TREĆA NOGOMETNA LIGA

Krk poražen, Orijent i Naprijed slavili u gostima

Subota, 27. travnja 2013. 16:50 Napisao/la  SC

Rezultati 25. kola: Jadran - Krk 2:0, Novalja - Orijent 0:2, Vinodol - Buje 2:1, Nehaj - Crikvenica 2:1

3. HNL ZAPAD - 25. kolo

VINODOL - BUJE 2:1

Igralište Bahalin. Gledatelja: 60

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 6.

Strijelci: 1:0 Vidmar (33), 2:0 Tomić (73-11m), 2:1 Šoškić (78)

Žuti kartoni: Vidmar, Tomić, Filipović (Vinodol), Pjevović, Fabijančić, Kapular, Trevižan (Buje)

VINODOL: Hreljac 6,5, Mataija 6,5, Žunić 6,5, Medaković 6, Milas 6, Vidmar 6,5, Puškarić 6,5, Tomić 6,5 (88 Filipović - ), Mijolović 6,5 (77 Pavelić 6), Tucaković 6,5, Radetić 6 (72. Lenac 6)

BUJE: Košćuk 5,5, Uran 6, Pantner 6, Stević 6 (82 Bešić -), Pjevović 6, Fabijančić 5,5, Šendula 6, Kapular 6 (od 73 Krizmanić 6), Bojić 6, Mehmedagić 6 (46 Trevižan 6), Šoškić 6

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, a ponajviše ponašanja natopljenog travnjaka, prvu priliku na utakmici imaju gosti. Bojić pokušava sa desne strane prevariti iskusnog Hreljca, međutim domaći vratar je siguran. Kaljužast teren sukrivac je za sva tri pogotka na utakmici. U 33. minuti loše raščišćena lopta zastaje na vrhu kaznenog prostora, a takav dar ne propušta Vidmar koji pogađa neobranjivo za vodstvo domaćina. Gosti su blizu izjednačenja pred kraj prvog dijela. Neugodan slobodan udarac Kapulara uz nešto poteškoća zaustavlja Hreljac, a u nastavku akcije Šendula ne uspijeva pronaći prolaz između šumu nogu domaće obrane.

Nastavak utakmice donosi puno preskakanja igre, jer travnjak ništa drugo nije ni dozvoljavao. U 73. minuti Fabijančić se pokušava riješiti Mijolovića, ali lopta zastaje u lokvi, to koristi domaći napadač i pretrčava ga, a gostujućem igraču ne preostaje ništa drugo nego da ga ruši. Siguran izvođač kaznenog udarca je Tomić, 2:0. Samo 5 minuta kasnije slična situacija na drugoj strani. Medaković loše procjenjuje putanju lopte što koristi Šoškić, pretrčava Hreljca i odvlači susret u neizvjesnu završnicu. Buje ipak nije uspjelo stići i do izjednačujućeg pogotka, iako su u posljednjim minutama susreta imali mini inicijativu ispred domaćeg gola. (S. Lončarić)

NOVALJA - ORIJENT 0:2

Igralište Cissa Straško. Gledatelja. 50.

Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Juničić (23), 0:2 Žarić (51)

NOVALJA: Hodžić, Kresović, Simanović, Šabić, Lozančić, Batkoski, Jakušić (46 Gallardo), Radović (67 Vukorepa, 80 Tonković), Datković, Bukal, Kraljević.

ORIJENT: Stipanov, Rabar, Nemetz, Čubelić, Inić, Polegubić, Žarić, Krešić, Mikulić (77 Leskur), Babić (53 Mamuša), Juničić (62 Bajramović)

Orijent je bio bolja momčad tijekom cijeloga susreta. Prvi pogodak dogodio se nakon  što su gosti prihvatili ispucanu loptu, Žarić je izbacio Juničića, koji udarcem iskosa  pogađa u 23. minuti za vodstvo gostiju – 0:1.

U 51. minuti Žarić je postigao vrlo efektan pogodak,  pokušaj ubačaja završio je samom gornjem kutu – 0:2. Utakmica je time rezultatski završena, iako se prema prikazanom pobjednik znao od prve minute.

