Treća HNL: Pobjede Opatije i Krka, Nehaju lokalni derbi protiv Crikvenice, novi posrtaj Naprijeda

Subota, 02. studenog 2013. 16:48 Napisao/la  SC

Rezultati 11. kola: Orijent - Rudar 0:0, Novigrad - Halubjan 4:2, Nehaj - Crikvenica 3:1, Krk - Rovinj 2:1, Opatija - Jadran 2:0, Vinodol - Buje 1:0, Mladost - Naprijed 3:0.

Treća HNL - zapad, 11. kolo

OPATIJA - JADRAN 2:0

Igralište NK Opatije. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Brusić (Čavle).

Strijelci: 1:0 Dunković (55'), 2:0 Vlatković (66').

Žuti kartoni:  Francetić (Opatija), Đurić, Udovičić (Jadran).

Crveni karton: Udović (Opatija, 86', drugi žuti karton).

OPATIJA:  Peterfai, Francetić (od 46' Bjelanović), Šuker, Krešić, Dunković (od 83' Radomir), Rudan, Žgomba, Lazić, Vlatković, Kolić (od 52' Udović), Erceg.

JADRAN: Petrušić, Čabraja (od 58' Krizmanić), Sumić (od 71' Užila), Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija, Udovičić, Đurić, Abuselyana (od 79' Temaj), Dujanić.

Nogometaši Opatije nastavili su s dobrom formom na domaćem terenu pobijedivši Jadran iz Poreča 2:0. Početak utakmice kasnio je oko dvadesetak minuta buduči da se gostima pokvario autobus. Domaćin ipak nije ima previše milosti.

Ipak, trebalo je 55 minuta da slome otpor gostiju. Šuker je ubacio s lijeve strane, a Dunković se najbolje snašao pred gostujućim vratima i udarcem glavom pogodio za 1:0. Gosti su pokušali omah uzvratiti, udarac Baše na putu u gol blokirao je Lazić.

U 67. minuti domaćin je potvrdio tri boda. Rudan je dobro primio jednu loptu i dodao Bjelanović. Nogometaš Opatije oslobodio se pratnje i pronašao Vlatkovića koji je bio precizan za 2:0.

KRK - ROVINJ 2:1

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Rašić (Zaprešić).

Strijelci: 1:0 Maglić (24'), 1:1 Gjurchinoski (33'), 2:1 Prpić (60').

Žuti kartoni: Kumić, Maglić (Krk), Hadžić, Matošević, Budicin (Rovinj).

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Rukavina, Maglić, Konjić, Kumić (od 46' Bajramović), Prpić (od 90' Brozić), Poropat, Bošnjak, Jović.

ROVINJ: Starčić, Budicin, Pavić, Hadžić, Cvijetić (od 88' Pandžić), Matošević, Barlecaj, Gjurchinoski, Tanković, Qosa (od 88' Milošević), Koraca (od 84' Vijatović).

Nogometaši Rovinja skupo su prodali kožu na Krku, no kući se ipak vraćaju praznih šaka. Pobjeda Krka je više nego zaslužena o čemu najbolje govori podatak da je mlađahni vratar Starčić bio igrač utakmice.

Domaći do minimalne prednosti dolaze u 24. minuti. Jovićev pokušaj ubačaja s desnog boka Rovinježi prvi put blokiraju, no iz ponovljenog ubačaja istog igrača lopta dolazi do Maglića na drugoj strani koji s pet metara pogodio nebranjeni dio mreže nemoćnog Starčića.

Radost domaćih trajala je svega devet minuta. Jedna duga lopta preskače zadnju liniju domaćih i dolazi do Tome Barlecaja koji je sa vrha šesnaesterca poslao u same rašlje. Pet minuta nakon toga Poropat bježi po desnom boku, ubacuje u sredinu, ali Bošnjak umjesto mreže pogađa gredu.

U 60. minuti nije bilo pomoći za gostujućeg vratara. Poropat je sjajno proigrao Prpića kojemu je, s pet metara, bilo teže promašiti nego pogoditi. Zadnju prigodu za izjednačenje gosti nisu iskoristili koriste u 75. minuti kad je Tomo Barlecaj bio neprecizan iz slobodnog udarca s 25 metara.

A da se gosti ipak vrate u Istru s časnih 2:1 zaslužan je Starčić koji u 90. minuti radi dva čuda na svom golu. Najprije se izvio koliko je dug i širok i odbio pravu „bombu“ Bajramovića, da bi potom, nakon odbijanca obranio i udarac Poropata iz neposredne blizine.

VINODOL - BUJE 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: . Dalibor Šušnjar (Klana).

Strijelac: 1:0 Tomić (90').

Žuti kartoni: Jelenović (Vinodol), Horvat (Buje).

