TREĆA HNL - ZAPAD

Kovačević slomio Naprijed na Krimeji

Subota, 19. listopada 2013. 18:01 Napisao/la  SC

Opatija je pobijedila Buje (2:0) i dostigla Krk, koji je remizirao protiv Rudara (1:1)

Treća HNL Zapad - 9. kolo

ORIJENT - NAPRIJED 1:0

Stadion Krimeja. Gledatelja 600.

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelac: 1:0 Kovačević (35)

Žuti kartoni: Škarica, Kovačević (Orijent) Dorčić, Hamidović, Savić, Murica, Devčić, Lukačić (Naprijed)

Crveni karton: Babić (73 - preoštar start)

ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur, Rabar, Polegubić, Kovačević, Žarić (74 Guerieri), Smolić-Ročak, Kuši (68 Štanfel), Škarica (86 Pašuld), Babić

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Savić, Murica, Radmanović (39 Valenčić), Škulić, Dorčić (39 Devčić), Petrović, Lukačić, Hamidović (69 Perušić)

Nogometaši Orijenta u teškoj i tvrdoj utakmici uspjeli su pobijediti Naprijed pogotkom Ivana Kovačevića u  35. minuti susreta. Nije to bila utakmica s puno izravnih šansi za postizanje golova, upravo suprotno - bilo je to rovovsko nadigravanje dva vrlo izjednačena rivala. Konačno je prekinut rezultatski post protiv Hreljana koji su u proteklih par sezona gotovo redovito odnosili bod(ove) s Orijentovog igrališta.

Pogodak je pao nakon slobodnog udarca sa sredine igrališta kojeg je izazvao gostujući stoper Savić, igravši rukom u potencijalno dobroj situaciji za domaćine. Škarica je potom loptu namjestio malo iskosa s lijeve strane, poslao je oštro u peterac gdje mladi vratar Berković loptu odbija u gredu. Ona se odbija ravno na glavu Kovačevića koji je posprema za slavlje domaćih navijača i ispostavit će se, za novi domaći trobod crvenih. Do tada se gotovo ništa u novinarske bilježnice nije moglo zapisati, osim prigode asistenta Škarice iz 26. minute kada ga je Brkljača uposlio s desne strane. Škarica je udarac uputio otprve, s ruba kaznenog prostora te pucao izravno u Berkovića.

Junior Rijeke dva je puta uspješno obranio dalekometne pokušaje Škarice (53, 58). U oba je navrata 'desetka' Orijenta hrabro odlučila uputiti udarce s tridesetak metara. Lopta je imala nezgodnu putanju, završila bi oba puta pod gredom gostujućih vrata, no Berković je u obje situacije potvrdio da se radi o iznimno talentiranom vrataru. Na ruku gostima išao je i crveni karton Antona Babića, dobiven sedamnaest minuta prije kraja. Babić je s namjerom srušio protivničkog napadača Petrovića u dobroj situaciji za pogodak. Nakon isključenja za domaćine Naprijed je pokušao priprijetiti, no Škulić (79) nije uspio pogoditi vrata vrlo sigurnog Igora Hermana.

Bez najboljeg strijelca Jasprice, suspendiranog Nemetza i već duže odsutnog vratara Grabovca Orijent je uspio upisati nove važne bodove i ostati u gornjem domu trećeligaške skupine. Pred momcima Dragana Štulića je mala istarska turneja koja započinje ogledom protiv Buja, sljedećeg vikenda. (Patrik Mršnik)

GROBNIČAN - CRIKVENICA 3:0

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 180. Sudac: Đani Mihočka (Opatija).

Strijelci: 1:0 Avgustinović (38'), 2:0 Perić (52'), 3:0 Perić (81').

Žuti kartoni: Cianci, Avgustinović, Nenadić (Grobničan), Uremović, Mazzarolli, Petrinović, Jug (Crikvenica).

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš (od 71' Gašpert), Perić, Cianci (od 81' Grbac), Sertić (od 62' Prtenjača), Sobotinčić, Avgustinović.

