Subota, 11. svibnja 2013. 19:26 Napisao/la  SC

Vinodol pobijedio Naprijed u borbi za 3. mjesto, sedmica Opatije protiv Nehaja

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 0:1 Sertić (27'), 0:2 Bijelić (52'), 0:3 Sertić (70')

JEDINSTVO OMLADINAC: Šumberac, Mohorović, Fornažar, E. Kurtić, D. Kurtić, Pavinčić, Čudić, Imširević (od 54' Rudela), Franković, Miletić (od 55' Vale), Dobrić

GROBNIČAN: Milić, Vukelić, Jukić, Miculinić, Glavaš, Malkić, Prtenjača (od 49' Cianci), Linić, Sertić (od 74' Miškulin), Bijelić (od 72' Burić), Jović.

Nogometaši Grobničana prvaci su Treće HNL zapad. Izabranici Gorana Gajzlera lakoćom su slomili na gostovanju Jedinstvo, inače fenjeraša lige uzvrativši mu tako za poraz na domaćem travnjaku u prvom dijelu prvenstva. Grobničani su tako iskoristili remi Novalje i Krka, te tako pobjegli na nedostižnih deset bodova prednosti tri kola prije kraja.

Grobničan je poveo kada je Bijelić progirao Sertića za 0:1. U 52. minuti Sertić je uzvratio za asistenciju Bijeliću koji je izbio sam pred vratara Jedinstva i sigurno poentirao - 0:2. Točku na "i" stavio je Sertić koji je s pet metara iskoristio ubačaj Malkića 0:3. Još kada je stigla vijest da je Novalja otkinula dva boda Krku, slavlje Grobničana je moglo početi.

VINODOL - NAPRIJED 1:0

Igralište Bahalin. Gledatelja: 240.

Sudac: Cikojević (Samobor).

Strijelac: 1:0 Milas (9')

Žuti kartoni: Tucaković, Erak, Medaković (Vinodol), Škulić, Valenčić, Radmanović, Kanjer (Naprijed).

VINODOL: Erak, Mataija, Vidmar, Medaković, Milas, Lenac, Puškarić (od 57. Radetić), Tomić, Peričić. Tucaković (od 89. Filipović), Jelenović (od 72. Marković).

NAPRIJED: Barak, Valenčić, Ende, Savić, Murica, Radmanović, Škulić (od 71. Behđeti), Kanjer, Petrović, Lukačić (od 70. Perušić), Hamidović (od 71. Behđeti).

U vrlo dobroj utakmici, koja je pobjedniku donosila malu prednost u borbi za treće mjesto, nedostajalo je samo malo više efikasnosti. Već u 9. minuti odlučen je pobjednik. Iz prekida je Vidmar odlično poslužio visokog Milasa, koji je odlično reagirao u kaznenom prostoru i sa sedam metara i glavom proveo loptu u mrežu nemoćnog Baraka.

Usprkos primljenom pogotku u ranoj fazi igre, na terenu su se obje momčadi razigrale, na zadovoljstvo priličnog broja gledatelja iz šire regije. Naprijed je još jednom potvrdio visoku kvalitetu igrača, koji treneru Živkoviću drže dominaciju na sredini terena, iz koje slijede i brzi napadi. Sa druge strane Franjković je uz poslovično dobrog Tucakovića, imao raspoloženog Vidmara, Tomića i Lenca, koji su uspijevali parirati nadigravanjima na sredini terena.

Odmah nakon primljenog pogotka gosti su krenuli u napad, koji je završio dvojbenim startom na domaćem vrataru Eraku. Vrlo dobri Cikojević ocijenio je to prekršajem na vrataru Vinodola. U 18. i 20. Lukaćić se odlučuje na udarce, koji su izvedeni sa velike udaljenosti, pa nisu postale veća opasnost po gol Eraka. U idućoj minuti Tomić puca snažno, ali lopta prolazi pokraj gola, kao i u protunapadu Naprijeda, kad je Škulić za malo neprecizan. U velikoj prilici za Vinodol je u 34. Peričić, koji ne uspijeva izaći pobjednikom iz sučeljavanja sa vratarom Barakom, koji je spretniji i sretniji.