Trener Davor Dželalija ni u Novaji nije vodio svoju momčad s klupe. Momčad će voditi u idućem kolu budući da mu je kazna smanjena na dvije utakmice.

JEDINSTVO OMLADINAC - NAPRIJED 0:2

Igralište Nedešćina. Gledatelja: 100

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac).

Strijelac: 0:1 Čop (17), 0:2 Čop (90)

Žuti kartoni: Trajkovski, Imširević, Vale (Jedinstvo), Kezić, Murica, Kanjer, Devčić (Naprijed)

JEDINSTVO O.: Šumberac, Trajkovski, Dobrić, Mohorović, Kurtić, Pavinčić, Imširević, Rudela (59 Franković), Vale, Miletić, Čudić (80 S. Fornažar)

NAPRIJED: Kezić, Kružić, Ende, Savić, Murica, Dorčić, Čop, Kanjer, Petrović (86 Devčić), Lukačić (74 Perušić), Škulić (88 Valenčić)

Odlična momčad iz Hreljina zakucala je zadnji čavao u nedešćanski "trećeligaški lijes". Domaći krajnje anemični još jednom su razočarali 50-ak promrzlih gledatelja, gosti taktički mudrom igrom ostvarilo svoj cilj, osvojili tri nova boda i revanširali se Nedešćanima za jesenji poraz.

Cijeli prvi dio može se smjestiti u samo jednu minutu, i to 17. Lopta je na vrhu šesnaesterca došla do Čopa koji je pravovremeno uočio da je Šumberac napustio svoj gol i majstorski ga prebacio. U želji da spriječi gol Pavinčić, na gol liniji, sustiže loptu ali je, umjesto u polje, izbija pod samu gredu svog gola. Sve ostalo prije, i poslije toga, nije vrijedno spomena.

Prvu prigodu u nastavku imao je ponovno Naprijed. U 60. minuti Čop ubacuje s desnog boka, a Lukašić kasni za „pola koraka“ da loptu pospremi u domaću mrežu. U narednoj akciji na drugoj strani Dobrić ubacuje s boka, a Frankoivć šutira glavom, s nekih 10-ak metara, pored gola.

Deset minuta prije kraja Šumberac „petlja“ s loptom ispred svog gola ali Petrović slabo reagira pa prigoda gostiju da dokrajče domaćina odlazi u nepovrat. No, ono što je propustio Petrović nije Čop u zadnjoj minuti. On je, nakon brze kontre svoje momčadi, došao sam ispred Šumberca, te s pet metara rutinski pogodio nebranjen dio njegove mreže i stavio točku na "i".

JADRAN - KRK 2:0

Igralište Jadrana. Gledatelja: 200.

Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Sumić (38), 2:0 Tomić (64)

Žuti kartoni: Tomić, Drkić (Jadran). Softić, Bošnjak (Krk)

Crveni karton: Drkić (72, drugi žuti)

JADRAN: Gržentič, Sumić (78 Legović), Kastrati, Benčić, Tomić, Leshdedaj, Abuselyana (87 Temaj), Bijelić (71 Užila), Đurić, Dujanić, Drkić.

KRK: Raspor, Brozić, Brkljača, Pranjić, Duračak, Avgustinović, Softić, Bošnjak (83 Lugušić), Poropat, Ilić (67 Konjić), Grbac.

Veliki korak prema ostanku u ligi napravila je porečka nogometna institucija. Naime, na Velom Joži je gostovao Krk, a nogometaši Deana Mostahinića pokazali kako nitko u Poreču nije favorit kada Jadranu treba. U 16. minuti Grbac je prošao po lijevoj strani, ali u sredini nije bilo nikoga od krčkih napadača. Jedanaest minuta kasnije najbolja prigoda Jadrana dotad.

Kastrati je najprije iznudio, a onda i izveo slobodni udarac iskosa te na šest metara od gola pronašao Leshdedaja koji glavom loptu šalje pored vratnice. U 33. minuti velika prigoda za Krk. Poropat je protutnjio desnom stranom, centrirao za Grpca, ali njegov udarac sa pet metara brani Andrej Gržentić. Šest minuta prije kraja prvog poluvremena vodstvo domaćih. Mladi Sumić je u nakani da centrira poslao jednu loptu u šesnaesterac, ona je lagano nošena vjetrom prevarila braniče, a uz pomoć loše reakcije vratara Krka i završila u mreži.

