaest metara i plasiranom loptom gađao desni kut vratara gostiju. Herman je već bio svladan, ali lopta prolazi uz samu vratnicu.

Na prvo uzbuđenje u drugom dijelu se nije trebalo puno čekati. Dino Škarica je centrirao, ali lopta nošena vjetrom zamalo završava u rašljama vratara Rovinja. Trener domaćina nije bio zadovoljan izvedbom svoje momčadi, najviše je tražio od svojih igrača da igraju po travi. Orijent je ponovno zagospodario terenom. U 51. minuti Škarica je izveo slobodan udarac, ali su čak tri igrača Orijenta propustila zatresti mrežu.

Pokazao je i Rovinj zube. Najprije je Barlecaj u 63. minuti zaprijetio iz slobodnog udarca iskosa, a nedugo zatim Koraca gađa preko vrata. Dragan Štulić uveo je još jednog napadača, mladog Sanela Kušija.

Kada su svi mislili da će utakmica završiti bez pogodaka, Mikulić je odlučio uzeti stvar u svoje ruke. Kuši je prizemnom loptom u petercu pronašao robusnog napadača Orijenta, koji prebacuje gostujućeg vratara i postavlja konačnih 1:0.

Na kraju su se gosti potpuno otvorili ne bi li došli do izjednačenja, no nisu uspjeli. Trener domaćih može biti zadovoljan rezultatom, no ne i igrom, koja je samo na mahove podsjećala na Orijent sa početka sezone. (V. Ivošević)

KRK - HALUBJAN 0:1

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 100.

Sudac: Nikola Kožar (Donja Stubica).

Strijelac: 0:1 Josipović (17').

Žuti kartoni: Plecić, Miletić, Bilobrk, Omerović (Halubjan).

KRK: Tomašić, Kurolt (od 81' Brlošić), Antić, Rukavina, Maglić, Konjić, Kumić (od 34' Gačanin), Prpić, Poropat (od 66' Bajramović), Bošnjak, Jović.

HALUBJAN: Raspor, Brnčić (od 86' Kučinić), Plecić, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Alilović (od 69' Omerović), Josipović (od 77' Kovčalija), Šanjug, Bilobrk.

Nastavila se neugodna tradicija Krka u utakmicama sa ekipom iz Viškova. No, igrom u prvom dijelu koju su pružili domaći nogometaši, nemoguće je zaustaviti je.

Prvi udarac u okvir gola, u prvom dijelu utakmice, nogometaši Krka uputili su tek u  40. minuti utakmice te taj podatak zorno opisuje današnju igru domaćina. Gosti uvidjevši nemoć svojih suparnika, preuzimaju inicijativu na sredini terena te lako dolaze u vodstvo u 17. minuti utakmice, kada sam na tri metra poentira Josipović.

U drugom dijelu nešto življa igra Krka te nekoliko poluprilika, no sve je to bilo premalo za neki pozitivniji rezultat. Najbolju priliku propušta Bajramović u 84. minuti utakmice, kada nije iskoristio odličan solo-prodor Jovića i  pravodobno dodavanje, te nije uspio s tri metra gurnuti loptu u mrežu.

Previše indisponiranih igrača, premalo htjenja i fajta uzrok su još jednog neuspjeha igrača Krka. Kriza rezultata te sam pristup utakmici pojedinih igrača u zadnjih nekoliko kola problemi su koje treba riješiti u što kraćem roku i vratiti ekipu u formu pokazanu u prvom dijelu jesenjeg dijela natjecanja.

NEHAJ - GROBNIČAN 2:2

Igralište Nehaj. Gledatelja: 150.

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Pećanić (10'), 0:1 Sobotinčić (42'), 1:2 Ćufta (80'), 2:2 Vukelić (90').

Žuti kartoni: Vrban, Hajdini (Nehaj), cianci, Nenadić (Grobničan).

Crveni karton: Dabac (Nehaj, 30').

NEHAJ: Baričević, Šebalj (od 84' Pejanović), Draženović, Vukelić, Vrban, Dabac, Tomac (od 75' Vukelić), Lopac, Pećanić, Rubčić, Hajdini.

GROBNIČAN: Milić, Gašpert (od 30' Grbac), Nenadić, Vukelić, Mateo04/94  Miculinić, Cianci, Miškulin, Sertić, Ćufta, Sobotinčić, Avgustinović.

Pred samo pola godine utakmica ova dva kluba bio je susret visokog rejtinga, pobjedniku su bodovi nosili naslov. Sada je to bila borba klubova iz donjeg doma, a u diobenoj bilanci nije bilo punog plijena. Zasluženo je jedan bod otišao na Mavrince, jedan je ostao pod Nehajem, a jednoga je otpuhala jaka bura...

