TREĆA HNL

Novalja osvojila bod u Opatiji

Subota, 08. rujna 2012. 19:03 Napisao  Marko Babić

Opatija - Novalja 0:0. Bod gostima donio  je izvrsni vratar Adnan Hodžić, koji je u 27. i 34. minuti pravodobno reagirao

Treća HNL - Zapad

OPATIJA - NOVALJA 0:0

Igralište Opatije. Gledatelja: 80.

Sudac: Marin Vidulin (Kananar). Pomoćnici: Krneta (Umag), Skender (Rijeka).

Žuti kartoni: Lazić, Mance (Opatija), Tićak, Andačić (Novalja).

OPATIJA: Jakopović, Samardžija (od 46' Tokić), Tkalčević, Zobić, Rudan, Corallini, Šuker, Gačanin (46' Vlatković),  Lazić, Kremenović (od 68' Mance), Erceg.

NOVALJA: Hodžić, Kresović, Andačić, Kurilić, Lozančić (od 68' Svetić), Burčul, Batkoski, Tićak, Rukavina (46'  Jakušić), Datković, Kulačić (90' Badurina).

Nogometaši Opatije i Novalje podijelili su bodove u trećem kolu Treće HNL u utakmici koju je obilježilo dosta trke i želje, ali mreže su na kraju mirovale najviše zahvaljujući odličnom vrataru Novalje Adnanu Hodžiću, ali i zadnjoj liniji Novalje koju je predvodio sigurni Šime Kurilić.

Igrala se 90. minuta kada je upravo Kurilić odigrao glavom jednu povratnu loptu, ali Šuker je bio malo  prekratak da presiječe dodavanje i razveseli domaću publiku. Opatijci su cijelo drugo poluvrijeme stalno bili zamalo kratki u napadu nakon niza prekida, a Novalja je pak živnula.

U 88. minuti Rudan je ubacio po tko zna koju loptu iz prekida, Vlatković je visoko skočio, ali lopta je otišla iznad grede. Zanimljiva je bila i 81. minuta, Lazić je ubacio neugodnu loptu, Hodžić izbio, a Novalja se našla u kontri s igračem viška, ali Burčul je upropastio izglednu šansu.

Opatijci su u drugom dijelu najizgledniju priliku zapravo propustili nakon izmjena u 68. minuti. Jedna duga lopta došla je do Rudana koji je ostao sam na 15 metara, ali pokušaj nogometaša Opatije nije vrijedan spomena. Igra se uglavnom svela na prekide, pokušaj Lazića (56') odnosno Burčula (60').

Opatijci su djelovali puno življe u prvom dijelu.  Publika se pak  zabavljala  komentiranjem da li je start Pletikose na Pandevu bio za jedanesterac, te brojila lopte koje su unutar deset sekundi  odletjele preko ograde. Opatija je svoj trud okrunila dvjema prilikama, u 27. minuti Lazić je potegnuo iz slobodnjaka  s desne strane, vratar Hodžić odlično je reagirao, a odbijena lopta završila je na  gredi.

Sedam minuta kasnije Rudan je izveo korner, Lazić je visoko skočio i odlično pucao glavom, no Hodžić je ponovo bio  odličan na crti. Na otvaranju utakmice Kremenović je bio neprecizan nakon pokušaja glavom, a Erceg (12') i Gačanin  (13') pokušali su  dalekometnim udarcima, ali lopta nije pronašla željeni cilj.

U 20. minuti Lazić je odlično ubacio, a Kremenović je pucao glavom, no lopta je otišla malo iznad grede. Dvije  minute kasnije nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Novalje, Lazić je pokušao škarice, ali neuspješno.

Novalja je također pokušavala iz daleka. Doduše. u 10. minuti Burčul se odlično sjurio desnom stranom u kazneni prostor, no iz izgledne prilike nije dobro ubacio. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Novalja je izborila slobodan udarac na desnoj strani, tik uz crtu kaznenog prostora, ali ubačaj Burčula u pet metara lako je ukrotio Jakopović.

Fotogalerija: Damir Zamaklar