Subota, 09. studenog 2013. 16:23 Napisao/la  SC

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelac: 0:1 Čubelić (16').

Žuti kartoni: Matić, Novoselić (Rovinj), Lazić, Bjelanović, Kolić, Erceg (Opatija).

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Pavić, Hadžić, Matošević, T. Barlecaj, A. Barlecaj, Gjurchinoski (od 55' Novoselić), Tanković, Qosa (od 82' Cvijetić), Matić.

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Šuker, Krešić, Dunković (od 82' Radomir), Rudan (od 65' Mance), Žgomba, Lazić, Kolić, Erceg, Čubelić (od 53' Bjelanović).

U neatraktivnoj utakmici, lider iz Opatije slavio je u Rovinju. Štoviše, jedina izgleda prigoda na utakmici je i okončana pogotkom dok su ostatak susreta gledatelji vidjeli jednu rastrganu igru na vrlo teškom terenu. Utakmica je započela inicijativom gostiju koji su prepustili većinu terena domaćima, a onda dugim loptama stvarali neugodnosti.

Već od 15. minute vodi lider iz Opatije. Toni Rudan je prošao po desnoj strani kao „tane“, a onda odličnim centaršutem pronašao Čubelića koji je visoko skočio u šesnaestercu i pogodio nebranjeni dio mreže za 0:1. Bila je to jedina prigoda na susretu.

CRIKVENICA - KRK 1:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelac: 1:0 Perušić (35').

Žuti kartoni: Petrinović (Crikvenica).

CRIKVENICA: Ćućić, Petrinović, Perušić, Uremović, Špalj, Smojver, Pišković, Ivić (od 89' Kuna), Mazzarolli (od 80' Brajković), Butorac, Mišković (od 46' Vukić).

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Rukavina, Maglić, Konjić, Poropat (od 80' Brlošić), Prpić (od 68' Jerković), Bajramović (od 46' Gačanin), Bošnjak, Jović.

Pola sata prije početka utakmice, upravo kada su igrači izašli na zagrijavanje, „otvorilo se nebo“. Prolom oblaka zaprijetio je regularnom početku utakmice. Dobra drenaža Gradskog stadiona izdržala je dvadesetak minuta, nakon čega je teren sve više počeo podsjećati na Kopački rit - mnogo vode, tek tu i tamo pokoja zelena ploha, vlat trave ...

Crikvenica je od prve minute krenula odlučno. Već u 5. minuti Mišković se probija po desnom boku, ulazi u kazneni prostor, ali udarac s 15 metara ne predstavlja veću opasnost za raspoloženog Tomašića. Pet minuta kasnije, iz akcije Pišković - Ivić, iznjedrila se  nova prilika za Kirce, ali vratar Krka sjajno brani. U 13. minuti Pišković je zaobišao i Tomašića, a kada je trebalo loptu ubaciti u mrežu, uslijedio je veliki promašaj gola.

Igrači trenera Tomislava Lopca odlično su se snašli na sve težem terenu. Ubacivanjem lopte u kazneni prostor Krka, dugo su držali loptu na protivničkoj polovini terena, vršeći pritisak na zadnju liniju gostiju, koji su imali problema iznijeti loptu i preseliti igru na domaću stranu terena.

U 35. minuti nakon domaćeg kornera, u kaznenom prostoru Krka našli su se skoro svi igrači na terenu. Na visoko ubačenu loptu na drugu stativu, najviše je skočio, ne baš i najviši igrač Crikvenice, Dalibor Perušić i umješno ubacio u mrežu za zasluženo vodstvo domaćina - 1:0.

Svi igrači Crikvenice pohitali su svoju radost podijeliti sa domaćim, dugogodišnjim oružarom kluba, Šimom Katnićem, na najljepši način mu izručiti čestitke za 50-godišnjicu braka.

Nakon primljenog pogotka Krk se malo diže, pa se u dva navrata pojavljuje pred golom Ćučića, preko Antića i Jovića, ali u oba navrata lopta je završila u korneru. Na poluvremenu utakmice, slavljenik, oružar Katnić, na intervenciju dobrog suca Jelenčića, morao je obnoviti sve linije na igralištu, jer su iste nestale od kiše i lokvi na terenu.

