TREĆA HNL ZAPAD

Krk nadigrao Opatiju, Mladost slavila na Mavrincima

Subota, 07. rujna 2013. 19:44 Napisao/la  SC

Rezultati 3. kola: Grobničan - Mladost 1:2, Halubjan - Naprijed 0:2, Nehaj - Orijent 4:0, Krk - Opatija 4:0

Treća HNL - zapad, 4. kolo

KRK - OPATIJA 4:0

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 60. Sudac: Željko Frković (Gospić). Pomoćnici: Kezele (Rijeka), Radošević (Gospić).

Strijelci: 1:0 Jović (19'), 2:0 Poropat (41'), 3:0 Jović (63'), 4:0 Bajramović (85').

Žuti kartoni: Kumić, Brozić, Maglić, Jović (Krk), Mance, Zobić, Žgomba (Opatija).

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Konjić, Kumić, Maglić, Gačanin (od 70' Bajramović), Prpić, Jović, Bošnjak (od 69' Brozić), Poropat (od 81' Brlošić).

OPATIJA: Peterfai, Zobić, Francetić (od 46' Vlatković), Šuker, Krešić, Mance, Rudan (od 60' Dunković), Žgomba (od 46' Brajković), Udović, Lazić, Kolić.

Pljesak ispunjenih krčkih tribina na kraju devedesete minute i posljednjeg zvižduka suca Frkovića te gromoglasno odobravanje nadahnute igre ekipe Krka, najveća su nagrada igračima i treneru Starčeviću za prikazanu igru.

Od samog početka domaći nogometaši opasno su prijetili golu Petrfaija da bi u 19. minuti nakon lijepog prodora i asistencije Kurolta pogodio Jović za 1:0. Nakon nekoliko prilika domaćina  na 2:0 povisio je Poropat, ovaj puta asistent je bio Antić s lijevog boka.

Na početku drugog dijela trener Bogolin  pokušava unaprijediti i ubrzati igru uvodeći  zamjene no domaćin odgovara ua svim segmentima igre te u 63 min. svojim drugim zgoditkom Jović pokopava bilo kakvu nadu Opatijaca.

U samoj završnici trojka Prpić – Brlošić – Bajramović izigrava sporu i anemičnu obranu gostiju za konačnih 4:0. Golman Petrfai i stativa nakon slobodnog udarca Antića pri kraju utakmice, spasili su Opatijce od još većeg poraza.

GROBNIČAN - MLADOST 1:2

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Badjuk , Grgurica (oba Rijeka).

Strijelci: 0:1 Škiljan (4'), 1:1 Jukić (40'-11m), 1:2 Kostešić (90').

Žuti kartoni: Gašpert (Grobničan), Racan, Kostešić, Tomič (Mladost).

GROBNIČAN: Ciani, Gašpert (od 74' Miškulin), Jukić, Vukelić, Glavaš, Perić, Cianci, Sobotičić, Avgustinović, Nenadić,  Grbac (od 60' Sertić).

MLADOST: Perković, Livović, Racan, Škiljan, Tomić (od 85' Halilović), Bogdan, Peruško (od 56' Kaić), Žižak (od 48' Bagarić), Funčić, Deak, Kostešić.

Nogometaši Mladosti nakon dvije domaće pobjede pokazali su da misle ozbiljno i na gostovanju pobijedivši prošlogodišnjeg prvaka Grobničana na Mavrincima. Trenutak odluke dogodio se u 90. minuti. Halilović je probio stranu, ubacio u peterac, a Kostešić pogodio za 1:2 nekoliko sekundi prije posljednjeg sučeva zvižduka.

Da misle ozbiljno gosti su pokazali već u četvrtoj minuti. Škiljan je potegnuo s ruba kaznenog prostora, a Cianci nije najbolje reagirao - 0:1. Domaćin se u utakmicu vratio u 40. minuti. Racan je skrivio jedanesterac kojega je realizirao Jukić - 1:1. Priliku za tri boda domaćin je propustio u 72. minuti, kada je Sertićev pokušaj iz neposredne blizine odlično obranio Perković

HALUBJAN - NAPRIJED 0:2

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Mađarić (Vrsar), Radovan  (Rovinjsko Selo).

Strijelci: 0:1 Petrović (18'), 0:2 Škulić (21').

Žuti kartoni: Josić, Šanjug, Bilobrk (Halubjan), Jugović, Petrović (Naprijed).

Crveni karton: Valenčić (Naprijed, 62', drugi žuti).