VINODOL: Hodžić, Lenac, Gašparović, Vidmar, Batkoski, Mataija (od 88' Filipović), Šmit (od 79' Radetić), Tomić, Topolovec, Petrinović (od 57' Marković), Jelenović.

BUJE: Košćuk, Uran, Horvat, Stević (od 46' Trevižan), Uzelac, Huskić, Šendula, Kapular, Petak (od 46' Mehmedagić), Bojić, Bešić (od 82' Peculić).

Sretno i spretno domaći nogometaši uzeli su tri boda doslovno u zadnjim sekundama susreta. Nebeski skok i udarac glavom kapetana Marijana Tomića nakon udarca iz kuta natjerao je vratara Buja da otiđe po loptu u mrežu. Gostujući nogometaši imaju za čime žaliti, jer tijekom cijelog susreta izgledali su dobro, na trenutke čak i bolje od Vinodola, ali na kraju se ipak broji samo rezultat.

Buje je otvorilo utakmicu vrlo dobro. U drugoj minuti Bešić, a onda i u sedmoj Bojić, nalaze se u vrlo dobrim situacijama, ali odlični Hodžić brani te udarce. Domaćin je pokušao preko Topolovca i Šmita, ali se mreže ne tresu. nastavak utakmice donosi obilnu kišu, pa su i obrane opreznije. U 58. minuti Mehmedagić dobro ulazi u prazan prostor, ali njegov udarac odlazi pored gola.  Deset minuta prije kraja susreta i Topolovec se nalazi u sličnoj prilici, ali njegov udarac brani Košćuk.

NOVIGRAD - HALUBJAN 4:2

Igralište Laco. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Frković (Gospić).

Strijelci: 1:0 Vrdoljak (6'), 2.0 Grbac (14'-11m), 2:1 Josipović (37'), 3:1 Grbac (47'), 3:2 Miletić (62'), 4:2 Grbac (75'-11m).

Žuti kartoni: D. Valenta, Beletić (Novigrad), Omerović, Miletić, Štimac (Halubjan).

NOVIGRAD: Beblek, Kotiga (od 88' Sinčić), Višković, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, Beletić (od 69' Živulić), Tatar, Devović (od 63' E. Valenta), Vrdoljak, Grbac.

HALUBJAN: Raspor, Brnčić (od 61' Samardžija), Morić (od 70' Kučinić), Miletić (od 73' Alilović), Omerović, Kinkela, Štimac, Bilobrk, Josipović, Šanjug, Plecić.

Odličnu nogometnu predstavu, „začinjenu“ sa pola tuceta golova, vidjelo je stotinjak promrzlih gledatelja na Lacu. Pobjeda domaćih zaslužena, ali gosti su se  predstavili u odličnom svjetlu i pružili žestok otpor.

Poveli su domaći već u šestoj minuti. Baletić i Devović su razmijenili dipli pas, nakon kojeg je ovaj prvi idealno poslužio Vrdoljaka kojemu nije bilo teško, s nekih pet metara, loptu plasirati u Rasporovu mrežu.

U 14. minuti ponovo je na sceni Devović kojeg gosti, nakon ulaska s desnog boka, ruše u svom kaznenom prostoru. Frković bez dvojbi pokazuje na bijelu točku, od kud je Grbac bio nemilosrdan - 2:0. U 37. minuti gosti ubacuju s desnog boka, a Josipović na drugoj vratnici dočekuje loptu i posprema je u Beblekovu mrežu - 2:1.

Nastavak otvara Grbac koji bježi po lijevom boku te s 20-ak metara cilja u suprotnu malu mrežicu - 3:1. No, već u 62. minuti gosti se vraćaju na gol zaostatka. Miletić je napravio pravi mali „dar-mar“ u zadnjoj novigradskoj liniji i preciznim udarcem sa 17 metara pogodio uz samu lijevu vratnicu nemoćnog Bebleka - 3:2.

Sve dvojbe oko pobjednika riješene su 15. minuta prije kraja kad je Frković dosudio drugi penal za domaće. Omerović je srušio Vrdoljaka, a Paolo Grbac po treći put zatresao Rasporovu mrežu - 4:2.

NEHAJ - CRIKVENICA 3:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar).

Strijelci: 1:0 Pećanić (37'), 2:0 Pećanić (64'), 2:1 Butorac (80'), 3:1 Rubčić (84').

Žuti kartoni: Vukelić, Pećanić, Tomac (Nehaj), Jovanović, Perušić, Špalj (Crikvenica).

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Draženović, Vukelić, Vrban, Dabac, Tomac (od 87' Pejanović), Lopac, Pećanić (od 89' Prpić), Rubčić, Hajdini (od 79' Massarini).