Prva izmjena trenera Lopca na odmoru, iskusni Željko Vukić već u 49. minuti bio je u velikoj prilici kapitalizirati dominaciju Kiraca. U prodoru prema protivničkom golu, zaobišao je i Tomašića, ali je otišao previše u desnu stranu, pa je vratar Krka iz drugog pokušaja uspio loptu izbaciti u korner. U 65. minuti ponovo je Vukić u dobroj prilici, ali Tomašić je izvanredno intervenirao i otklonio opasnost pred svojim vratima. U 74. na desnoj strani obrane Krka poskliznuo se je Edi Kurolt, svojevremeno igrač Crikvenice, a Mazzarolli je pratio ishod akcije, protrčao sam u napad, ali je u završnici udarac prema Tomašiću bio dosta slab i u okvir gola.

U 82. minuti najveća je i ujedno jedina prilika gostiju. Još jedan bivši Kirac, mladi Sebastijan Antić, snažno je pucao sa 17-18 metara, a lopta je pogodila u vratnicu. U završnici utakmice u momčad Crikvenice ulaze Kuna i Brajković, a upravo Kuna, u 90. minuti, u prvom kontaktu sa loptom puca na gol, a Tomašiću pripada epitet najboljeg pojedinca u redovima visoko pozicioniranih gostiju na tablici Treće lige - zapad. (S. Lončarić)

RUDAR - VINODOL 3:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Mijatović (Pula).

Strijelci: 1:0 Juričić (18'), 2:0 Juričić (20'), 2:1 Batkoski (65'), 3:1 Gašparović (83'-ag).

Žuti kartoni: Mehić (Rudar), Lenac, Gašparović (Vinodol).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Čudić, Juričić, Mehić, Barišić, Matulja (od 46' D. Kurtić), Dobrić, Stepčić (od 76' Fejzić), Klapčić (od 54' E. Kurtić).

VINODOL: Hodžić, Rubčić (od 62' Mamuša), Gašparović, Batkoski, Vidmar, Lenac (od 46' Šmit), Tomić, Topolovec, Mataija, Jelenović, Marković (od 32' Petrinović).

Krenulo je dobrom prigodom Rudara u drugoj minuti. Juričić je centrirao s desne strane na suprotnu vratnicu gdje Čudićev udarac Hodžić krajnjim naporom brani. U 8. minuti Čudić pokušava s distance, ali lopta odlazi metar preko grede. A onda, u 19. minuti pogodak. Barišić je maestralno „podvalio“ loptu za Juričića koji izlazi sam na gostujućeg vratara i „bombom“ dovodi zelene u vodstvo - 1:0. Samo minutu i pol kasnije, isti igrač upućuje udarac, a lopta se od bloka odbija u nebranjeni dio mreže.

Do kraja poluvremena izgledne prigode imali su Čudić i Matulja, ali je vratar Hodžić nanovo pokazao kvalitetu. U petoj minuti nastavka Topolovec rijetko jakim udarcem s 40 metara gađa same rašlje Vozilinog gola, ali labinski vratar sjajno brani udarac.

U 53. minuti Čudić prolazi po lijevoj strani, centaršut na Damira Kurtića koji pogađa gredu gostujućeg gola. Isti igrač po istoj strani prolazi i dvije minute kasnije, a ovog puta njegov centaršut glavom pored gola šalje Antonio Stepčić.

Ipak, u 61. minuti Batkoski prekrasnim udarcem s 25 metara trese rašlje domaćeg gola za smanjenje domaćeg vodstva. Do kraja susreta su domaći ipak uspjeli postići još jedan gol u smiraju susreta. Strijelac autogola bio je branič Vinodola, Gašparović, a prethodio je udarac glavom Načinovića.

JADRAN - ORIJENT 3:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Kepčija (37'-11m), 1:1 Mikulić (54'), 2:1 Kepčija (56'), 3:1 Kepčija (90').

Žuti kartoni: Đurić (Jadran), Smolić-Ročak, Inić (Orijent).

Crveni karton: Grabovac (Orijent, 34').

