Opatija stigla na korak do naslova prvaka

Nedjelja, 25. svibnja 2014. 19:00 Napisao  Marko Babić

Utakmica 29. kola: Opatija - Halubjan 3:2 (1:0)

Treća HNL, 29. kolo

OPATIJA - HALUBJAN 3:2

Igralište Opatije. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Mijatović (Pula).

Strijelci: 1:0 Kolić (15'), 2:0 Krešić (52'-11m), 2:1 Erceg (58'), 2:2 Monjac (75'), 3:2 Krešić (78'-11m).

Žuti kartoni: Erceg (Opatija), Raspor, Štimac (Halubjan).

OPATIJA: Peterfai, Brozović, Krešić, Mance, Rudan, Žgomba (od 46' Gnip), Lazić, Kolić, Vlatković (od 80' Tkalčević), Erceg, Čubelić (od 51' Radomir).

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Samardžija (od 64' Baljak), Miletić, Pinjuh, Omerović, Štimac, Alilović, Begić (od 46' Josipović), Šanjug, Miočić (od 59' Monjac).

Nogometaši Opatije pobijedili su Halbujan 3:2 i tako kolo prije kraja stigli na korak do naslova prvaka! Izabranici Zorana Bogolina stigli su do ključna tri boda puno teže od očekivanog. Igrala se 78. minuta, tri minute ranije Halubjan je zabio za 2:2. Radomir je odlično ubacio jednu loptu u kazneni prostor, Rudan je bio malo brži od Raspora i Janković je pokazao na bijelu točku. Marko Krešić drugi put bio je siguran s bijele točke - 3:2.

Opatija je odlično otvorila utakmicu i nakon desetak minuta mogli su već steći veliku prednost. Ivan Brozović imao je priliku na otvaranju, u četvrtoj minuti Vlatković je pronašao Mancea koji je bio u sjajnoj prilici na 11 metara, ali je branič Halubjana uklizao i blokirao udarac. Halbujan je u petoj minuti propustio iskoristiti nesporazum vratara Peterfaija i Žgombe. U devetoj minuti Šanjug je odličnim slalomom prošao trojicu igrača, proigrao za Begića koji se sjurio prema golu, ali njegov pokušaja završio je rukama vratara Opatije.

I onda je Opatija povela eurogolom Saše Kolića. Nakon jednog ubačaja Krešić je vratio loptu do Kolića koji je sjajno potegnuo s tridesetak metara, a lopta je u padu samo okrznula gredu - 1:0. Opatija je u prvom poluvremenu imala još nekoliko prilika (Vlatković 17', Lazić 28'), dok je Halubjan najbliže golu stigao u 30. minuti kada je Miočić vratio loptu za Štimca koji je potegnuo s 25 metara preko grede. Najbolju priliku imao je Vlatković, Mance je izveo korner u 37. minuti, a napadač Opatije iz nesporedne blizine poslao je loptu iznad grede.

Činilo se da će domaća nervoza nestati u 52. minuti kada je Štimac hrvačkim zahvatom srušio Kolića u kaznenom prostoru, a Janković je pokazao na bijelu točku. Marko Krešić bio je siguran - 2:0.

I kada se činilo da će susret ući u mirnije vode, Haulbjan je smanjio. Miletić je izveo slobdan udarac s 30-ak metara, lopta se nespretno odbila od Ercega i završila u mreži - 2:1.  Opatija se u tom trenutku izgubila, Halubjan je polako počeo pritiskati. U 75. minuti stigla je kazna. Gosti su probili lijevu stranu, jedna povratna lopta Josipovića stigla je do Monjca koji je 13 metara s lijeve strane sjajno pogodio - 2:2.

Nakon što je Opatija opet povela drugim golom Krešića, završnica utakmice ponudila je neizvjesnost. Halubjan je sve više pritiskao, Opatija čekala svoju priliku iz kontre. Na kraju je domaćin dočekao posljednji zvižduk i veliko olakšanje.