Gosti su krenuli sa poteškoćama na klupi. Nazočni, ali kažnjeni Gajsler na tribinama imao je zamjenu u Dušku Gruevskom, a Doris Miculinić vodio je momčad. Mirno i tiho...

Utakmica je bila vrlo dobra, prepuna uzbuđenja, ali mnogo više pred golom Milića, iako je domaćin od 30. minute igrao sa igračem manje. Sudac Ivan Bebek isključio je Daria Dabca, što je izazvalo veliki gnjev na tribinama, koji se nije stišavao do kraja utakmice.

Nehaj je krenuo poduzetno i već u 4. Rubčić probija bok, ali pomalo sebično i bez asistencije suigrača, pa obrana Grobničana uspijeva otkloniti opasnost. Samo dvije minute kasnije i Pečanić je u prilici, ali Milić dobrom obranom najavljuje da će umješno čuvati svoja vrata. Velika inicijativa Nehaja završava pogotkom u 10. minuti. Iz brze akcije Hajdinija i Pečanića iznjedrio se pogodak za 1:0, precizan i neobranjiv.

Odmah nakon domaćeg vodstva, u prilici je Sertić glavom, ali lopta odlazi preko gola. I nakon isključenja Nehaj ima inicijativu, a u 35. minuti gledaoci potražuju i najstrožu kaznu. Ipak Sobotinčić uspijeva izjednačiti rezultat, nakon prodora po desnom krilu. Nakon što se je riješio pratnje, ušao je u kazneni prostor i reagirao brže od Baričevića, koji je bio mnogo dalje od lopte, gurnuvši je u mrežu - 1:1.

I u drugo poluvrijeme Nehaj je krenuo odlučno, a već u 47. nova je prilika Pečanića, ali njegov atraktivni volej prolazi pokraj gola. Dvije minute kasnije Milić odlično reagira na udarac Rubčića, a odmah potom i na udarac Lopca. u razdoblju vrlo sadržajne igre i sa brojnim prilikama i dalje dominira Milić na udarce Pečanića i Rubčića u dva navrata. Gosti svoju dobru priliku imaju preko Ciancia u 57. minuti.

U 80. napad Grobničana u 2, 3 poteza i domaća obrana je ostala izigrana, a Ćufta sa 6-7 metara bira desnu stranu Baričevićevih vratiju, za neobranjiv pogodak. Šok pod Nehajem, ipak je brzo prevladan i domaćin nastavlja sa napadima.

Silno htjenje i želja nije napustila Uskoke, koji su u drugoj minuti sudačke nadoknade uspjeli poravnati preko Vukelića na 2:2. Dobar udarac, ali uz laganu ispomoć Milića, koji je prvi puta pogriješio na utakmici, završava u mreži (SL)

VINODOL - JADRAN 1:4

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200.

Sudac: Đani Mihočka (Opatija).

Strijelci: 0:1 Baša (21'), 0:2 Tikas (34'), 0:3 Dujanić (50'), 0:4 Ereiz (82'), 1:4 Tomić (85'-11m).

Žuti kartoni: Vidmar, Šmit, Jelenović (Vinodol), Krizmanić, Užila, Udovičić).

VINODOL: Hodžić, Rubčić, Gašparović (od 57' Filipović), Batkoski, Vidmar, Petrinović, Šmit, Tomić, Topolovec (od 46' Marković), Mataija (od 14' Mamuša), Jelenović.

JADRAN: Denić, Čabraja, Sumić (od 72' Banić), Tikas, Baša (od 56' Užila), Ereiz, Udovičić, Legović (od 83' Drkić), Dujanić, Krizmanić, Kepčija.

Strahoviti udari bure koji su na trenutke udarali igralište Bahalin najviše su iznenadili domaćina, koji se nije najbolje snašao po ovim uvjetima. Da ovo neće biti dan nogometaša Vinodola vidjelo se već u 10. minuti. Nakon jednog pokušaja udarca prema vratima gostiju iz Poreča, za koljeno se uhvatila domaća „desetka“ i jedan od stožernih igrača Vinodola Marko Mataija. U tom trenutku vezni red izgubio je veliku radilicu i trkača.

U 21. minuti Baša izlazi sam pred Hodžića, ali vratar se odlično postavlja pred gostujućeg napadača i lopta odlazi u korner. Udarac iz kuta izvodi ponovo Baša, lopta se od siline udara bure zaustavlja u zraku i strelovitom brzinom spušta u mrežu domaćina za 0-1.

