TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija pobijedila Naprijed, Vlatković presudio

Subota, 12. travnja 2014. 18:24 Napisao  Marko Babić

Utakmica 23. kola: Opatija - Naprijed 1:0 (1:0). Napadač Opatije preciznim udarcem glavom matirao je Berkovića - 1:0

Treća HNL - zapad, 23. kolo

OPATIJA - NAPRIJED 1:0

Igralište Opatije. Gledatelja: 100.

Sudac: Dražen Petrović (Viškovo).

Strijelac: 1:0 Vlatković (26').

Žuti kartoni: Tkalčević, Lazić, Vlatković, Erceg (Opatija), Lukačić (Naprijed).

OPATIJA: Peterfai, Tkalčević (od 69' Radomir), Krešić, Mance, Rudan, Žgomba (od 61' Gnip), Lazić, Kolić, Vlatković, Erceg, Čubelić (od 50' Bjelanović).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Savić, Murica, Radmanović (od 84' Basara), Čop (od 61' Škulić), Kanjer, Petrović, Lukačić, Hamidović (od  67' Žarić).

Nogometaši Opatije pobijedili su Naprijed 1:0 u utakmici koju ju je obilježio veliki broj tehničkih pogrešaka na obje strane, ali i činjenica da su Opatijci propustili nekoliko izglednih prilika da ranije riješe pitanje pobjednika što ih je u konačnici moglo stajati pobjede.

Igrala se 26. minuta, Kolić je pronašao Rudana na desnoj strani, koji je pak sjajno poslužio Vlatkovića. Napadač Opatije ostao je sam i preciznim udarcem glavom matirao Berkovića - 1:0.

Opatija je tako stigla do prednosti u susretu u kojem u prvih 25 minuta nije bilo previše od igre. U 6. minuti Hamidović je primio jednu loptu na rubu kaznenog prostora s lijeve strane. Nogometaš Naprijeda je potegnuo, ali  Peterfai je loptu odbio u korner. Nakon kornera, Radmanović je pokušao iz voleja, ali nije dobro zahvatio loptu.

U tom periodu Carlo Berković, vratar Naprijeda, u nekoliko navrata odlično je istrčao otklonivši opasnost i s obzirom na prikazano kroz utakmicu bio je daleko najbolji igrač gostiju.

Opatija je priliku dočekala u 17. minuti, Vlatković se sjurio u kazneni prostor. Napadač Opatije vagao je da li pucati ili proigrati Čubelića i Savić je stigao klizećim startom otkloniti opasnost.  U 36. minuti Mance je pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla ravno u ruke Berkovića. Opatija je mogla  udvostručiti prednost u 40. minuti.

Čubelić se sjajno riješio pratnje na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i odlično  ubacio. Niko Vlatković ostao je sam kao duh na pet metara, ali njegov pokušaj otišao je pored vratnice.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo ništa kvalitetniju igru. Nakon pokušaja Kolića iz slobodnog udaraca, Naprijed je povezao igru i počeo pritiskati, ali bez pravog učinka. Jalova terenska inicijativa trajala je 15 minuta, a onda je Opatija u tri minute upropastila dvije odlične prilike.

Gnip je u 62. minuti probio desnu stranu, ubacio prizemnu loptu, a Krešić je s dva metra promašio prazan gol! Dvije minute kasnije, nakon novog ubačaja Rudana, lopta je pala pred Vlatkovića koji ju je stisnuo iz prve, ali udarac nije bio precizan.

Opatija je vrebala svoju priliku iz kontre, ali nije bilo preciznosti u posljednjem dodavanju čime je domaćin održavao Naprijed u igri. U 90. minuti Radomir je sjajno potegnuo, ali Berković je još jednom bio siguran efektno obranivši udarac. Na drugoj strani i vratar Opatije Peterfai je dobro reagirao na vrijeme istrčavši s vratiju.

Na kraju je i sam vratar Naprijeda krenuo u protivnički kazneni prostor uoči kornera. Opatija je uzela loptu, ali ju je isto tako brzo izgubila. Naprijed je dobio još dvije prilike iz prekida, ali ostao je dojam da Hreljani ne bi pronašli put do mreže da se igralo još 90 minuta.