Krk slavio kod Mladosti i preuzeo vrh

Subota, 28. rujna 2013. 19:37 Napisao/la  SC

Krk je upisao tri boda u derbiju kola i ujedno preskočili Mladost na vrhu ljestvice

VINODOL - OPATIJA 1:3

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Petar Pejkunović (Potićan). Pomoćnici: Čavarović (Buje),

Radovan (Rovinjsko Selo).

Strijelci: 1:0 Šmit (7'), 1:1 Krešić (40'), 1:2 Žgomba (77'), 1:3 Lazić (85').

Žuti kartoni: Topolovec, Šmit (Vinodol), Lazić, Krešić, Dunković (Opatija).

Crveni karton: Mance (Opatija, vrijeđanje suca, 70').

VINODOL: Hodžić, Lenac, Gašparović (od 80' Marković), Batkoski, Mataija, Jelenović, Šmit, Tomić, Topolovec, Tucaković,  Petrinović (od 46' Tonković, od 80' Radetić).

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Šuker, Krešić, Dunković (od 87' Brajković), Mance, Žgomba, Lazić, Kolić, Erceg, Čubelić (od 57' Radomir).

Igrači Vinodola ostali su i nakon šestog kola bez prve prvenstvene pobjede. Zanimljivo da su u čak četiri utakmice poveli, da bi potom ostali bez  bod(ova). I u susretu s Opatijom uslijedilo je rano domaće vodstvo. U igri sa dva napadača u špici, Topolovec, koji je ponovno zaigrao za Vinodol odigrao je za brzog Šmita. Iako je u prvi trenutak izgledalo da će vratar Peterflai biti brži, spretni strijelac ubacio je loptu u mrežu - 1:0.

Nakon tri  minute uslijedila je još jedna opsada gostujućeg gola, za domaće nažalost i posljednja ozbiljnija. Opatija igra vrlo dobro, povezano i jednostavno. Tkalčević, Šuker, Lazić daju intonaciju gostujućoj igri, koja je posebno dominantna u sredini terena. U 38. minuti najljepša akcija na utakmici donosi izjednačenje. Prodor Šukera, asistencija Dunkovića i konačna egzekucija i naklon glavom Krešića za 1:1.
I u nastavku vidljiva je terenska premoć Opatije. Nakon crvenog kartona Mancea u 71. minuti na terenu ostaje začudo samo gostujuća momčad, koja s igračem više potpuno preuzima igru. Samo dvije minute kasnije Žgomba je strijelac za 1:2. Zbunjeni i nemoćni domaćin vadi još jednom loptu iz mreže u 83. nakon poduže atraktivne akcije. Šuker pogađa prečku, a na daleko odbijenu loptu najbolje reagira Lazić i gostima donosi više nego zasluženu pobjedu. (S. L.)

MLADOST (F) - KRK 0:3

Igralište Oliva. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Raguž (Rijeka). Pomoćnici: Matić (Kastav), Badjuk (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Bajramović (13'), 0:2 Prpić (26'), 0:3 Bajramović (63').

Žuti kartoni: Bagarić, Peruško (Mladost), Konjić (Krk).

MLADOST: Perković, Livović, Škiljan (od 46' Marijanović), Tomić (od 80' Nišević), Bagarić (od 80' Kaić), Halilović, Bogdan, Peruško, Valčić, Deak, Kostešić.

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Konjić, Maglić, Brozić, Kumić, Prpić (od 90' Jurasić), Poropat (od 86' Zec), Bošnjak, Bajramović (od 74' Softić).

Nogometaši Krka napravili su veliki posao na gostovanju kod Mladosti iz Fažane. Gosti su upisali tri boda u derbiju kola i ujedno preskočili Mladost na vrhu ljestvice nanijevši joj drugi uzastopni poraz.

Drugi uzastopni poraz Fažanaca, prvi na Olivi nakon dugo vremena. Ipak, igra i nije bila toliko loša koliko to prikazuje konačni rezultat. Gosti su bili maksimalno učinkoviti.

Krk je poveo već u 13. minuti eurogolom Dine Bajramovića koji je iskosa s 25 metara „felš“ udarcem loptu natjerao da bježi od Perkovića te okonča u njegovim rašljama. Nedugo nakon toga opravdano poništen pogodak Tomiću zbog igranja rukom, a dvije minute kasnije Bagarić iskosa, sa sedam metara, loptu šalje pored suprotne vratnice.

U 21. Halilović izlazi sam na Tomašića, ali šutira pokraj gola. Pet minuta kasnije Poropat prolazi neometan po desnom boku, povratnom loptom pronalazi Prpića koji s 15 metara gađa nebranjeni dio mreže.

U 33. Prpić pogađa vratnicu u sličnoj situaciji kao kod drugog pogotka. U nastavku Kostešić u igru šalje Marjanovića te kreće „va banque“, s tri napadača.

Ipak, u jeku domaćih napada Bajramović glavom nakon kornera postavlja visokih 0:3. U 69. minuti neopravdano poništen pogodak Halilovića zbog teško moguće nedozvoljene pozicije.

