TREĆA HNL - ZAPAD

Grobničan pokvario Opatiji proslavu naslova

Subota, 30. studenog 2013. 15:35 Napisao  Marko Babić

Utakmica 15. kola: Opatija - Grobničan 1:3. Grobničan postigao tri gola do odmora, Gajzler opet isključen

Treća HNL - zapad, 15. kolo

OPATIJA - GROBNIČAN 1:3

Gradsko igralište. Gledatelja: 150.

Sudac: Zoran Mijatović (Pula).

Strijelci: 0:1 Sertić (10'), 0:2 Avgustinović (22'), 0:3 Sertić (33'), 1:3 Dunković (72').

Žuti kartoni: Tkalčević, Krešić (Opatija), Avgustinović, Grbac, Sobotinčić (Grobničan).

OPATIJA: Ramović, Tkalčević, Francetić (od 46' Bjelanović), Šuker, Krešić, Dunković, Rudan, Žgomba (od 46' Mance), Kolić, Erceg, Čubelić (od 46' Radomir).

GROBNIČAN: Milić, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Grbac (od 83' Perić), Sertić (od 52' Prtenjača), Ćufta (od 73' Cianci), Sobotinčić, Avgustinović.

Nogometaši Grobničana pobijedili su Opatiju i tako pokvarili domaćinsku proslavu jesenskog naslova ujedno prekinuvši opatijski stopostotni učinak na domaćem terenu u prvom dijelu sezone. Za Opatiju ovo je bio prvi poraz nakon gostovanja kod Krka sedmog rujna.

Grobničan je sve riješio u prvom dijelu utakmice, kada je praktički realizirao svaku priliku koju je stvorio i zabio tri gola. Unatoč velikom pritisku u drugom poluvremenu, Opatija nije uspjela doći barem do remija.

Opatija je u uvodu utakmice pristisnula Grobničan, ali bez pravih prilika. Sve se svelo na poluprilike i ubačaje pred gol. Grobničan nije u tom periodu pokazao ništa posebno, čekao je svoju priliku koju je napokon i dočekao.

U desetoj minuti Miculinić je ubacio na pet metara, a Ivan Sertić samo je okrznuo loptu glavom - 0:1.

Četiri minute kasnije Opatija je imala odličnu priliku. Nakon sjajne duboke lopte, Rudan je prebacio istrčalog Milića, ali gol je spasio Jukić. Nastavila je Opatija s jalovim pokušajima. Nakon jednog prekršaja dosuđenog za domaćina u 20. minuti, nogometaši i klupa Grobničana izgubili su živce, a cijenu je platio trener Goran Gajzler, koji je morao preseliti na tribine tek što je odradio suspenziju od dvije utakmice zabrane vođenja momčadi.

To kao da je dodatno motiviralo goste kojima je sve polazilo za nogom. Samo dvije minute nakon isključenja trenera Miculinić je izveo slobodnjak s 30 metara. Lopta je neugodno pala pred gol, Žgomba nije dobro reagiro, a Sobotinčić je samo dotaknuo loptu koja je završila iza leđa neodlučnog Ramovića - 0:2.

Opatija je pritiskala, a Grobničan stvarao prilike. Nakon novog ubačaja u 31. minuti, Ćufta je sjajnim volejem u zraku poslao loptu zamalo pored vratnice.

Samo dvije minute kasnije Opatija je opet kapitulirala. Sobotinčić je odlično pronašao Sertića na lijevoj strani kaznenog prostora. S deset metara napadač Grobničana neometan je potegnuo volej za 0:3!.

Zoran Bogolin na poluvremenu je napravio tri promjene. Prva prilika Opatije stigla je već u 46. minuti, Dunković je iz dobre pozicije pogodio spoj vratnice i grede. Tri minute kasnije lopta je završila u mreži, ali pogodak Mancea poništen je zbog prekršaja nad Miculinićem.

Zaprijetio je i Grobničan u 57. minuti, jednu brzu kontru završio je Grbac, ali Ramović je dobro reagirao. Pritiskala je Opatija, ali bez pogotka. Radomir je iz dobre pozicije poslao loptu preko grede, a idući pokušaj iz mrtvg kuta zaustavio je Milić. Sudac Mijatović u 65. minuti ostao je nijem na zahtjeve domaćina za penal nakon pada Dunkovića u kaznenom prostoru.

Pogodak je napokon stigao u 72. minuti. Rudan je ubacio, a Dunković se najbolje snašao i glavom poslao loptu u mrežu - 1:3.

Opatija je dodatno pojačala pritisak i da je bilo malo sreće mogla je izvući barem bod. Samo tri minute nakon gola, Dunković je izveo korner, a Bjelanovićev pokušaj glavom zaustavila je vratnica.

Minutu kasnije Radomir je bio u dobroj prilici, ali lopta je opet otišla iznad grede. Nastavila je Opatija pritiskati, ali na kraju nije uspjela postići još jedan pogodak koji bi završnicu učinio zanimljivom.