Subota, 21. rujna 2013. 18:07 Napisao  Marko Babić

Opatija - Orijent 3:0. Krešić efektno zapečatio sudbinu Orijenta

Treća HNL, 5. kolo

OPATIJA - ORIJENT 3:0

Igralište NK Opatija. Gledatelja: 150.

Sudac: Zoran Mijatović (Pula). Pomoćnici: Čavarović (Buje), Radovan (Rovinjsko Selo).

Žuti kartoni: Kolić (Opatija), Smolić (Orijent).

Strijelci: 1:0 Lazić (11'), 2:0 Inić (39'-ag), 3:0 Krešić (74').

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Šuker, Dunković (od 87' Brajković), Mance, Rudan (od 71' Vlatković), Žgomba, Lazić, Kolić, Erceg, Čubelić (od 46' Krešić).

ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur, Rabar, Inić, Polegubić, Jasprica, Smolić-Ročak, Mikulić (od 31' Kuši), Škarica (od 57' Mrvčić), Juničić (od 46' Žarić).

Igrala se 74. minuta, Opatija je krenula u još jedan brz napad. Šuker je ubacio s lijeve strane, branič Orijenta kratko odbio. Marko Krešić primio je loptu na rubu kaznenog prostora i efektnim udarcem zapečatio sudbinu Orijenta - 3:0. Opatija je tako potvrdila bolju igru iz prvog dijela u kojoj su s dva pogotka praktički riješila pitanje pobjednika.

Opatija je sve riješila u prvom dijelu i to nakon dva slobodna udarca. Dunković je u 11. minuti izveo slobodan udarac s desne strane i ubacio u kazneni prostor, a najbolje se našao Lazić i glavom pogodio vratarev desni kut - 1:0.

Drugi pogodak stigao je u 39. minuti. S praktički iste pozicije Dunković je ubacio loptu, a Igor Inić je u najboljoj namjeri da izbaci loptu, na kraju je pospremio u vlastitu mrežu.

Orijent je nešto konkretnije krenuo u nastavak, nekoliko puta opasno se približivši se golu Opatije, ali bez prave prilike. U tom pritisku i Opatija je imala dvije šanse, na dodavanje Dunkovića, prodor Šukera u kazneni prostor i  Dunkovićev slobodan udarac s 20 metara. Obojica su bili neprecizni. Riječani su zaprijetili u 64. minuti. Nakon jednog slobodnog udarca, lopta je na kraj došla do Smolića koji je odlično potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali Peterfai je efektno obranio, a u nastavku akcije glavni sudac prekinuo je igru zbog prekršaja na vrataru.

Samo minutu kasnije Opatija je imala kontru, Rudan se odlično oslobodio na desnoj strani, ali njegov udarac Herman je taman dotaknuo da skrene u korner. U 73. minuti Mance je pokušao iz slobodnog udarca, ali Herman je bio spreman. Dobru priliku je imao i Šuker u 79. minuti, ali njegov pokušaj je bio neprecizan.

Izglednu priliku Orijent je imao u 82. minuti kada su gosti izborili slobodan udarac na 17 metara, ali Jasprica je pucao u vratarev kut i Peterfai nije imao previše problema.  Dvije minute kasnije i Opatija je imala slobodan udarac na 20 metara, Mance je pokušao, ali Herman je bio spreman. Unatoč mnogim pokušajima Riječani nisu uspjeli do kraja zabiti barem počasni pogodak.