Subota, 05. listopada 2013. 18:23 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 7. kola: Orijent - Vinodol 2:1. Dragan Štulić debitirao pobjedom

Stadion na Krimeji. Gledatelja: 700. Sudac: Davor Bogičević (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Jasprica (18'), 1:1 Topolovec (66'), 2:1 Kovačević (77')

Žuti kartoni: Polegubić, Škarica (Orijent), Lenac, Mataija, Tomić (Vinodol)

ORIJENT: Herman, Brkljača (od 82' Kuši), Leskur, Rabar, Nemetz, Polegubić, Jasprica, Smolić-Ročak, Kovačević (od 87' Žarić), Škarica, Juničić (od 64' Mrvčić).

VINODOL: Hodžić (od 49' Hreljac), Jelenović (od 86' Burić), Gašparović, Lenac, Batkoski, Vidmar, Tomić, Tucaković, Radetić (od 46' Šmit), Topolovec, Mataija.

Nogometaši Orijenta došli su do nove domaće pobjede, prve pod vodstvom novog trenera Dragana Štulića. Tmurno vrijeme i težak teren nisu smetali mladoj ekipi bez trojice standardnih prvotimaca (Grabovac, Inić, Mikulić) u ostvarivanju novog troboda za miran nastavak prvenstva.

Domaćini su utakmicu započeli laganom terenskom inicijativom, a iz prvih deset minuta  susreta valja izdvojiti priliku Rabara (5') kada pogađa vanjski dio mreže, te odličnu priliku iz sedme minute kada lijepo na malom prostoru kombiniraju Škarica i Kovačević. Crvena devetka izlazi sama pred vratara gostiju Hodžića, ali puca slabo i prizemno pa bivši vratar Rijeke nema problema sa zaustavljanjem udarca.

Orijent je poveo u 18. minuti. Klasična soko-akcija s desne strane igrača utakmice Ivana Jasprice završila je u suprotnim rašljama Hodžićevog gola - 1:0. Bio je to šlag na tortu početne dominacije Orijenta, okrunili su tim pogotkom domaći igrači premoć na terenu. Prvu veću priliku gosti su imali već samo minutu kasnije, ali Herman na vratima 'boksa' udarac gostujućeg kapetana Tomića u korner. Udarac glavom Rabara (25') nakon ubačaja Škarice ponovo uspijeva zaustaviti Hodžić. Još je jednu priliku domaći sastav imao u tom periodu, kada je kapetan Leskur oprobao svoj udarac iz daljine, no on završava pored vratiju (28'). I onda smiraj, pad u tempu do kraja prvoga dijela. Igrači su se na terenu očigledno ispuhali, ali zanimljivosti nije nedostajalo u nastavku susreta.

Početkom drugoga dijela ozlijedio se gostujući vratar Hodžić, pa je umjesto njega u igru ušao veteran Marin Hreljac. Imao je bivši vratar Naprijeda broj 23 na leđima, ali je nastupio u dresu Energie Cottbusa s natpisom 'Piplica'. Vinodol je izašao u nastavak monogo opasniji, pa je tako Topolovec (61) imao mat-poziciju za izjednačenje, ali je sam ispred Hermana prebacio i njega, ali i vrata. Pet minuta kasnije pao je gol kakav se rijetko viđa.

Izjednačili su gosti upravo preko Topolovca (66'). Namjestio je bivši igrač Orijenta loptu na tridesetak metara kako bi izveo slobodan udarac. Iz dalekog zaleta plasirao je loptu u desni donji kut, neobranjivo za Hermana - 1:1. Ponovo se može reći da je pogodak postigla ekipa koja je do tog perioda susreta dominirala. Novljani su izašli znatno opasniji, pa je pogodak uslijedio kao logičan slijed događaja.

U posljednjem periodu susreta i jedni i drugi tražili su priliku za postizanje pobjedonosnog gola. Njega su uspjeli zabiti domaći (77'), kada je Jasprica s desne strane iz slobodnog udarca poslao milimetarski točnu loptu za samog Kovačevića u petercu. Nije bilo teško svladati Hreljca za novi gol iz neposredne blizine - 2:1. Ponovo je ista situacija na sceni bila tri minute kasnije, no toga je puta izvrsni ubačaj Jasprice završio udarcem Škarice koji je odsjeo na vanjskoj strani mreže.