TREĆA HNL - ZAPAD

Novigrad pobijedio Krk na oproštaju

Nedjelja, 01. lipnja 2014. 21:19 Napisao/la  SC

Rezultati 30. kola: Grobničan - Opatija 0:2,  Halubjan - Orijent 1:1, Novigrad - Krk 2:1

Treća HNL, 30. kolo

NOVIGRAD - KRK 2:1 (1:0)

Igralište Laco. Gledatelja: 300.  Sudac: zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Tatar (28'), 2:0 Sinčić (72'), 2:1 Jović (73').

Žuti kartoni: Tatar (Novigrad), Kurolt, Tucaković, Rošić (krk).

NOVIGRAD: Beblek, Mileusnić, Tomašević, Tomašević, E. Valenta, Mehmedagić, Vrdoljak, Ugrina, Sinčić, Tatar (od 89' Beletić), Ćorić (od 77' Živulić), Grbac (od 89' Višković).

KRK: Rošić, Jug, Konjić, Maglić, Prpić, Tucaković (od 72' Brozić), Matovina, Jović, Antić, Kurolt, Zec (od 77' Jurasić).

Novigrađani su pobijedili u posljednjoj utakmici sezone, ako ništa drugo, barem da im slavlje nakon utakmice bude slađe. Krčani su dali sve od sebe da spriječe domaće u naumu, ali bolja momčad je na kraju slavila. Od 29. minute vode domaći. Dugu loptu iz svoje polovice primio je Tatar, namjestio se na desnu nogu i pogodio suprotni kut za 1:0. Nedugo zatim, slična situacija, samo ovog puta šutira ljevicom, ali i s različitim ishodom - Rošić loptu odbija u gredu.

Na poluvremenu je počela padati kiša, a goste kao da je to probudilo pa drže inicijativu, no na njihovu žalost jalovu, a domaći prijete preko brzonogih Vrdoljaka i Grpca i njihovih kontri. Ipak, mreže miruju do 72. minute. Tada je Vrdoljakov ubačaj izbačen u korner, kojeg je on izveo, a onda mu gosti vratili loptu izbijanjem iz šesnaesterca. Prokušanim receptom, centaršutom, ovog je puta Vrdoljak u „srcu“ kaznenog prostora pronašao glavu kapetana Sinčića koji od tla pogađa za 2:0.

Čim su gosti krenuli s centra, dubinskom loptom pronađen je Jović koji se oslobađa na udarac te trese malu mrežicu za 2:1. Do kraja susreta u lijepim prigodama bio je Grbac, jednom iz „slobodnjak“, drugi put na otvorenom udarcu, ali je oba puta Rošić uspio spasiti svoj gol.

HALUBJAN - ORIJENT 1:1 (1:1)

Igralište Brnasi. Gledatelja: 75. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum).

Strijelci: 0:1 Kuši (15'), 1:1 Leskur (22'-ag).

Žuti kartoni: Miletić, Alilović, Štimac (Halubjan), Leskur, Inić, Brkljača, Jasprica (Orijent).

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac (od 69' Monjac), Alilović, Josipović (od 62' Miočić), Šanjug (od 75' Begić), Kučinić.

ORIJENT: Herman, Brkljača (od 82' Pleše), Leskur, Nemetz, Inić, Rabar, Jasprica (od 79' Kuduzović), Guerieri, Mikulić, Kuši, Juničić (od 59' Bajramović).

JADRAN - NAPRIJED 5:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Baša (8'), 2:0 Dujanić (15'), 3:0 Baša (18'), 3:1 Žarić (47'), 4:1 Ereiz (53'), 5:1 Užila (73').

Žuti kartoni: Krizmanić (Jadran), Dorčić (Naprijed).

Crveni karton: Čabraja (78', udaranje protivničkog igrača).

JADRAN: Petrušić, Banić (od 55' Sumić), Užila, Baša, Ereiz, Kepčija, Udovičić, Đurić, Banko (od 63' Temaj), Dujanić (od 74' Čabraja), Krizmanić.

