Subota, 10. studenog 2012. 16:37 Napisao  Marko Babić

Grobničan - Jedinstvo Omladinac 0:2. Bio je to prvi domaći poraz Grobničana

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Rudela (45'), 0:2 Vale (61').

Žuti kartoni: Jukić (Grobničan), Rudela (Jedinstvo).

GROBNIČAN: Milić, Vukelić (od 63' Jasprica), Jukić, Miculinić, Glavaš, Malkić, Linić, Cianci (od 63' Dukađin), Sertić, Bijelić, Morić (od 46' Burić).

JEDINSTVO: Funčić, Mohorović, Dobrić, Pavinčić, Černjul, Klapčić, Rudela (od 85' Čandić), Imširević, Vale (od 78' Honović), Miletić (do 90' Mohorović), Čudić.

Nogometaši Grobničana doživjeli su prvi domaći poraz ove sezone, Mavrince je uzdignutih ruku napustila ekipa Jedinstva koja je uoči ovog kola držala posljednje mjesto na ljestvici. Prema prikazanoj igri na terenu ničim se ne bi dalo zaključiti da je prvih 10 kola Grobničan bio taj koji je držao prvo mjesto, a gosti iz Istre boravili na dnu. Dapače, nogometaši Jedinstva su bez problema parirali sporim i tromim domaćim igračima koji su uglavnom "carinili" loptu bez prave ideje.

I unatoč tako lošoj igri u prvom dijelu domaćin je na poluvrijeme trebao otići s 0:0. U sudačkoj nadoknadi gosti su poveli. Rudela je izveo slobodan udarac s 30 metara, s lijeve strane skoro uz liniju igrališta. Neugodan ubačaj pao je u pet metara iznenadivši i domaće i gostujuće igrače, a lopta se odbila od travnjaka pored Milića u mrežu - 0:1.

Gosti su kvalitetnije otvorili utakmicu. Rudela je u sedmoj minuti lobom iz velike udaljenosti pokušao iznenaditi vratara Milića koji je bio spreman. Isti igrač dvije minute kasnije okušao je udarac s 30 metara, ali lopta je otišla pored vratnice.

Domaćin je prvu suvislu akciju odigrao u 11. minuti, ali Ivan Sertić nije bio precizan s ruba kaznenog prostora.

Samo minutu kasnije gosti su zaprijetili preko Čudića čiji pokušaj s 20 metara ipak nije bio dovoljno precizan niti dovoljan jak. Gosti su ponovo bili opasni u 18. minuti, nakon kornera u gužvi se najbolje snašao Rudela, ali njegov pokušaj brani Milić.

Grobničan se tada trgnuo, Morić je ubacio s desne strane, Malkić je ostao sam na pet metara, ali njegov udarav glavom obranio je Funčić. Pet minuta kasnije iz prekida  s 20 metara udarac je okušao Ivan Sertić, ali lopta je prošla pored vratnice.

I kada se činilo da će završnica prvog dijela biti mirna gosti su zaprijetili. Vale je srušen na osamnaest metara, gosti su tražili crveni karton zbog pravila zadnjeg igrača, ali na kraju je Stjepan Jukić samo zaradio žuti karton. Sandi Dobrić potegnuo je iz slobodnog udarca, a Milić je opet bio siguran.

Pogodak krajem prvog dijela natjerao je domaćina na mobilizaciju, ali pokušaji Miculinića i Imeraja nisu pronašli željeni cilj. I onda je uslijedila najbolja prilika domaćina. U 60. minuti Glavaš je probio lijevu stranu, odigrao povratnu loptu u sredinu kaznenog prostora gdje je Malkić ostao sam, ali njegov udarac na putu mrežu zaustavio je jedan branič gostiju. Gosti su u toj akciji uzeli loptu i odjurili u kontru koju je povukao Rudela. Miletić i Vale smirili su napad i pronašli natrčalog Rudelu čiji je udarac obranio Milić.

I onda je uslijedio novi šok za domaćina u 61. minuti. Vale je iskoristio neopreznost domaće obrane i lobirao vratara Milića koji je istrčao da skrati kut - 0:2. I dok su tribine negodovale domaćin se mučio dalekometnim pokušajima i ubačajima koji nisu pronalazili željeni cilj pored sigurnog gostujućeg vratara Funčića.

U samoj završnici Ivan Sertić dobro je reagirao na jednu dugu loptu i prebacio vratara Funčića, ali lopta je otišla pored vratnice. Na drugoj strani gosti su izborili korner, u skoku je najviši bio Černjul, ali vratnica je ovoga puta spasila Grobničan.