CRIKVENICA: Ćućić, Mazzarolli (od 56' Jug), Perušić, Uremović, Špalj, Mišković (od 46' Kuna), Pišković, Ivić, Brajković (od 59' Petrinović), Butorac, Jovanović.

Najbolja igra Grobničana ove sezone! Konture igre aktualnog prvaka konačno su poprimile čvrsti oblik, disciplinirana igra u svim linijama domaće momčadi rezultirala je najlakšom pobjedom protiv Crikvenice u zadnjih nekoliko sezona. Sastanak igrača i uprave proteklog tjedna očito je djelovao pozitivno, Grobničan odavno nije tako suvereno dominirao tijekom cijele utakmice.

Grobničan je došao u vodstvo u 38. minuti, kada je Avgustinović nakon ubačaja zdesna ostao sam na drugoj vratnici i nogom loptu poslao ispod vratara Čučića. U 52. minuti Perić je povećao vodstvo nakon osmišljene akcije, koja je počela na sredini igrališta. Nakon nekoliko povezanih dodavanja, na prizmeni ubačaj Perić je utrčao u ravni prve vratnice i loptu poslao pod prečku.

U 81. minuti Miculinić je precizno ubacio zdesna, Perić utrčao u ravni prve vratnice i nogom skrenuo loptu u mrežu – 3:0.

NEHAJ - JADRAN 4:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Jelić (Zagreb).

Strijelci: 1:0 Hajdini (12'), 2:0 Pećanić (22'), 2:1 Baša (78'), 3:1 Rubčić (81'), 4:1 Pećanić (89').

Žuti kartoni: Šebalj, Tomac, Dabac, Pećanić, Lopac (Nehaj), Udovičić, Tikas, Đurić, Užila (Jadran).

NEHAJ: Baričević, Šebalj (od 52' Vila), Draženović, Vukelić, Vrban, Dabac, Tomac (od 84' Prpić), Lopac, Pećanić, Rubčić, Hajdini (od 50' Pejanović).

JADRAN: Petrušić, Sumić, Tikas, Baša, Ereiz, Udovičić, Đurić, Legović (od 46' Užila), Abuselyana, Dujanić, Krizmanić.

Izostanak Hajdinija iz sastava Nehaja u prošloj domaćinskoj utakmici bio je veliki hendikep. Vidjelo se to po ulazu u utakmicu s Jadranom, kada je Hajdini počeo otvarati rupe u protivničkoj obrani. Već u 12. minuti, nakon što je primio loptu od Tomca, okretni napadač domaćih, ušao je u kazneni prostor, a našavši se u direktnom sučeljavanju sa vratarom Petrušićem, pokazao je prisebnost i veliku preciznost. Mirno upućena lopta završila je u desnom donjem kutu gostujućeg gola - 1:0.

U 19. Tomac i Rubčić odigrali su široki dupli pas, preko cijele protivničke polovine terena, ali je završnica završila oštrim udarcem,  ravno u vratara gostiju. U 22. minuti prva je izgledna prilika Baše, koji prolazi i pokraj i iza vratara Baričevića, ali je pretjerao sa solo akcijom, koja je završila iza gola.

U 22. minuti slijedi povećanje domaćeg vodstva, nakon vrlo lijepog i odmjerenog udarca Pečanića sa vrha kaznenog prostora, u suprotnu stranu nemoćnog Petričića - 2:0.

U tom trenutku na igralište je ušla i navijačka skupina gostiju „Šajete boys“ (sa 14 predstavnika), koja je mogla samo ispratiti domaće vodstvo. U 27. minuti Rubčić je mogao povećati vodstvo Uskoka. Dugo je vukao loptu preko polovice protivničkog terena, ali je u trenutku kada se je našao oči u oči sa gostujućim vratarom izgubio dvoboj.

