TREĆA HNL - ZAPAD

Prvi poraz Grobničana, remi Novalje i Halubjana

Subota, 22. rujna 2012. 19:21 Napisao/la  SC

Rovinj je svladao Grobničan 5:3, Novalja i Halubjan odigrali 1:1, Krk svladao Crikvenicu 3:2

HALUBJAN – NOVALJA 1:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Glavni sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac)

Strijelci:0:1 Tomac (15'), 1:1 Šanjug (44')

Žuti kartoni:Kresović, Kurilić, Burčul (Novalja)

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija, Pinjuh, Kinkela, Miletić, Štimac (od 76' Kučinić), Omerović (od 85' Prga), Brnčić (od 46' Mrvčić), Šanjug, Josić.

NOVALJA: Hodžić, Kresović (od 60' Jakušić), Andačić, Simanović, Kurilić, Burčul, Batkoski, Tičak, Rukavina (od 46' Kulačić), Datković, Tomac (od 68' Lozančić).

Nogometaši Halubjana i Novalje podijeli su bodove, Viškovljani su tako uzeli vrijedan bod.

- Mislim da smo sami krivi što nismo uzeli tri boda. Nedostajalo je koncentracije u završnici. Kod pogotka kojega smo primili bilo je neodlučnosti u bloku. Nismo realizirali pet stopostotnih prilika. Moram reći da je suđenje bilo na našu štetu, trebali bismo se baviti nogometom i ne vidim razloga zašto se uvijek moramo svađati i vraćati na suđenje, ali bez toga očito ne možemo. Došli smo uzeti tri boda pred utakmicu Kupa s Osijekom, da dočekamo taj ogled u pozitivnom naletu, ali nismo uspjeli. Bili smo bolji, Halubjan je do našeg gola stigao samo iz prekida, rekao je Ivica Datković, trener Novalje.

ROVINJ – GROBNIČAN 5:3

Igralište Valbruna. Gledatelja:150 . Glavni sudac: David Manojlović (Vrsar)

Strijelci:0:1 Sertić (5'), 1:1 Mišan (28'), 2:1 A. Barlecaj (45+'-11m), 3:1 T. Barlecaj (50'), 4:1 A. Barlecaj (54'), 4:2 Jukić (67'-11m), 4:3 Imeraj (89'),  5:3 Krijan (90)

Žuti kartoni: T. Barlecaj, A. Barlecaj (Rovinj), Imeraj, Miculinić (Grobničan)

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Načinović, Deak, T. Barlecaj (od 69' Baša), Mišan, Puh, A. Barlecaj, Tanković, Batelić (od 83' Krijan), Berišić (od 74' Škiljan).

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Kovačić, Miculinić, Sobotinčić (od 55' Vukelić), Miškulin, Cianci (od 46' Burić), Sertić, Bijelić, Imeraj, Morić (od 55' Perković).

CRIKVENICA - KRK 2:3

Gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Ivan Bebek 5,5 (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Kurolt (5'), 1:1 Mahmutović (8'), 1:2 Poropat (26' 11m), 2:2 Butorac (81'11 m), 2:3 Pejanović (90')

CRIKVENICA: Šegota 5.5, Jovanović 5 (od 31' Gašparović 5.5), Jug 6, Iljazi 6, Antić 6, Kurolt 6, Smojver 6, Butorac 6.5, Pećanić 6, Mahmutović 6, Šmit 6.5.

KRK: Raspor 5.5, Brozić 6 (od 53' Dajdžić 6), Maglić 6, Jerković 6, Plecić 6, E. Kurolt 6.5 (od 68' Grbac 7), Duračak 6, Nenadić 6, Poropat 6.5 (od 75' Brlošić -) - Ilić 6.5, Pejanović 7.

Nogometaši Krka uzeli su sav plijen iz Crikvenice doslovno u zadnjoj minuti utakmice. Crikveničani su se dva puta vraćali, ali nije bilo ni snaga ni vremena da to naprave i treći put. Gosti su poveli već u 5. minuti utakmice. Poropat je probio stranu domaćina, asistirao Iliću koji pogađa stativu, a u nastavku do lopte dolazi Edi Kurolt koji pogađa za vodstvo gostiju - 0:1. Domaćin se vraća nakon samo tri minute, Mahmutović koristi grešku  obrane i vraća stvari na početak.

U 26. minuti utakmice sudac Bebek naguravanje Juga u kaznenom prostoru ocjenjuje kao najstrožu kaznu koju realizira Poropat. U nastavku sva uzbuđenja događaju se na samom kraju. Šmit prihvaća dalekometnu lotu, završava na travnjaku, a Bebek još jednom pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je Butorac koji vraća stvari na početak - 2:2. U trenucima kada se samo čekao posljednji sudački zvižduk, „joker“ s klupe Grbac probija domaću stranu i pronalazi Pejanovića za 2-3 i pobjedu gostiju s Krka. (S. L.)

NEHAJ - NAPRIJED 2:0

Igralište pod Nehajem. Gledatelja: 220. Sudac: Ante Rašić (Zaprešić) 7.

Strijelci: 1:0 Rubčić (3'), 2:0 Lopac (77').

NEHAJ: Baričević - , Vrban 6, Hasanbegović 6, D. Vukelić 6, Špalj 6, Tomljanović 6,5, Lopac 7,5, Prpić,(od 13' Vila 6,5), Rubčić 7, Bajramović 6 (od 63' Glavičić 6), Rončević 6,5 (od 78' L. Vukelić -).