NAPRIJED: Ladavac, Kružić, Ende, Savić, Murica, Dorčić, Žarić, Čop (od 53' Slavujević), Petrović, Perušić (od 61' Basara), Škulić (od 50' Devčić).

Nogometaši Jadrana odličnom su se izvedbom oprostili od svojih navijača u ovoj sezoni, a s tri nova boda osigurali plasman u novoformiranu Treću HNL Zapad. No, sad je na redu uprava kluba koja treba odlučiti da li će Porečani krenuti u avanturu višeg ranga sa 18 klubova, od kojih je većina s područja Zagreba.

Domaći su od početka imali terensku inicijativu, a okrunili su je već u osmoj minuti kad Baša ulazi s desnog boka i preciznim udarcem, s desetak metara, pogađa mrežu nemoćnog Ladavca - 1:0. Sedam minuta kasnije domaći udvostručuju prednost, sad je Baša bio asistent, a gostujuću mrežu, s nekih 12 metara, trese Dujanić - 2:0.

Na novi gol Jadrana čekalo se samo tri minute, ponovo je u glavnoj ulozi bio razigrani Baša koji, na penalu, odlično na prsa prima jedan ubačaj s boka, te još bolje cilja u nebranjeni dio hreljinske mreže - 3:0. Isti igrač u 26. minuti za malo stiže do 'hat-tricka', no ovaj put umjesto mreže gađa desnu Ladavčevu vratnicu, pa se na odmor odlazi s tri gola prednosti domaće momčadi.

Nastavak otvaraju gosti, već u 47. trese se Petrušićeva mreža, Žarić je na vrhu šesnaesterca prihvatio jednu odbijenu loptu i preciznim udarcem pogodio sami kut domaćeg gola - 3:1. No, već u 53. minuti domaći ponovo bježe na plus tri, pogodio je Ereiz, na povratnu loptu Dujanića. Unatoč visokom vodsvu domaći ne posustaju pa 20 minuta kasnije već imaju četiri gola prednosti, sad je precizan bio Užila, nakon jednog odbijanca, sa 11-12 metara.

RUDAR - BUJE 2:2

Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 1:0 Miletić (30'), 2:0 Brišić (42'), 2:1 Čavarović (49'),2:2 Uzelac (55').

Žuti kartoni: Stepčić (Rudar), Bešić, Trevižan, Čavarović, Bašić (Buje).

RUDAR: Vozila, Radočaj, Načinović, Munjas (od 62' Kurtić), Mehić, Miletić, Stepčić, Barišić, Matulja (od 83' Trumić), Jašarević (od 68' Fejzić), Dobrić.

BUJE: Košćuk, Bešić, Uran, Šoškić, Huskić, Uzelac, Šendula (od 54' Kapular), Bašić (od 89' Jerkan), Čavarović (od 83' Bojić), Premužić, Trevižan.

Labinjani na kraju neće biti pretjerano zadovoljni remijem protiv karakternih Buježa, ali teško da ga ne bi potpisali prije utakmice, znajući da su lišeni usluga Juričića i Čudića. No, i gosti su bili bez Stevića, Saše Kapulara, Mehmedagića i Fabijančića. No, igrači koji su izašli na travnjak pokazali su htijenje i zalaganje, iako malobrojna publika nije imala pretjerano što vidjeti do 30. minute. Tada Miletić šalje loptu na bok za Matulju, ovaj ulazi u šesnaesterac, a onda nesebično vraća loptu Miletiću koji neobranjivo pogađa za labinsko vodstvo.

Samo 12 minuta kasnije Goran Barišić je najviši u skoku i tada se činilo kako će Buježi tužni kući. Ipak, u nastavku najprije Čavarović solo prodor okončava više preciznim nego jakim udarcem u vratnicu od koje se lopta odbila iza Vozile u mrežu da bi na konačnih 2:2 postavio gostujući kapetan Aleksandar Uzelac nakon što je ostao u gostujućoj polovici nakon kornera, a suigrači ga „pronašli“ dubinskom loptom.