Nastavak je ponudio mnogo življu igru, pa je već u 48. minuti korner za Krk kojeg izvodi Bošnjak, a njegov centaršut na petercu pronalazi usamljenog Duračaka koji loptu loše zahvaća nogom, pa ostaje 1:0. A onda, u 64. minuta presuda. Omar Abuselyana je centrirao iz kornera, lopta se „zaustavila“ u buketu igrača, gdje je najspretniji bio Goran Tomić koji postavlja, pokazalo se, konačnih 2:0. Pet minuta kasnije Kastrati nakon lijepog dodavanja Abuselyane centrira za Leshdedaja koji sa šest metara šutira u vratara. Posljednja prigoda na utakmica bila je u sudačkoj nadoknadi kada popularni "Grga" na porečkim vratima odlično brani udarac Poropata.

OPATIJA - ROVINJ 4:3

Igralište Opatije. Gledatelja: 100.

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelci: 1:0 Krijan (32-ag), 2:0 Matovina (36),  3:0 Lazić (40), 4:0 Lazić (45), 4:1 A. Barlecaj (47), 4:2 A. Barlecaj (57), 4:3 Tanković (80)

Žuti karton: Mance (Opatija)

OPATIJA: Jakopović, Tkalčević, Zobić, Corallini, Matovina, Mance, Šuker (90 Radomir), Žgomba (69 Udović), Lazić, Šimić (60 Tokić), Erceg.

ROVINJ: Orbanić, Načinović, Romić, T. Barlecaj (42 Berišić), Krijan, Matić, Batelić (39 Hadžić), A. Barlecaj, Tanković, Pavić, Debeljuh (79 Gjurchinoski)

Novo gostujuće posrtanje "kanarinaca", no na kraju se može reći da su dobro i prošli jer je još na odmoru sve „mirisalo“ na rezultatsku katastrofu. Ponovno je čas Rovinježa spašavao Agron Barlecaj. Unatoč porazu gosti su postigli gol više, no na njihovu žalost jedan je bio u vlastitu mrežu, i to Krijanov, nakon ubačaja s desnog boka, u 32. minuti. Tad slijedi „blac-out“ „kanarinaca“, pa domaći do odmora još tri puta tresu Orbanićevu mrežu.

Prvi je to učinio Matovina, iz opravdano dosuđenog jedanaesterca, u 36. minuti. Četiri kasnije "poteže" i pogađa, s vrha šesnaesaterca, Lazić. Isti igrač, u zadnjoj minuti prvog dijela, zaključuje golijadu Opatijaca, pogodio je glavom nakon ubačaja iz kornera. Drugi dio je bio u potpunosti u znaku Rovinježa. Već u 47. minuti Agron Barlecaj okrunjuje svoj solo prodor, a 10. minuta nakon toga, iz okreta, po drugi put trese Jakopovićevu mrežu. Neizvjesnost doseže točku usijanja 10 minuta prije zadnjeg Brusićevog zvižduka. Tanković je ubacio s desnog boja, Jakopović već imao loptu u rukama ali je ispustio u vlastitu mrežu. No, gosti za nešto više od časnog poraza nisu imali ni snage ni vremena.

NEHAJ - CRIKVENICA 2:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 250

Sudac: Nikola Pavlović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Pečanić (3), 1:1 Gašparović (27), 2:1 Pečanić (63)

Žuti kartoni: Vrban, Hasanbegović, Lopac, Vukelić (Nehaj), Uremović, Petrinović (Crikvenica)

Crveni karton: D. Vukelić (62-drugi žuti), Petrinović (52-drugi žuti)

NEHAJ: Baričević 6, Vrban 6, Hasanbegović 6, D. Vukelić 6, Vrban 6, Dabac 6,5, Šmit 6 (75 Topolovec -), Lopac 6 (85 L. Vukelić -), Pečanić 7,5, Rubčić 7, Žunić 6 (46 Prpić 6).