HALUBJAN: Bedernik, Omerović (od 82' Begić), Morić, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Alilović (od 71' Szabo), Josić, Bilobrk, Šanjug, Kučinić (od 63' Plecić).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Savić, Valenčić, Radmanović, Škulić (od 63' Dorčić), Jugović (od 89' Perušić), Petrović, Lukačić (od 55' Devčić), Hamidović.

Nogometaši Naprijeda upisali su važne bodove na gostovanju kod Halubjana. Hreljani su sve riješili u kratkom roku, od 18. do 21. minute.

Hamidović je ubacio s desne strane, Petrović je bio najviši u kaznenom prostoru - 0:1. Pogodak za 0:2 bila je prava minijatura gostiju. Radmanović je u suradnji s Hamidovićem i Petrovićem stigao u kazneni prostor i onda odlično poslužio Škulića kojem nije bilo teško poentirati za 0:2.

NOVIGRAD - VINODOL 3:0

Igralište Laco. Gledatelja: 150. Sudac: Gabrijel Flegar. Pomoćnici: Balen, Barbić (svi Rijeka).

Strijelci: 1:0 E. Valenta (50'), 2:0 Devović (80'), 3:0 Tomašević (89').

Žuti kartoni: Mehmedagić, Kotiga, Mileusnić (Novigrad), Petrinović, Vidmar (Vinodol).

NOVIGRAD: Beblek, Kotiga (od 84' Višković), Mofardin, D. Valenta (od 75' Bojkić), Mileusnić, Tomašević, E. Valenta, Mehmedagić, Tatar, Vrdoljak, Beletić (od 62' Devović).

VINODOL: Hodžić, Rubčić (od 64' Jelenović), Gašparović, Vidmar, Batkoski, Šmit, Tomić, Lenac (od 78' Marković), Tucaković, Petrinović (od 62' Radetić), Burić.

Nogometaši Novigrada svladali su Vinodol u utakmici u kojoj je bilo puno prilika u prvom dijelu, a pogoci su stigli u nastavku.

Domaćin je poveo u 49. minuti kada je Mileusnić prošao nekolio igrala i pronašao Valentu koji je sa 16 metara pogodio za 1:0. Iako je Vinodol uspio povezati redove, domaćin je stigao do novog gola. u 78. minuti Tatar je pronašao Bojkića koji je ubacio za Devovića - 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Tomašević koji je lijepim udarcem s dvadesetak metara matirao Hodžića.

NEHAJ - ORIJENT 4:0

Igralište Nehaj. Gledatelja: 100. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Pomoćnici: Frlan (Podhum), Brusić  (Čavle).

Strijelci: 1:0 Rubčić (18'), 2:0 Vukelić (31'), 3:0 Tomac (51'), 4:0 Rubčić (71').

Žuti kartoni: Hajdini (Nehaj), Inić (Orijent).

NEHAJ: Baričević, Žunić, Massarini (od 46' Prpić), Vukelić, Dabac, Vila, Tomac (od 58' M. Prpić), Lopac, Pećanić, Rubčić, Hajdini (od 72' Pejanović).

ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur, Rabar, Inić, Nemetz, Žarić, Kuši (od 52' Jasprica), Mikulić, Škarica (od 72' Kovačić), Juničić (od 52' Mrvčić).

U 12. minuti Kuši je pokušao iz velike udaljenosti, ali je Baričević isključio mogućnost da mu se pogreške uvjetovane grbavim terenom iz Opatije mogu ponoviti. Već u 18. minuti na ubačaj ponajboljeg domaćeg igrača Tomca, Rubčić prihvaća loptu i sprema u mrežu - 1:0. U 29. minuti dobri Žarić kod gostiju ne koristi svoju priliku, Baričević ne dozvoljava iznenađenje. U 31. minuti udarac glavom Davora Vukelića, s udaljenije strane kaznenog prostora, obranjiv i dugo putujući udarac glavom, završava u mreži Hermana - 2:0.

Nehaj igra jednostavno, sa dugim loptama, od kojih svaka izaziva pometnju u gostujućim redovima. Domaćim igračima pružila se prilika da se igrači obrane dignu visoko, jer Orijent nije bio potentan i opasan za domaći gol. Ni dolazak gostujuće navijačke skupine na odmoru nije uspio pokrenuti goste. Već u 52. minuti svi igrači Nehaja su u napadu, a završnica pripada Tomcu, koji vrlo lijepim, odmjerenim udarcem podiže vodstvo na 3:0.