U nastavku vrlo suhoparnih pola sata utakmice, bez da je lopta ugrozila bilo kojeg vratara. A onda u završnici dinamike za cijelu utakmicu. Najprije je mladi Baša iz sredine kaznenog prostora moćnim udarcem smanjio domaće vodstvo na 2:1 u 78. minuti. I već u idućem naletu Baričević spašava sigurno izjednačenje. Ereiz puca visoko pod prečku, ali sigurni domaći golman akrobatskom intervencijom izbija loptu iz gola. I opet samo jednu minutu kasnije iz akcije Pečanić - Rubčić domaćin dolazi do uvećanja vodstva 3:1.

U 84. i najbolji gostujući igrač Dujanić pokušava promijeniti rezultat, ali je Baričević na mjestu. U završnici utakmice, u 88. jedna lagana, visoka lopta, koja ide prema vrataru gostiju, prolazi kroz njegove ruke i nastavlja put prema praznim vratima. Začuđeni Pečanić prihvaća veliki poklon i postiže visoko 4:1 vodstvo.

U tim trenucima već spomenuta gostujuća navijačka skupina počela je aklamacijom potraživati bivšeg izbornika „Hoćemo Štimca“ i dosta utopistički „Hoćemo pobjedu“. (T. Lončarić)

KRK - RUDAR 1:1

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 150. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Poropat (11'), 1:1 Juričić (45').

Žuti kartoni: Bajramović (Krk), Čudić (Rudar).

KRK: Tomašić, Kurolt, Antić, Softić, Konjić, Brozić, Poropat, Prpić, Bajramović, Jović, Gačanin (od 75' Zec).

RUDAR:  Vozila, Načinović, Černjul (od 73' Fejzić), Čudić (od 53' Kurtić), Juričić, Mehić, Sertić, Barišić, Matulja (od 63' Kurtić), Dobrić, Stepčić.

Nogometaši Rudara izjednačili su u sudačkoj nadoknadi prvog dijela golom Juričića, nakon pada koncetracije obrane domaćina. Bio je to jedan jedini udarac prema golu Krčana.

U jedanaestoj minuti domaćin, golom Poropata na dodavanje Antića, najavio je pohod na nova tri boda no promašaji Bajramovića u 22. i 40. minuti te Kurolta u 33. minuti kažnjeni su izjednačenjem.

Drugi dio utakmice Labinjani su stali na tridesetak metara od svog gola ne pokušavajući prijeći u polovicu protivnika. U dva navrata igrači Krka tražili su od suca Vučkova da pokaže na 11 metara, prvi put nakon pada Kurolta u šesnaestercu te drugi kada je Poropatov udarac ostao na ruci obrambenog igrača gostiju, no sudac je oba puta odmahnuo rukom. Dalekometni udarci, dvaput Antića te jedanput Prpića, bili su premalo za odličnog vratara Rudara Vozilu koji je uspješno komandirao bunkerom gostiju.

OPATIJA - BUJE 2:0

Igralište NK Opatija. Gledatelja: Sudac: Marko Raguž (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Radomir (73'), 2:0 Rudan (80').

Žuti kartoni: Lazić (Opatija).

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević, Krešić, Dunković (od 87' Brajković), Mance, Rudan, Žgomba, Lazić, Kolić (od 46' Bjelanović), Erceg, Čubelić (od 55' Radomir).

BUJE: Košćuk, Huskić, Horvat, Stević (od 65' Jukan), Uzelac, Pjevović, Šendula, Kapular (od 76' Mihailovič), Premužić (od 49' Mehmedagić), Bojić, Peculić.

Nogometaši Opatije pobijedili su Buje i bodovno se izjednačili s Krkom. Opatijci su pitanje pobjednika mogli riješiti i puno ranije, ali goste su slomili tek u 73. minuti. Bjelanović je ubacio s desnog boka, a Radomir iz neposredne blizine pogodio za 1:0. Opatijci su tri boda potvrdili ubrzo, Bjelanović je potegnuo prema golu, gostujući vratar odbio loptu, a Rudan je pospremio za 2:0.

