TREĆA HNL - ZAPAD

Prtenjača u 88. donio bod Grobničanu na Brnasima

Subota, 26. listopada 2013. 17:36 Napisao  Marko Babić

Utakmica 10. kola: Halubujan - Grobničan 2:2. Domaća momčad ima za čime žaliti, mogli su igrači Halubjana ranije riješiti pitanje pobjednika

Treća HNL, 10. kolo

HALUBJAN - GROBNIČAN 2:2

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100.

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Josipović (8'), 1:1 Perić (28'), 2:1 Josipović (58'), 2:2 Prtenjača (87').

Žuti kartoni: Morić, Pinjuh (Halubjan), Avgustinović (Grobničan).

HALBUJAN: Raspor, Omerović, Morić, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Bilobrk, Brnčić (od 69' Samardžija), Josipović (od 76' Alilović), Šanjug, Plecić

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, vukelić, Miculinić, Glavaš, Perić (od 46' Prtenjača), Cianci, Avgustinović, Sertić (od 75' Miškulin), Sobotinčić (od 60' Grbac)

Igrala se 88. minuta kada se Prtenjača najbolje snašao pred vratima Halubjana i pogodio za 2:2, donijevši Grobničanu vrijedan bod. Domaćin ima za čime žaliti jer su mogli  ranije riješiti pitanje pobjednika.

Halubjan je poveo u 8. minuti. Jednu visoku loptu braniči Grobničana nisu dobro očistili. Jukić je pokušao izbiti, ali se poskliznuo i loptu odigrao natrag za vratara Milića. Golman Grobničana nije htio uhvatiti loptu bojeći se indirektnog udraca, nije je najbolje zahvatio i ona je završila na glavi Jospiovića koji  je loptu samo gurnuo u gol - 1:0.

Grobničan je uzvratio neugodnim slobodnim udarcem Miculinića u 12. minuti. S druge strane Viškovljani su čekali priliku iz polukontre. Bilobrk je donio loptu do Josipovića, koji je potegnuo s 20-ak metara, ali Milić je bio siguran. Gosti su pak bili dosta nedorečeni u završnici u prvih pola sata, i kada se otvorila prilika za ozbiljniju akciju nedostajao je zadnji pas.

U 17. minuti Morić je odlično ubacio oštru loptu s lijeve strane, ali Bilobrk i Brnčić su na kraju u nesporednoj blizini gola zasmetali jedan drugome i tako propustili veliku priliku da udvostruče vodstvo domaćina. Osam minuta kasnije Bilobrk je odlično probio desnu stranu i u klizećem startu ubacio oštru loptu, a vratar Milić je bio malo brži od Josipovića.

Grobničan je izjednačio u 29. minuti. Miculinić je izveo korner, loptu za Ciancija na 20 metara. Cianci je potegnuo, lopta se odbila kao na fliperu i došla do Perića kojem nije bilo teško matirati Raspora - 1:1.

Samo minutu kasnije Cianci se probio po desnoj strani u kazneni prostor, ali njegov udarac nije bio precizan.

Nova velika prilika za domaćina u 36. minuti. Plecić je probio lijevu stranu, pronašao Šanjuga na rubu kaznenog prostora kojega su prekršajem zaustavili braniči Grobničana. Bilobrk je izveo slobodan udarac, ali bio je neprecizan i propala je tako nova velika prilika za domaćina.

U drugom poluvremenu Prtenjača je ušao umjesto ozlijeđenog Perića i odmah u prvoj minuti odlično potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali Raspor je bio siguran. Samo dvije minute kasnije Miculinić je oštro ubacio, a Prtenjača je zamalo zakasnio pred vratima. Na drugoj strani Miletić je u 55. minuti ubacio s desne strane, lopta je preletjela sve igrače i zamalo završila u mreži. Minutu kasnije i Omerović je okušao udarac s 20 metara.

Bilobrk odigrao odličnu loptu za Brnčića koji se sjurio prema Miliću, ali iz stopostotne prilike nije bio precizan.

Ono što su propustili trenutak prije domaćin je nadoknadio u 59. minuti, kada je junior Josipović sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora - 2:1.

Grobničan je nekoliko minuta kasnije mogao do izjednačenja, Grbac je sjajno pretrčao čuvara, ali Raspor je dobro reagirao. Gosti su počeli pritiskati u završnici, iako je i Halubjan imao svoje prilike. Domaćina je malo dijelilo da uzme sva tri boda.