U 34. minuti gosti imaju svoj drugi udarac iz kuta i stopostotnu realizaciju. Dujanić izvodi korner sa suprotne strane od prvoga, pronalazi „košarkaški“ visokog Tikasa, koji loptu zakucava za 0-2.

Domaćin je u nastavku utakmice ispremiješao svoje redove. U napad je iz zadnjeg reda prebačen Marijan Tomić, napravile su se još neke izmjene, ali nemilosrdne goste to ništa nije poremetilo.

Samo pet minuta drugog poluvremena bilo je dosta da gosti još povećaju rezultat. Katastrofalnu reakciju domaće obrane koristi Dujanić koji pogađa pored nemoćnog i na streljani ostavljenog Hodžića.

Pred sam kraj utakmice gledatelji su vidjeli još dva pogotka. Prvo je Ereiz majstorski sa 20-tak metara iz slobodnog udarca pogodio domaće rašlje, a tri minute kasnije Šmit se uspio progurati pored gostujuće obrane, Udovičić ga ruši, a Tomić iz kaznenog udarca uspijeva postići počasni pogodak za velikih gostujućih 1-4 (SL)

NAPRIJED - BUJE 0:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 60.

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Žuti kartoni: Kružić (Naprijed), Košćuk (Buje).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Savić, Murica, Dorčić, Škulić, Jugović, Petrović, Lukačić (od 72' Perušić), Hamidović (od 46' Devčić).

BUJE: Košćuk, Huskić, Uran, Stević (od 70' Trevižan), Pjevović, Fabijančić, Šendula, Peculić, Premužić (od 46' Mehmedagić), Bojić, Čavarović (od 46' Čavarović).

Zbog orkanske bure koja je puhala tijekom cijelog susreta nogometaši Naprijeda i Buja odigrali su utakmicu na rubu regularnosti. Sve u svemu, s obzirom na prikazano, podjela bodova je najpravedniji ishod.

Vjetar u leđa u prvom dijelu imali su Buježi što im umalo, već u 5. minuti, nije donijelo minimalnu prednost. Po udarcu Bojića s 25 metara vratar Berković izbacio je loptu ispod same grede.

U nastavku buru koriste domaći: Najprije je Lukačić izravno iz kornera pogodio gredu, da bi četiri minute prije kraja Jugovac „potegao“ sa nekih 20-ak metara, a Košćuk loptu izvadio iz samo kuta.

MLADOST - RUDAR 2:1

Igralište Oliva. Gledatelja: 100.

Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Funčić (26'-11m), 2:0 Funčić (48'-11m), 2:1 Juričić (67').

Žuti kartoni: Škiljan (Mladost), Sertić, Klapčić, Munjas, Mehić (Rudar).

MLADOST: Perković, Livović, Škiljan (od 90' Žižak), Tomić, Kostešić (od 90' Balaško), Nišević,  Marijanović, Bogdan, Peruško, Valčić, Funčić.

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas (od 69' Miskić), Kurtić (od 29' Klapčić), Čudić, Juričić, Mehić, Sertić (od 46' Matulja), Barišić, Dobrić, Stepčić.

Nogometaše Mladosti i Rudara na Olivi je, umjesto terena za igru, dočekala prava oranica, pa je u takvim uvjetima bilo pravo umijeće kontrolirati loptu. Domaći su do pobjede došli iz dva penala od kojih je drugi bio više nego dvojben.

Prvi su zaprijetili Labinjani preko Čuidića, koji u 6. minuti izlazi sam ispred Perkovića, no domaći vratar sjajno brani njegov dosta mlak udarac. U 26. „poteže“ Škiljan, a lopta pogađa u ruku Načinovića. Za Krnetu nije bilo dvojbi, pokazao je na bijelu točku, Funčić sigurno trese mrežu gostiju.

U 37. minuti Juričić bježi Marijanoviću, kreće sam prema Peroviću, domaćem stoperu preostaje jedno srušiti ga, pa ga Krneta šalje na prijevremeno tuširanje. Mehićev mlak udarac iz slobodnjaka s nekih 16-17 metara okončava u domaćem živom zidu.

Sudac Krneta u trećoj minuti nastavka duel Munjasa i Kostešića okarakterizirao je novim penalom za domaće. Ponovno je nepogrešiv bio Funčić.

Tračak nade za goste ukazao se u 67. kada Mehić odlično pronalazi Juričića, a ovaj loptu šalje iza Perkovićevih leđa.

U 75. u dva navrata pokušava Matulja, prvi put mu udarac glavom brani domaći vratar, a njegov udarac nakon odbijanca odlazi nebu pod oblake.