CRIKVENICA: Ćućić, Perušić, Mazzarolli, Uremović, Špalj, Kuna (od 46' Vukić), Pišković, Ivić, Njegovan (od 55' Petrinović), Butorac, Jovanović (od 60' Jug).

Nakon treće utakmice velika realizacijska kriza Kiraca se dodatno produbila. Nakon gostovanja na Cerniku, sretno spašenog boda protiv Novigrada, tek slobodan udarac Butorca u Senju u 270 minuta (i +19 minuta sudačke nadoknade u te tri utakmice) koji je pronašao put lopti u mrežu je asketski skromno.

Duel dvije momčadi koje vode treneri iz Senja, pripao je sastavu Marina Tomljanovića. Na taj način Uskoci su stigli na samo bod zaostatka za nogometašima Crikvenice, koju vodi Tomislav Lopac.
Krenulo je vrlo obećavajućom prilikom Pečanića, već u 3. minuti, ali je raspoloženi napadač domaćina otišao u nepotrebno kompliciranje jednostavne prilike, koja je otišla u nepovrat. U narednih dvadesetak minuta, gostujući vratar Ćućić potvrđuje svoju veliku formu. Najbolji pojedinac gostiju brani u 4. minuti udarac Rubčića, u 8. minuti leti u noge Pečaniću. U 27. minuti sjajno reagira na vrlo precizan i težak udarac Rubčića, izbijajući loptu u korner. Lukavo izvedeni korner Nehaja udara u vratnicu i odlazi u gol-aut. U 30. minuti Pečanić reagira vrlo nervozno na jednu sudačku odluku, za koju je dobio žuti karton. Već u idućem napadu, napadač Nehaja probija se po desnoj strani, ulazi vrlo oštro u kazneni prostor i dolazi do 8-9 metara iz malog kuta. Precizan udarac završava u suprotnom kutu nemoćnog Ćućića - 1:0. Na odmor se odlazi nakon odličnog slobodnog udarca Rubčića, kojega raspoloženi vratar gostiju brani u krasnoj paradi.

U nastavku, odmah u 46. minuti Pečanićev udarac plijen je gostujućeg vratara. Ipak u 64. minuti Pečanić se ponovo upisuje u listu strijelaca. Kao i kod vodećeg pogotka, spretni strijelac otvorio je gostujuću obranu sa suprotnog krila, a u direktnom sučeljavanju sa Ćućićem je neumoljivo precizan - 2:0.

Crikvenica uspijeva u 80. minuti smanjiti vodstvo Nehaja, nakon vrlo dobrog, snažnog slobodnog udarca Butorca - 2:1. Ipak u igri gostiju nema pomaka, koji bi naznačio najavu eventualnog traženja prilike za izjednačenjem. Čak u 84. Nehaj diće vodstvo na 3:1, kada se je Rubčiću otvorio slobodan prostor prema gostujućim vratima. Elegantnim trkom približio se je vrhu kaznenog prostora,  a kada je Ćućič krenuo prema Rubčiću, vrlo preciznim udarcem poslao je loptu u mrežu. (T. Lončarić)

MLADOST - NAPRIJED 3:0

Igralište Oliva. Gledatelja: . Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac).

Strijelci: 1:0 Halilović (7'), 2:0 Kostešić (32'), 3:0 Racan (61').

Žuti kartoni: Škiljan, Tomić, Marijanović (Mladost), Kružić, Savić (Naprijed).

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan (od 80' Bogdan), Tomić, Nišević (od 67' Peruško), Halilović (od 83' Šistek), Marijanović, Valčić, Funčić, Kostešić.

NAPRIJED: Berković, Kružić (od 46' Devčić), Ende, Savić (od 39' Valenčić), Murica, Radmanović, Škulić, Jugović, Petrović, Lukačić, Hamidović (od 58' Perušić).

Nova pobjeda nogometaša Mladosti na Olivi, a Naprijed već pet utakmica ne zna za pobjedu. Iindisponirani gosti iz Hreljina praktički su „pali“ bez „ispaljenog metka. Domaći su pobjedu osigurali već u prvih 45 minuta.

Do minimalne prednosti doveo ih je, udarcem s dva metra, Halilović u sedmoj minuti. Prethodno je Škiljan prošao dvojicu gostujućih braniča i ubacio povratnu loptu s lijevog boka. Par minuta kasnije Hamidović glavom cilja malo pored gola.

U 32. Kostešić se oslobađa dvojice svojih čuvara te s nekih 12 metara šalje loptu pod gredu nemoćnog Berkovića. Sve dvojbe oko pobjednika riješene su u 61. minuti. Funčić je, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, šutirao glavom, Berković loptu odbio, no ona je, na njegovu žalost, došla ravno na nogu Denia Racana koji je naprosto „zakucao“ u gostujuću mrežu.