NAPRIJED: Kezić 5,5, Kružić 6, Ende 6, Murica 5,5, Savić 5,5, Radmanović 6, Kuduzović 6 (od 46. Behđeti 5,5), Lukačić 6 (od 65. Dorčić 5,5), Kanjer 6,5, Hamidović 6(od 46. Valenčić 5,5), - Petrović 6.

Žuti kartoni: Rončević (Nehaj), Kružić, Murica, Kanjer (Naprijed).

Rana radost pod Nehaj kulom, već u trećoj minuti. Slobodni udarac s 22 metra udaljenosti, poslastica je za mladog Rubčića, inače vrsnog izvođača svih prekida u igri domaćina. Snažan udarac prolazi pokraj živog zida i odsjeda u mreži Kezića, koji ju uspijeva samo pogledom ispratiti - 1-0. Naprijed svojom prepoznatljivom igrom, s dosta točnih dodavanja i proigravanja, drži igru dosta daleko od svojega gola, ali u igri momčadi s Hreljina, nedostaje siline u napadačkim akcijama. Nehaj ima nekoliko poluprilika, ali udarac Lopca u 77. dugo će se još prepričavati u Senju. Snažan volej sa 25 metara, lijevom nogom, uletio je u gornji lijevi kut Kezićevog gola - 2:0.

Do kraja utakmice domaćin spretno čuva loptu i gostima ostavlja samo jednu priliku u 78. kada je Ende mogao ugroziti domaćeg vratara, ali za iskusnog Baričevića, nezaposlenog na ovoj utakmici, bila je to rutinska obrana. Nehaj je i u trećoj utakmici na svojem travnjaku pokazao da je negostoljubiv domaćin, koji gostima ne pruža priliku niti za počasni pogodak.  (T. L.)

JADRAN  – JEDINSTVO OMLADINAC 4:3

Igralište Veli Jože. Gledatelja:100 . Glavni sudac: Danijel Trbulin (Rijeka)

Strijelci:1:0 Belušić (16'), 1:1 Dobrić (21'), 1:2 Dobrić (30'), 1:3 N. Mohorović (45'), 2:3 Drkić (50'), 3:3 Kastrati (54'), 4:3 Belušić (81')

Žuti kartoni:Đurić, Mrguda, Belušić (Jadran), D. Mohorović, Dobrić, Čudić, Batelić, Trajkovski (Jedinstvo Omladinac)

JADRAN POREČ: Petrušić, Kastrati (od 73' Radenović), Mrguda, Božić (od 52' Tomić), Benčić, Ereiz, Kepčija, Belušić (od 90' Čabraja), Đurić, Drkić, Pinčan.

JEDINSTVO OMLADINAC: Funčić, D. Mohorović, Dobrić, Klapčić, R. Černjul, Čudić, Rudela (od 64' Miletić), N. Mohorović (od 79' Čandić), Honović (od 46' Batelić), T. Černjul, Trajkovski.

NOVIGRAD – VINODOL 0:0

Igralište Laco. Gledatelja:150 . Glavni sudac: Goran Brusić (Čavle).

Žuti kartoni:Vrdoljak, Huskić, Halilović (Novigrad), Brelih, Matijašić (Vinodol)

NOVIGRAD: Crnogorac, Huskić, Čotić, Vidaković, Valneta, Peculić, Gere (od 46' Tikas), Beletić, Bazina, Halilović, Vrdoljak.

VINODOL: Erak, Brelih (od 51' Lenac), Žunić (od 72' Jelenović), Mijolović (od 88' Rubčić), Matijašić, Iftić, Jerković, Tomić, Peričić, Tucaković, Mataija.

U susretu za zaborav mreže su mirovale. Nešto agilniji domaćini pokušali su od pobjede doći u nastavku, no sve se svelo na jalovu terensku premoć na sredini terena. Prva ozbiljnija prilika bila je slobodni udarac Vrdoljaka u 71. minuti. Lopta je pogodila gredu, natrčao je Bazina i pgoodio mrežu, ali na intervenciju pomoćnika pogodak je poništen.

Vrdoljak je na sceni bio i devet minuta prije kraja susreta, izveo je slobodan udarac i pogodio vratnicu. Zadnju priliku za domaće imao je Halilović kojega je Vrdoljak uposlio na lijevom boku, no što zahvaljujući odličnoj intervenciji vratara i traljavom udarcu domaćeg igrača mreže su ostale netaknute.

RUDAR – BUJE 3:4

Gradski stadion Labin. Gledatelja: 150 . Glavni sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Kapular (23'), 0:2 Bojić (36'-11m), 0:3 Fabijančić (50'), 1:3 Juričić (56'-11m), 2:3 Hodžić (61'), 3:3 V. Stepčić (71'), 3:4 Mihailović (90+')

Žuti kartoni:Munjas, Paliska, Mehić, Juričić (Rudar), Fabijančić, Mehmedagić, Uzelac (Buje)

RUDAR: Paliska, Šepić (od 46' Kovačević), Munjas, Livović (od 69' Cuculić), Juričić (od 85' Bojkić), A. Stepčić, Hodžić, Mehić, Škopac, Pajković, V. Stepčić.

BUJE: Košćuk, Krizmanić, Pantner, Trevižan, Uzelac, Fabijančić, Šendula (od 78' Mihailović), Kapular (od 69' Stević), Mehmedagić, Bojić, Šoškić (od 65' Uran).

Fotogalerija Halubjan - Novalja 1:1/Damir Zamaklar