U 76. Halilović prolazi lijevom stranom igrališta te dolazi sam na Tomašića, ali loptu šalje pored desne vratnice protivničkog gola. Da Fažanci ne postignu ni počasni pogodak, pobrinuo se Tomašić koji je obranio Kostešićev udarac petom nakon oštrog centaršuta. Krk je pobjedu zaslužio, ali je omjer pogodaka ipak previsok.

RUDAR - GROBNIČAN 4:3

Gradski stadion. Gledatelja: 250. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka). Pomoćnici: Janković (Rijeka), Šušnjar  (Klana).

Strijelci: 1:0 Čudić (8'), 1:1 Grbac (34'), 1:2 Gašpert (62'), 2:2 Načinović (66'), 3:2 Miculinić (82'-ag), 4:2 Juričić (87'), 4:3 Miculinić (90').

Žuti kartoni: Kurtić, Dobrić, Mehić, Vozila (Rudar), Jukić, Nenadić, Glavaš (Grobničan).

RUDAR: Vozila, Načinović, Kurtić (od 60' Fejzić), Černjul, Čudić, Juričić, Mehić, Sertić (od 55' Munjas), Miskić, Dobrić, Klapčić (od 80' Kurtić).

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić (od 33' Gašpert), Miculinić, Glavaš, Cianci, Grbac, Sertić, Ćufta (od 58' Perić),  Sobotinčić.

Labinjani su bolje krenuli u utakmicu pa su poveli već u sedmoj minuti. Tomas Černjul je centrirao s desne strane, Čudić na suprotnom dijelu travnjaka loptu primirio i preciznim udarcem pogodio nebranjeni dio mreže - 1:0.

Ipak, nakon toga gosti se dižu pa Sertić do isteka prvih pola sata dvaput opasno prijeti, jednom brani Vozila, dok je drugi put bio malo neprecizan. Ipak, što njemu nije pošlo za nogom, jest Grbcu u 34. minuti kada je iz mrtvog kuta savladao Vozilu za 1:1. Naredna minuta donijela je ogromnu prigodu za domaće. Klapčić je izašao sam na Milića, ali iskusni riječki vratar udarac brani pokušaj.

U drugo poluvrijeme bolje je ušla gostujuća momčad pa od 59. minute vodi. Miculinić je centrirao s desne strane, Vozila krivo procjenio let lopte pa je Periću preostalo samo da loptu proslijedi u praznu mrežu - 1:2. Samo dvije minute kasnije opet izjednačenje. Tomas Černjul izveo je slobodni udarac, centaršutom pronašao glavu Antonia Načinovića čiji je udarac neobranjiv za Milića – 2:2.

Deset minuta prije kraja susreta živnuli su domaći navijači. Čudić je centrirao s desne strane, a u srcu šesnaesterca Moris Miskić podsjetio je na svog oca školski postavivši nogu za 3:2, a u službenom zapisniku pogodak je upisan kao autogol Miculinića. Nakon samo sedam minuta rješeno je pitanje pobjednika. Sijevnula je domaća kontra koju je pogotkom okrunio Igor Juričić - 4:2.

U četvrtoj minuti nadoknade Vučinić je dosudio prekršaj na 35 metara od gola Rudara, a Marko Miculinić je topovskim udarcem postavio konačnih 4:3.

NAPRIJED - NEHAJ 2:0

Igralište Lonja. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Cikojević (Samobor). Pomoćnici: Batušić, Gvozdanović (oba Jastrebarsko).

Strijelci: 1:0 Petrović (48'), 2:0 Lukačić (64').

Žuti kartoni: Jugović, Radmanović, Kružić, Behđeti (Naprijed), Pećanić, Hajdini (Nehaj).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Savić, Radmanović, Dorčić, Škulić (od 60' Devčić), Jugović, Petrović, Lukačić (od 73' Perušić), Hamidović (od 55' Behđeti).

NEHAJ: Baričević, Šebalj (od 68' Massarini), Žunić, Vukelić, Vukelić, Prpić, Tomac (od 82' Pejanović), Lopac, Pećanić (od 87' Draženović), Rubčić, Hajdini.

JADRAN - HALUBJAN 1:2

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Đani Mihočka (Rijeka). Pomoćnici: Radić (KastaV), Bahun (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Baša (3'), 1:1 Bilobrk (32'), 1:2 Szabo (52').

Žuti kartoni: Drkić (Jadran), Miletić, Pinjuh, Plecić (Halubjan).

JADRAN: Petrušić, Banić (o 65' Užila), Tikas, Baša (od 80' Drkić), Ereiz, Kepčija, Udovičić, Legović, Abuselyana, Dujanić, Krizmanić.

HALBUJAN: Raspor, Brnčić, Morić, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac (od 90' Josipović), Bilobrk, Szabo (od 66' Kučinić), Šanjug, Plecić (od 87' Alilović).

Porečani nisu uspjeli pobijediti sve tvrđu momčad Halubjana na Velom Joži, usprkos podršci s tribina od vjernih Šajeta. Ipak, od rezultata više trenera Mostahinića mora zabrinjavati igra.