I u nastavak utakmice, momčadi ulaze napadački orijentirane, a Naprijed ima malu terensku prednost. U 58. ponovno gosti žustro reagiraju na nepriznati pogodak iz zaleđa, a ishod je žuti karton najbučnijeg igrača - Valenčića. U posljednjih pola sata Naprijed stišće obruč oko domaćeg gola, kojega domaći igrači koriste za brze i opasne kontranapade. U takvoj igri najbolje se snalazi Marijan Tucaković, koji uz zavidnu brzinu, ima i punu kontrolu lopte. U 65. gol Naprijeda spašava Barak nakon akcije Tucakovića, a u 73. domaća kontra sa dva igrača na usamljenog gostujućeg stopera, ipak je osujećena.

U posljednjih dvadesetak minuta utakmice, gostujući trener kreće sa tri napadača, nakon što su u igru ušli Behđeti i Devčić. U posljednjih deset minuta gosti imaju tri slobodna udarca sa dvadesetak metara, od kojih jedan rješava vratar Erak, dok ostala dva nemaju obećavajuću završnicu.  U 86. ponovno je Tucaković u kontri, ali je Barak na visini zadatka.  (S. Lončarić)

NOVALJA - KRK 1:1

Igralište Cissa Straško. Gledatelja: 50.

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Bukal (39'-11m), 1:1 Duračak (72').

Žuti kartoni: Šabić, Rozas (Novalja), Kurolt (Krk).

NOVALJA: Hodžić, Simanović, Šabić, Lozančić, Vukorepa, Jakušić (od 80' Tonković), Rozas, Radović, Datković, Bukal, Kraljević (od 88' Paljokaj).

KRK: Raspor, Brkljača, Brozić, Ilić (od 46' Pranjić, od 50' Softić), Duračak, Maglić, Kurolt, Nenadić (od 46' Brlošić), Poropat, Bošnjak, Grbac

Nogometaši Krka na gostovanju kod Novalje nisu uspjeli doći do tri boda i tako barem na još jedno kolo odgoditi proslavu naslova prvaka Grobnična. Dapače, Novalja je poveo pogotkom Bukala u 39. minuti, a na kraju je bod domaćinu dobio Duračak.

NOVIGRAD - CRIKVENICA 2:0

Igralište Laco. Gledatelja: 150.

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Ugrina (4'), 2:0 Halilović (89').

Žuti kartoni: Peculić, Valenta (Novigrad), Smojver, Uremović, Špalj (Crikvenica).

NOVIGRAD: Beblek, E. Valenta, Višković. D. Valenta, Kotiga, Živulić, Peculić, Tatar, Vrdoljak (od 79' Beletić), Halilović (od 89' Tikas), Ugrina (od 88' Vuk).

CRIKVENICA: Mustapić, Jug (od 74' Mišković), Antić, Uremović, Špalj, Smojver (od 46' Krišković), Pišković, Kuna, Jovanović, Butorac, Gašparović (od 57' Petrinović).

Nogometaši Crikvenice poraženi su na gostovanju kod Novigrada. Domaćin je poveo u ranoj fazi utakmice, Ugrina je iskoristio slobodan udarac sa 17 metara i matirao goste - 1:0. Domaćine je pobjedu potvrdio u 56. minuti, Višković je pronašao Halilovića koji je poentirao za 2:0.

OPATIJA - NEHAJ 7:1

Igralište NK Opatija. Gledatelja: 100.

Sudac: Igor Rajko (Tinjan)

Strijelci: 1:0 Brajković (14'), 2:0 Brajković (21'), 3:0 Matovina (60'), 4:0 Lazić (69'), 5:0 Kremenović (71'), 5:1 Pejanović (78'), 6:1 Lazić (83'), 7:1 Matovina (87').

