TREĆA HNL - ZAPAD

Orijent u derbiju svladao Grobničan

Utorak, 25. veljače 2014. 16:32 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 16. kola: Orijent - Grobničan 2:0. Orijentaši su dominirali većim dijelom utakmice

Treća HNL Zapad - 16. kolo

ORIJENT - GROBNIČAN 2:0

Stadion na Krimeji. Gledatelja 500.

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Mikulić (19) 2:0 Škarica (78)

Žuti kartoni: Rabar, Mikulić (Orijent) Glavaš, Prtenjača, Jukić (Grobničan)

ORIJENT: Grabovac, Nemetz, Leskur, Guerieri (46 Brkljača), Inić, Rabar, Jasprica (82 Štanfel), Pašuld (63 Babić), Mikulić, Škarica, Bajramović

GROBNIČAN: Ciani, Jukić, Nenadić, Vukelić, Glavaš, Poropat, Prtenjača (46 Miculinić), Prelčec, Sertić, Ćufta (72 Burić), Cianci

Nogometaši Orijenta slavili su pogocima Stjepana Mikulića i Dine Škarice u susretu šesnaestoga kola zapadne skupine Treće lige protiv Grobničana. Derbi kola zasluženo je pripao momčadi Dragana Štulića kao posljedjica blage terenske dominacije izražene kroz nekoliko lijepih prilika. Nova prvenstvena pobjeda u odgođenom susretu koji se trebao odigrati u subotu pogurat će crvene s Krimeje u borbi za vrh ljestvice.

Počelo je dvjema prilikama gostiju. Već je u drugoj minuti Ćufta priprijetio lijepom loptom za bivšeg 'pomorca' Nikolu Prelčeca. no ukazao se domaći kapetan Inić i loptu izbio u prvi korner. Četiri minute kasnije - još izglednija prilika. Cianci probija desnu stranu, šalje oštru prizemnu loptu na koju natrčava Poropat. Ispred njega je Nemetz koji griješi i odbija do usamljenog Prenjače. Prtenjača puca, ali lijepom paradom zicer mu brani Grabovac. Nova se prilika dogodila u 16. minuti, kada je Prelčec na upošljavanje Poropata oprobao svoj udarac s visine kaznenog prostora, otišlo je pokraj gola.

Tada je proigrao Orijent. Prvu je priliku, bolje reći poklon gostujućeg kapetana iskoristio Bajramović. Jukić se s loptom poigravao u neposrednoj blizini vrata, pogriješio, natrčao je Bajramović čiji je udarac ukrotio Ciani. Vratar gostiju kapitulirao je tek dvije minute kasnije. Dotad vrlo opasni Jasprica projurio je po desnoj strani, prizemno ubacio za Mikulića. Robusna Orijentova špica u padu se okreće i neobranjivo zabija za domaće vodstvo nakon devetnaest minuta igre.

Do kraja poluvremena dogodila se tek još jedna izglednija prilika na obje strane. U 38. minuti Bajramović i Mikulić zajedničkim snagama povlače polukontru koju kroti domaća obrana. Orijent je uz agilnog Škaricu u prvom dijelu po lijevoj strani bio vrlo opasna iz polukontri, koje bi zadavale mnoge probleme Grobničanima.

U nastavku, prva opasnost za Orijent dogodila se u 64. minuti. Akcija koja se plela dugo vremena, završila je ne odveć jakim udarcem Sertića kojeg je lako zaustavio Grabovac. Već u sljedećem napadu mogao je i Orijent do pogotka. Nova polukontra, Inić izbacuje Mikulića koji prelazi vratara Cianija, gubi korak i daje za Škaricu. Domaća desetak iskosa gađa suprotan kut, ali i promašuje.

Tri minute kasnije trese se vratnica Grobničanovih vratiju. Bajramović se oslobađa čuvara, ubacuje za Jaspricu koji trzajem glavom matira Cianija, ali lopti se na putu u gol ispriječila desna vratnica. Do sredine nastavka igrao se razmjerno negleljiv nogomet, vodila se teška borba za prevlast na sredini terena koju su domaći igrači uspjeli dobiti tek u zadnjih pola sata.

Točku na i dvoboja na Krimeji stalvja Škarica, nakon prodora i upošljavanja Bajramovića. Gostujuća obrana nije dobro reagirala, Ciani na vratima nije bio dobro postavljen, a Škarici nije bilo teško pospremiti za 2:0 i novo slavlje domaćih navijača.

Četiri minute kasnije mogao je domaći sastav i podebljati pobjedu da je Bajramović bolje pucao u okršaju s vratarom, no pucao je izravno u Cianija, koji odbija u korner. Gusto je bilo u i 88. minuti kada se samo blato ispred zapadnoga gola na Krimeji smilovalo Grobničanima. Povukao je Škarica, dao za Bajramovića, no udarac je bilo taman toliko preslab da se zaustavi u blatu, pa ga stiže izbiti Nenadić.