Tek što su se porečki gledatelji smjestili na tribine, postignut je pogodak. Dujanić je odličnom dubinskom loptom prebacio gostujuću obranu, Baša se sjurio između dvojice središnjih braniča protivnika te preciznim udarcem s 12 metara zatresao mrežu - 1:0. Nije bilo uzbuđenja sve do 32. minute kada Szabo centrira s lijeve strane, a Luka Bilobrk glavom ispred Udovičića šutira i pogađa za poravnanje na Velom Joži - 1:1.

No, blijedu igru Jadrana iskoristili su gosti u 52. minuti kada je Štimac povukao kontru, ubacio u sredinu gdje je Alberto Szabo sam ispred Petrušića smireno pogodio za 1:2. U 75. je Kristian Štimac mogao rješiti utakmicu, ali je njegov udarac okončao na vratnici. Tako su Halubajci nakon dugo vremena slavili u gostima te se današnjim trobodom preselili u sredinu ljestvice.

ROVINJ - CRIKVENICA 1:2

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Krneta (Umag). Pomoćnici: Mijatović (Pula), Bahun (Poreč).

Strijelci: 0:1 Njegovan (28'), 1:1 A. Barlecaj (73'-11m), 1:2 Butorac (78').

Žuti kartoni: Abuselyana (Rovinj), Perušić, Uremović, Butorac, Ćućuić (Crikvenica).

ROVINJ: Starčić, Abuselyana, Budicin, Pavić, Hadžić (od 45' Cvijetić), T. Barlecaj, A. Barlecaj, Gjurchinoski (od 75' Mravunac), Tanković, Matić (od 66' Qosa), Novoselić.

CRIKVENICA: Ćućić, Mazzarolli (od 65' Smojver), Perušić, Uremović, Špalj, Njegovan (od 46' Kuna), Pišković (od 45' Jug), Ivić, Brajković,  Butorac, Jovanović.

Nogometašima Rovinja prvi poraz u petoj utakmici sezone nanijela im je momčad Crikvenice koja se time vinula u gornji dio ljestvice. Vrlo bi vjerojatno bodovi ostali u Rovinju da su dva udaraca u prvih pola sata od strane domaćina, umjesto na okviru vrata, odsjeli u mreži. To se nije dogodilo, a Njegovan je u 28. minuti kaznio domaće promašaje.

U nastavku bolji domaćini imaju inicijativu, ali sve do 73. minute nema uzbuđenja. Tada gosti ruše u šesnaestercu Agrona Barlecaja, a sudac Krneta dosuđuje jedanaesterac kojeg sigurno realizira isti igrač.

Ipak, nisu izdržali domaćini do kraja susreta jer je u 78. minuti Butorac preciznim udarcem postavio konačnih 1:2 za tužan odlazak s Valbrune rovinjskih navijača.

BUJE - NOVIGRAD 1:0

Gradski stadion. Gledatelja: 350. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Barbić i Grgurica (oba Rijeka).

Strijelac: 1:0 Mehmedagić (78').

Žuti kartoni: Šendula, Bešić, Uzelac (Buje), Tomašević, D. Valenta (Novigrad).

BUJE: Kolar, Uran, Horvat, Stević(od 68' Bešić), Uzelac, Fabijančić (od 8' Pjevović),  Šendula, Peculić, Premužić (od 60' Jukan), Bojić, Mehmedagić.

NOVIGRAD: Beblek, Bojkić, Mofardin (od 80' E. Valenta), D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, Tatar (od 74' Živulić), Mehmedagić, Devović (od 46' Ugrina),  Vrdoljak, Grbac.

Nogometaši Buja misle ozbiljno. Nakon lošeg starta u sezonu, pobijedili su drugu uzastopnu utakmicu protiv renomiranijih protivnika te time pokazali kako će svakome biti „nagazna mina“. Pred sjajnim dekorom, ispred gotovo 400 gledatelja, Buježi su osvojili trobod.

Prvi su zaprijetili domaći. U 10. minuti Šendula je izveo slobodni udarac, ali je lopta otišla pokraj gola, kao i u 18. minuti kada je udarac oprobao Mihajlo Bojić. U 29. minuti Tomašević je u prodoru stigao do šesnaesterca domaćih koji su na kraju loptu morali izbijati s gol crte.

Čim se izašlo u nastavku, velika premoć gostiju. U 61. minuti najagilniji gostujući igrač, Tomašević je imao izglednu prigodu, ali je s četiri metra šutirao preko vrata. A onda, u 78. minuti trenutak odluke.

Na dvadeset metara od protivničkog gola dupli su pas odigrali Bojić i Mehmedagić, potonji je ušao u šesnaesterac, šutirao u Bebleka od kojeg se lopta odbila ponovno na nogu kovrčavog napadača domaćih koji je iz druge bio precizan. Do kraja susreta u kojem su dominirali gosti Jukan je iz kontre proigrao Šendula na čiji centaršut Bojić loptu šaljem tik pored vratnice pa je ostalo 1:0.