Žuti kartoni:  Lazić (Opatija), Pećanić (Nehaj),

OPATIJA: Vukić, Zobić, Corallini, Matovina, Gačanin (od 46' Mance), Žgomba, Radomir (od 75' Šimić), Brajković (od 60' Šuker), Lazić, Kremenović, Erceg

NEHAJ: Baričević, B. Vrban (od 46' Šebalj), J. Prpić, I. Vrban (od 79' Massarini), Vukelić, Žunić, Lopac, Topolovec, Pećanić, Šmit (od 76' Pejanović), Rubčić.

Napokon su proradili strijelci u redovima Opatije, cijenu su platili gosti iz Nehaja koji su napustili travnjak sa sedam golova u mreži. Opatija je tako u utakmici 27. kola postignula šestinu pogodaka u prijašnjih 26 utakmica. Opatijcima nije smetalo ni što su kroz tjedan potrošili snage u finalu Kupa, Goran Brajković je s dva pogotka  otvorio utakmicu i tako riješio mnoge dvojbe.

Pravi blitzkrieg uslijedio je nakon 60. minute kada je Alen Matovina pogodio za 3:0, a isti igrač u 87. minuti postavio je konačnih 7:1!

HALUBJAN - ROVINJ 0:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 100.

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Crveni karton: Načinović (Rovinj, 50').

HALUBJAN: Raspor, Žiković, Kovčalija, Pinjuh, Perić, Kučinić (od 86' Alilović), Bilobrk (od 88' Begić), Josić, Tuzlak, Šanjug, Mrvčić (od 78' Baljak).

ROVINJ: Starčić, Načinović, Hadžić, Krijan (od 53' Budicin), Batelić, Barlecaj, Tanković, Pavić, Debeljuh, Gjurchinoski (od 46' Sošić), Berišić (od 37' Romić).

Nogometaši Halubjana i Rovinja odigrali su bez pogodaka utakmicu u kojoj domaćini nisu uspjeli postići pogodak iz nekoliko izrazito povoljnih situacija, nešto zbog nespretne reakcije igrača, nešto zbog sjajnih reakcija mladoga vratara Rovinja Starčića.

U prvom poluvremenu najbolju priliku propustio je Šanjug u 30. minuti, kada je nakon ubačaja Kovčalije promašio cilj sveg nekoliko metara ispred vratara Starčića. Pogocima su mogli završiti i udarci Šanjuga 87), Kučinića (19) i Bilobrka (45).

Početkom drugog dijela Halubjan je stekao prednost, kada je u 50. minuti isključen Načinović zbog prekršaja na Tuzlaku. Samo nekoliko minuta kasnije gosti nisu iskoristili jedinu priliku na utakmici, Barlecaj je u 56. minuti zamalo promašio vrata.

Do kraja utakmice domaćini nisu uspjeli iskoristiti premoć u igri i broju igrača, prijetili su Kučinić (68), Josić (87) i dvojica juniora, Alilović i Begić, koji su ušli u samoj završnici.  Realizacija ostaje veliki problem Halubjana.

JADRAN - RUDAR 4:0

Igralište SRC Veli Jože. Gledatelja: 150.

Sudac: Mario Cindrić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Tomić (8'), 2:0 Abuselyana (65'), 3:0 Dujanić (85'), 4:0 Kastrati (87').

Žuti kartoni: Kovačević, Lazarić (Rudar).

JADRAN: Gržentić, Sumić (od 79' Banić), Kastrati, Benčić, Tomić, Dežić (od 68' Barbić), Ereiz, Abuselyana, Bijelić (od 26' Užila), Đurić, Dujanić

RUDAR: Vozila, Knapić, Livović, Juričić, Kovačević, Ružić (od 70' Celić), Škopac, Čerljenko, Miskić (od 46' Lazarić), Šepić, Stepčić (od 76' Zakomac).