TREĆA HNL - ZAPAD

Grobničan - Crikvenica 3:1, Naprijed - Opatija 2:1

Subota, 29. rujna 2012. 19:04 Napisao/la  SC

Grobničan je nakon poraza u Rovinju vratio se dobrim navikama svladavši Crikvenicu

Utakmice 6. kola Treće HNL – Zapad

NAPRIJED – OPATIJA 2:1

Igralište Lonja. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Hamidović (6'), 2:0 Petrović (11'), 2:1 Erceg (90').

Žuti kartoni:  Behđeti (Naprijed), Rudan, Erceg (Opatija).

NAPRIJED: Kezić 7,5, Kruić 7, Ende 7, Murica 8, Valenčić 7,5, Radmanović 7, Kuduzović 6,5 (od 70' Dočić 6), Savić 6,5 (od 61' Kauzlarić 6), Petrović 7, Lukačić 7,5 (od 65' Beđjeti 6), Hamidović 7,5.

OPATIJA: Jakopović 5, Tkalčević 6,5, Zobić 5, Corallini 5, Gačanin 5 (od 46' Radomir 6,5), Rudan 6, Šuker 6, Saleš 5 (od 46' Tokić 6), Lazić 5,5, Kremenović 5 (od 46' Vlatković 6), Erceg 6.

U šestoj minuti utakmice Lukačić je prošao po lijevoj strani i ubacio na vrh peterca. Uslijedila je velika pogreška vratara Jakopovića, Corallini je izbio loptu na noge Hamidovića koji je rutinski poogidio - 1:0.  U 11. minuti domaćin ubacuje dugu lopta s 35 metara s lijeve strane. Vratar Opatije istrčao je na loptu na 13 metara loše procijenivši let i u skoku Petrović je presjekao ubačaj  - 2:0.

U 25. minuti  prodor Kuduzovića po lijevoj strani, a njegov pokušaj obranio je Jakopović. Opatija je dugim loptama pokušala nešto napraviti, ali Murica je u tandemu s Valentićem riješavao sve lopte koje su dolazile pred gol Naprijeda.

U 26. minuti Lukačić je probio po lijevoj strani, okrenuo dvojicu gostujućih igrača, ali njegov pokušaj zaustavio je Jakopović. Četiri minute kasnije nakon prekrašaja nad Hamidovićem, Lukačić je iz slobodnog udarca uputio centaršut, ali Radmanović je zakasnio.

Jedini udarac Opatije uslijedio je u 45. minuti, pokušaj Kremenovića otišao je u vratara Kezića.

Trener Opatije Zoran Bogolin je na otvaranju drugog dijela napravio tri izmjene i sve karte bacio na napad. Opatija je imala više od igre, ali to su bili stihijski napadi koje je domaćin lako obranio. U 47. minuti Rudan je ubacio i Tkalčević iz neposredne blizine promašio je gol. Corallini je u 49. minuti ubacio s lijeve strane, Radomir je s pet metara promašio vrata.

U 70. minuti nakon ubačaja Radomir je pucao s pet metara u rašlje, ali domaći vratar Kezić spriječava siguran pogodak. U 88. minuti nakon jedne odbijene lopte Šuker ulazi u šansu, domaći igrač ga ruši, ali sudac Jelenčić je samo odmahnuo rukom. U 90. minuti stigao je pogodak Opatije. Nakon velike gužve u 16 metara lopta je došla do Ercega koji je pucao i kroz šumu nogu smanjio - 1:2.

GROBNIČAN – CRIKVENICA 3:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Sertić (37'), 2:0 Sertić (55'), 3:0 Cianci (71'), 3:1 Smojver (77').

Žuti kartoni: Cianci, Čuljat, Linić (Grobničan), Pećanić, Butorac (Crikvenica).

GROBNIČAN: Milić, Vukelić, Jukić, Miculinić, Glavaš (od 70' Miškulin), Čuljat (od 46' Sobotinčić), Linić, Cianci (od 76' Imeraj), Sertić, Bijelić, Burić.

CRIKVENICA: Šegota, Vrban, Antić, Iljazi, Jug, Marković (od 46' Petrinović), Pećanić, Šarić, Šmit (od 75' Smojver), Butorac, Mahmutović.

Nogometaši Grobničana svladali su Crikvenicu 3:1 i tako su se vratili pobjedničkim navikama.

- Mislim da je naša pobjeda sasvim zaslužena. U većem smo dijelu susreta kontrolirali zbivanja na terenu, ali smo se u zadnjih 20 minuta malo nesvjesno povukli i tako njima omogućili neke izgledne prilike. Na našu sreću nisu ih realizirali, tako da nismo na kraju kažnjeni za to malo opuštanje. Zadovoljni smo pobjedom, pogotovo jer je stigla nakon neočekivanog poraza u Rovinju. Dignuli smo se tijekom tjedna. Tu nam je pomogla i prijateljska utakmica u Dražicama u kojoj smo slavili s 6:0 i tako vratili samopouzdanje. Mislim da smo s ovom pobjedom dokazali kako je Rovinj bio samo loš dan, objasnio je pomoćni trener Grobničana Dado Kondić, koji je umjesto Gorana Gajzlera "crvene" vodio u derbiju s Kircima.

VINODOL – HALUBJAN 1:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Đani Mihočka (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Peričić (23'), 1:1 Tuzlak (30').

Žuti kartoni: Peričić, Iftić (Vinodol), Miletić, Josić (Halubjan).

VINODOL: Erak, Brelih, Žunić, Jelenović (od 58' Lenac), Matijašić, Iftić, Jerković (od 76' Mijolović), Tomić, Peričić (od 82' Radetić), Tucaković, Mataija.

HALUBJAN: Raspor, Šneler, Kovčalija, Pinjuh, Konkela, Miletić, Štimac (od 89' Prga), Omerović, Mrvčić (od 70' Baljak), Tuzlak (od 83' Knežević), Josić.

ORIJENT – NOVIGRAD 2:1

Igralište Krimeja. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Gvozdanić (Jastrebarsko).

Strijelci: 1:0 Žarić (16'), 2:0 Škarica (31'), 2:1 Bazina (67').

Žuti kartoni: Čubelić (Orijent), Vrdoljak, Čotić (Novigrad). Crveni karton: Štanfel (drugi žuti, 52').

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Nemetz, Čubelić (od 89' Kalanj), Kovačević, Polegubić, Štanfel, Krešić, Mikulić (od 90' Kuši), Škarica (od 63' Barišić), Žarić.

NOVIGRAD: Crnogorac, Huskić, Čotić (od 76' Ragać), Vidaković, D. Valenta, Peculić, E. Valenta (od 46' Tikas), Beletić (od 88' Živulić), Bazina, Halilović, Vrdoljak.