TREĆA NOGOMETNA LIGA

Grobničan porazom u Bujama prepustio Krku vrh

Utorak, 19. ožujka 2013. 20:29 Napisao/la  SC

Zaostala utakmica 18. kola: Buje - Grobničan 3:2. Grobničan od 27. minute igrao s igračem manje

Treća HNL - Zapad, 18. kolo

BUJE - GROBNIČAN 3:2

Gradski stadion u Bujama. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar).

Strijelci: 0:1 Sertić (8'-11m), 1:1 Bojić (28'-11m), 2:1 Uzelac (71'), 2:2 Prtenjača (78'), 3:2 Uzelac (83').

Žuti kartoni: Krizmanić, Bojić, Trevižan, Bešić (Medulin), Miculinić, Sertić, Cianci, Jasprica (Grobničan).

Crveni karon: Linić (27', prekršaj u izglednoj situaciji za postizanje pogotka).

BUJE: Košćuk, Uran, Krizmanić, Stević (od 70' Kapular), Uzelac, Fabijančić, Šendula (od 66' Mihalovič), Bešić, Bojić (od 89' Pjevović), Mehmedagić, Trevižan.

GROBNIČAN: Ciani, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Prtenjača, Linić, Jasprica, Cianci (od 79' Conjar), Sertić (od 63' Bijelić), Burić, Jović.

Nogometaši Grobničana propustili su se vratiti na prvo mjesto Treće HNL - zapad nakon što su poraženi u Bujama u zaostalom susretu 18. kola. Kiša je napravila svoje po pitanju travnjaka, a posao gostima nije olakšala ni činjenica da su u 27. minuti ostali bez Marka Linića koji je isključen nakon prekrašaja nad Bojićem koji je i sam izveo penal - 1:1. Na taj način  domaćin je poništio prednost koju su gosti također stekli s bijele točke koju je realizirao Sertić nakon što je Krizmanić sapleo Ciancija.

Buje je moglo povesti na otvaranju drugog dijela kada je udarac Šendule s crte očistio Sertić. Domaćin je ipak poveo u 71. minuti. Trevižan je izveo korner, a Uzelac pospremio u grobničku mrežu - 2:1. Gosti se ipak nisu predavali, Prtenjača se u kaznenom prostoru našao u pravom mjestu u pravo vrijeme za - 2:2 Ipak, Grobničan nije uspio sačuvati barem bod, Trevižan je opet pronašao Uzelca u 83. minuti za konačnih - 3:2.