Inače, Rudan je bio vrlo opasan po desnoj strani, već u uvodnim minutama nije realizirao dvije izgledne prigode.

VINODOL - MLADOST  1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelac: 1:0 Tomić (27'-11m).

Žuti kartoni: Šmit, Gašparović (Vinodol), Racan (Mladost)

VINODOL: Hodžić, Rubčić, Gašparović, Vidmar, Batkoski, Lenac, Šmit (od 90' Marković), Tomić, Topolovec, Mataija, Jelenović (od 72' Radetić).

MLADOST: Perković, Livović, Racan (od 46' Marijanović), Škiljan, Tomić, Kostešić, Nišević, Halilović, Bogdan, Valčić, Funčić.

Žestoki i borbeni domaćin krenuo je od prve minute „na nož“ protiv gostiju iz Fažane, ne libeći se jače nagaziti gostujuće nogometaše. Pune ruke posla imao je glavni sudac utakmice Jelenčić, koji je u nekim trenucima i sam  izgledao iznenađen žustrinom domaćina.  Vinodol je nakon samo tri minute utakmice imao zicer. Robusni Topolovec spušta loptu za Šmita koji se našao sam pred vratarom Perkovićem, ali njegov udarac završava u stativi.

Brzonogi Šmit i Topolovec koji je pokupio sve visinske lopte koje su dolazile prema njemu radili su velike probleme gostujućoj obrani. U 27. minuti Lenac šalje loptu u kazneni prostor Mladosti, Šmit je prije na njoj, a sa leđa ga ruši Racan. Sigurni izvođač kaznenog udarca je Tomić - 1:0. Nastavak utakmice protječe u velikoj borbi na sredini terena, bez pravih prilika ni sa jedne ni sa druge strane. Gosti nisu djelovali kompaktno, niti kao ekipa koja će doći do izjednačenja, nego su veliku količinu energije trošili na rasprave sa sucem, na kojeg su tijekom cijelog susreta imali puno prigovora. (S. Lončarić)

NOVIGRAD - ROVINJ 3:0

Igralište Laco. Gledatelja: 200. Sudac: Igor Rajko (Tinjan),

Strijelci: 1:0 Tatar (24'), 2:0 Grbac (56'), 3:0 Ragać (90')

Žuti kartoni: Beletić (Novigrad).

NOVIGRAD: Beblek, Kotiga, Višković, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, Živulić (od 80' Ragać), E. Valenta (od 46' Devović), Tatar, Ugrina (od 70' Beletić), Grbac.

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Pavić, Hadžić, Matošević, A. Barlecaj, Gjurchinoski (od 84' Ćosić), Tanković, Perković, Koraca, Novoselić (od 44' Cvijetić).

Krenulo je s odmjeravanjem snaga, ali pogodak „pada“ iz prvog pravog udarca. Tatar je u 25. minuti primio loptu na desetak metara od protivnički gola te ju je „zakucao“ pod gredu za 1:0. Četiri minute kasnije šutira Grbac iz poluvoleja, ali Orbanić brani.

U 37. minuti ponovno Grbac u akciji, tog se puta zatresla vratnica. U posljednjoj minuti prvog dijela zaprijetio je Emanuel Valenta, ali je lopta završila u bloku Budicina.

U 48. Ugrina izlazi sam na Orbanića, ali mu potonji brani udarac. Sedam minuta kasnije Grbac s 25 metara odličnim udarcem pogađa donji desni kut za povećanje domaćeg vodstva. U 79. minuti isti igrač iz „slobodnjaka“ pogađa svoju drugu vratnicu na utakmici, a dvije minute kasnije i treću.

U 89. minuti Grbac bježi po strani, povratnom loptom pronalazi Beletića čiji udarac okončava na – vratnici, po četvrti put za Novigrađane. Ipak, u 90. minuti Ragač ljevicom s ruba šesnaesterca gađa suprotne rašlje za visokih i potpuno zasluženih 3:0.