Narednih dvadesetak minuta, bolje je razdoblje u igri Orijenta, ali sa završnicom, u kojoj gosti pokušavaju udarcima iz daljine ugroziti Baričevića, ali za iskusnog vratara, radi se o poslastici, koja vratarima takvog rejtinga, može samo povećati ocjenu.

U 72. minuti Rubčić je drugi puta strijelac u vrlo lijepoj i efektnoj akciji - 4:0. Odlično izdanje Uskoka, a dečkima sa Krimeje ostaje da se zamisle nad izdanjem koje su prezentirali pod Nehaj kulom. (T. Lončarić)

CRIKVENICA - BUJE 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana). Pomoćnici: Radić (Kastav), Skender  (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Brajković (41'-11m), 1:1 Mehmedagić (78'), 2:1 Pišković (80').

Žuti kartoni: Špalj, Perušić, Uremović, Vukić (Crikvenica), Jukan, Uran, Mehmedagić, Uzelac (Buje).

CRIKVENICA: Ćućić, Mazzarolli, Šerušić, Uremović, Špalj, Mišković (od 46' Vukić), Pišković, Brajković (od 75' Petrinović), Baričević (od 46' Kuna), Butorac, Jovanović.

BUJE: Košćuk, Horvat (od 52' Bešić), Stević, Peculić, Uzelac, Fabijančić, Šendula, Uran, Petak (od 46' Kapular), Mehmedagić, Jukan (od 62' Premužić).

Domaćin je u trećem kolu stigao do prvih bodova protiv vrlo neugodnih gostiju iz Buja. Nakon početnog ispitivanja snaga domaćin u nepune tri minute, točnije od 19. do 22. dolazi do tri vrlo izgledne prilike. Najraspoloženiji domaći igrač Jovanović prvo sam pokušava savladati Košćuka, ali gostujući vratar je spreman. Zatim Jovanović probija desnu stranu gostiju, spušta loptu za Špalja koji na 10 metara od gola pronalazi Brajkovića, ali njegov udarac završava u prsima vrlo dobrog Koščuka.

Pet minuta prije odlaska na odmor, Jovanović ponovo lomi svoga čuvara, Mehmedagić ga ruši, a sucu ne preostaje ništa drugo nego da pokaže na bijelu točku. Sigurni izvođač za vodstvo Crikvenice je Mate Brajković - 1:0. U nastavku utakmice gosti su shvatili da sindrom „Igora Štimca“ neće donesti ništa dobro, te puštanjem lopte domaćinu neće doći do potrebnog izjednačenja, uzimaju posjed na svoju stranu.

Sve češće se stvaraju pred domaćim golom, a najbolju priliku ima Šendula čiji udarac odlazi tik uz stativu. Gosti ipak dolaze do izjednačenja u 77. minuti. Mehmedagić koristi ne pažnju do tada odlično postavljene domaće obrane i sa vrha kaznenog prostora pogađa neobranjivo u desni donji kut vratara Ćućića. Kada se činilo da se utakmica potpuno lomi na stranu gostiju, igrač s klupe, Petrinović odlično ulazi u kazneni prostor Buja, pronalazi Piškovića, koji neometan donosi konačno vodstvo Crikvenici - 2:1.  (S. L)

ROVINJ - RUDAR 1:0

Igralište Valbruna. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Mijatović (Pula). Pomoćnici: Čavarović (Buje),

Bunčić (Poreč).

Strijelac: 1:0 Cvijetić (19').

Žuti kartoni: Cvijetić, Novoselić (Rovinj), Subašić, Načinović (Rudar).

Crveni karton: Juričić (Rudar, 63', drugi žuti).

ROVINJ: Starčić, Abuselyana, Budicin, Pavić, Cvijetić (od 58' Novoselić), T. Barlecaj (od 84' Krijan), A. Barlecaj, Gjurchinoski (od 74' Mravunac),  Tanković, Qosa, Matić.

RUDAR: Vozila, Načinović, Kurtić, Čudić (od 46' Černjul), Juričić, Mehić (od 58' Subašić), Barišić, Matulja (od 42' Klapčić), Dobrić, Kurtić, Stepčić.

Nogometaši Rovinja upisali su drugu pobjedu svladavši Rudar 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Cvijetić u 19. minuti. Obrana Rudara se poigravala, a nakon što je izgubljena lopta stigla do Cvijetića za goste nije bilo spasa.