JADRAN: Petrušić (od 69' Denić), Čabraja, Užila, Baša, Ereiz, Kepčija, Đurić, Legović, Abuselyana (od 71' Tikas), Dujanić (od 90' Banić), Krizmanić.

ORIJENT: Grabovac, Nemetz, Leskur, Guerieri (od 74' Brkljača), Inić, Rabar, Žarić (od 36' Herman), Smolić-Ročak, Mikulić, Škarica, Kovačević (od 64' Babić).

Prijeko potrebnu pobjedu ostvarili su nogometaši Jadrana u susretu protiv momčadi Orijenta. Bez ikakve dvojbe, igrač susreta bio je Marko Kepčija koji je postigao sva tri porečka pogotka. Porečani su bolje krenuli u utakmicu, ali nisu uspijevali po teškom travnjaku stvoriti neke veće prigode, sve do polovice poluvremena kada prijeti Abuselyana, ali udarac odlazi pored gola.

U 36. minuti ključan trenutak utakmice. Dujanića u prodoru ruši gostujući vratar Grabovac za što ga sudac Flegar „nagrađuje“ crvenim kartonom, a domaćina jedanaestercem. Sigurni realizator je Marko Kepčija - 1:0.

Već u devetoj minuti nastavka griješi Đurić na ivici šesnaesterca, Mikulić mu krade loptu, izlazi sam na Petrušića i smireno pogađa za izjednačenje - 1:1. Ipak, gostujuće vodstvo trajalo je dvije minute dok se nije Kepčiji jedna lopta odbila u šesnaestercu, a on smireno lobao vratara za 2:1. Do kraja utakmice, u nadoknadi, porečki je napadač zabilježio još jedan pogodak

HALUBJAN - NEHAJ 2:1

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Sudac: Davor Bogičević (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Morić (23'), 1:1 Pećanić (30'), 2:1 Plecić (33').

Žuti kartoni: Brnčić (Halubjan), Vukelić, Hajdini, Pećanić (Nehaj).

HALBUJAN: Raspor, Brnčić (od 66' Samardžija), Morić, Omerović, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Bilobrk, Josipović (od 60' Alilović), Šanjug, Plecić.

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Draženović, Vukelić, Vrban, Prpić, Pejanović (od 60' Vukelić), Lopac, Pećanić, Rubčić, Hajdini.

Nogometaši Halubjana upisali su tri vrijedna boda protiv Nehaja pomaknuvši se u sredinu ljestvice. Sve je bilo riješeno u samo deset minuta. Domaćina je u vodstvo doveo Morić u 23. minuti, a goste je u igru vratio Pećanić sedam minuta kasnije.

Nogometaši Halubjana nisu dopustili da ih to demoralizirala nego su uzvratili golom Plecića. Bila je to ujedno prva pobjeda momčadi s Viškova nakon mjesec dana i slavlja nad Rovinjem 5. listopada.

BUJE - MLADOST 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: . Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan).

Strijelac: 1:0 Šendula (60').

Žuti kartoni: Bešić, Uzelac, Kapular (Buje), Marijanović, Racan, Nišević (Mladost).

BUJE: Košćuk, Huskić, Horvat (od 46' Peculić), Stević (od 58' Kapular), Uzelac, Fabijančić, Šendula, Bešić, Premužić, Bojić (od 72' Trevižan), Mehmedagić.

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan (od 81' Bogdan), Nišević, Marijanović, Bogdan, Peruško, Valčić, Žižak (od 88' Zanetić), Kostešić.

Za razliku od svih ostalih u Istri, bujski travnjak bio je odličan za nogomet u subotnje popodne. Ipak, nogometaši obiju momčadi nisu odigrali derbi za pamćenje.

Siromašnu predstavu u prvom poluvremenu vidjeli su gledatelji na bujskom igralištu. Jedina situacija iole vrijedna spomena je ona iz 33. minute kada je Premužić nakon solo prodora oslobodio sebi prostor za udarac kojeg brani dobro postavljeni Perković.

Iz drugog poluvremena treba izdvojiti tek pobjedonosni pogodak Buježa. U 60. minuti odigran dupli pas na boku između Peculića i Premužića, potonji centrirao, na drugoj vratnici Šendula glavom pogađa bliži kut za novo bujsko slavlje.