CRIKVENICA: Mustapić 6, Petrinović 5, Jug 6,5, Uremović 6,5, Špalj 5,5, Kuna 5,5 (66 Pišković 5,5), Antić 6,5, Pejić 5,5 (72 Krišković -), Jovanović 5,5, Butorac 6,5, Gašparović 6 (53 Smojver 5,5).

Početni udarac na utakmici izveo je Marin Jančić, sjajni mladi boksač iz Senja, dvostruki državni prvak u boksu u kategoriji +80 kg, sportaš godine grada Senja i sudionik predstojećeg EP.  Borbeno otvaranje i slobodni udarac Rubčića u 1. koji najavljuje dobru utakmicu. I već u 3. radost na dobro popunjenom igralištu pod Nehajem. Na dobro proigravanje Žunića sa lijeve strane, u velikoj gužvi najbolje se snalazi Pečanić i donosi rano domaće vodstvo 1-0. Već u 9. vrlo efektna je završnica Vrbana opreko glave, ali na mjestu je Maroje Mustapić, novi vratar Crikvenice. Naleti poduzetnih Uskoka slijevaju se prema golu Crikvenice, pa u 19. sreća spašava Crikvenicu nakon velike gužve pred Mustapićem. U 24. vrlo lijepi je prodor agilnog Pečanića, ali sa nepreciznom završnicom. U jeku najžešćih domaćih napada slijedi iznenađenje Kiraca. Korner Gašparovića iznenadio je Baričevića i u 27. slijedi izjednačenje 1-1. Utakmica starih sportskih rivala, dobiva na žestini. Startovi su sve žešći, veliki je ulog u igri, pa su sve češći žuti kartoni u ruci odličnog suca Pavlovića iz Zagreba.

Nehaj kreće kao da je utakmica na početku. U 30. Rubčić prihvaća ubačenu loptu i puca iz prve, ali za malo pokraj gola. Strijelac izjednačujućeg pogotka za goste, Gašparović puca u 34. ali na mjestu je Baričević. Na odmor se odlazi nakon sjajnog slobodnog udarca Rubčića, koji prolazi pokraj gola. U nastavku Crikvenica ulazi poduzetnije, ali terenska inicijativa traje desetak minuta. Čak i nakon crvenog kartona Petrinovića, na terenu se ne vidi domaća brojčana prednost. Uskoro na hlađenje odlazi i Vukelić, a u istoj minuti Antić iz snažnog i vrlo preciznog slobodnog udarca sa 22 metra pogađa vratnicu domaćeg gola. U protunapadu Dabac puca efektno, ali Mustapić je na mjestu.

U vrlo sadržajnoj utakmici, u seriji naizmjeničnih udaraca slijedi novo domaće vodstvo. Lagani, vrlo poduzimljivi Pečanić odlično se snalazi na terenu koji je počinje biti sve teži i klizaviji. Prodor u kazneni prostor i u sučeljavanju sa Mustapićem, domaći igrač utakmice prebacuje vratara i Nehaju donosi 2:1 vodstvo. U završnici utakmice za Crikvenicu je izglednu priliku imao Krišković u 78. ali je njegov jak udarac, obranio Baričević i Nehaju donio vrlo vrijedne bodove. Nehaj u utorak igra zaostalu utakmicu sa Krkom, u koju sada ulazi osokoljen poboljšanim bodovnim učinkom i osjetno većim izgledima za nastavak prvenstva i bijeg iz opasne zone. (T. Lončarić)

NOVIGRAD - RUDAR 4:0

Igralište Laco. Gledatelja: 230

Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak).

Strijelci: 1:0 Sinčić (10), 2:0 Halilović (19), 3:0 Vrdoljak (42), 4:0 Sinčić (83)

Žuti kartoni: Beletić, Kotiga (Novigrad), Alić, Mehić (Rudar)

Crveni karton: Alić (84, drugi žuti)

NOVIGRAD: Beblek, E. Valenta, Višković, D. Valenta, Sinčić, Beletić, Peculić, Tatar (76 Kotiga), Vrdoljak (82 Živulić), Halilović (86 Premužić), Ugrina.

RUDAR: Vozila (46 Batelić), Alić, Munjas (61 Celić), Livović, Juričić, Kovačević, Hodžić, Mehić, Čerljenko, Šepić (78 Lazarić), Stepčić.