Treća liga: Novigrad pogotkom Matije Čakaruna slavio u Samoboru na startu proljetnog dijela

Strijelci: 0:1 M. Čakarun (65)

Žuti kartoni: Brdarić, Ivkovčić, Horvat, Krizmanić (Samobor) Ćufta, Ugrina (Novigrad)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Kapović (80 Vrančić), Hasan, Ivkovčić, Zeman, Krizmanić, Brdarić (77 Žaja), Brujić, Kostanjski (69 Regović), Škvorc

NOVIGRAD: Beblek, Valenta, Tomašević, Ćufta (84 Grle), Glavaš, Mijoković, Ugrina, Tustonjić (46 L. Čakarun), Batelić (58 M. Čakarun), Tatar, Grujević

Novigrad je pobjedom krenuo u proljetni dio prvenstva u Trećoj ligi. U Samoboru je momčad Damira Milinovića slavila rezultatom 1:0, jedni pogodak na utakmici djelo je 'jokera' s klupe Matije Čakaruna u 65. minuti susreta. Novigrad je pobjedom došao na tri boda zaostatka za drugom momčadi zagrebačkog Dinama na prvom mjestu ljestvice.

Naime, u ravnopravnoj igri do 65. minute domaći su u dva navrata stizali ispred Bebleka koji je oba puta opasnost otklonio. Novigrađani su imali zicer u prvom dijelu kada Bašić odlično brani udarac Ugrine.

Pogodak odluke „pao“ je u 65. minuti kada Matija Čakarun izvodi slobodni udarac, lopta pogađa nekoga u živom zidu i vara domaćeg vratara za, pokazati će se, konačnih 0:1.