Subota, 29. ožujka 2014. 17:52 Napisao/la  SC

Grobničan je svladao Rudar 4:2 novi poraz Crikvenice

Strijelac: 1:0 Grbac (41').

Žuti kartoni: Mileusnić, Beletić, Tatar (Novigrad), Uran, Stević, Trevižan, Uzelac (Buje).

NOVIGRAD: Beblek, E. Valenta (od 39' Devović), D. Valenta, Mileusnić, Tomašević, Mehmedagić, Vrdoljak, Beletić (od 70' Ugrina), Tatar (od 90' Živulić), Ćorić, Grbac.

BUJE: Kolar, Šoškić, Uran, Stević, Uzelac, Fabijančić, Šendula (od 86' Horvat), Huskić, Čavarović (od 55' Mehmedagić), Bašić (od 58' Kapular), Trevižan.

Lokalni derbi pripao je Novigrađanima kojima je pobjedu donio Paolo Grbac. Cijela utakmica odigrala se u laganom grču, s mnogo neopreznih startova, a posebno je oduševio Diego Valenta koji je u potpunosti neutralizirao gostujući napad. Nervozan početak derbija obilježilo je nekoliko kartona, a prva prava prigoda bila je pogodak. Igrala se 39. minuti kada je dotad neprimjetni Tatar promiješao gostujuću lijevu stranu, dao za Grpca koji izlazi sam na Kolara, a bujski vratar loptu odbija ponovno do napadača Novigrada koji iz okreta volejem gađa mrežu za 1:0.

U 45. minuti ponovo Tatar prolazi lijevom stranom, dolazi do korner linije, a onda upućuje centaršut na drugu vratnicu za Devovića čiji udarac glavom iz blizine sjajno brani Kolar. U nastavku prvi prijete gosti, i to u 61. minuti što je bio njihov pokušaj „prevare“ Bebleka. Šest minuta kasnije Devović u situaciji "3 na 1" radi pogrešku nakon soliranja. U 87. minuti Saša Kapular šutira u blok iz izgledne pozicije, a vratar Beblek nakon toga „kupi“ loptu. U sudačkoj nadoknadi posljednja prigoda. Grbac je šutirao, a Kolar obranio pa je ostalo minimalnih 1:0.

OPATIJA - VINODOL 4:0

Gradsko igralište. Gledatelja: 100.

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj).

Strijelci: 1:0 Mance (36'), 2:0 Vlatković (41'), 3:0 Rudan (45'), 4:0 Vlatković (54')

Žuti karton: Mance (Opatija).

OPATIJA: Peterfai, Brozović, Krešić, Mance, Rudan, Žgomba (od 56' Gnip), Lazić, Kolić, Vlatković (od 62' Francetić), Erceg, Čubelić (od 56' Radomir).

VINODOLHodžić, Rubčić (od 61' Filipović), Batkoski (od 46' Šmit), Vidmar, Tomić, Udović, Lenac, Topolovec, Mataija, Jelenović, Petrinović (od 46' Barišić).

Opatija je suvereno osvojila nova tri boda u utrci za naslov prvaka. U prvih pola sata malo je toga u igri slutilo da će Vinodol u samo petnaestak minuta doživjeti debakl. Pogotkom Mancea u 36. minuti krenula je opatijska lavina pogodaka, veznjak Opatije naleo je goste odmjerenim udarcem sa 16 metara.

Kada je Vlatković u 41. minuti na kraju povezane akcije postigao pogodak na Rudanov ubačaj, za gostujuću momčad vrijeme je sporo počelo teći.

Do odmora je pogotkom Rudana (45) bilo već 3:0, konačnih 4:0 na kraju izgledaju sasvim pristojno u odnosu na sve ono što su Opatijci promašili.

KRK - MLADOST 3:0

Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 200.

Sudac: Marko Raguž (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Jović (5'), 2:0 Matovina (15'), 3:0 Konjić (70').

Žuti kartoni: Nišević (Mladost).

KRK: Tomašić, Jug, Konjić, Maglić, Bošnjak (od 81' Kumić), Prpić (od 59' Grbac), Tucaković, Matovina, Jović, Antić, Kurolt (od 87' Jurasić).

MLADOST: Perković, Livović, Nišević (od 74' Šistek), Balaško, Racan, Škiljan (od 85' Zanetić), Tomić, Halilović, Marijanović, Bogdan, Peruško (od 46' Bogdan).

Nadmoćna pobjeda nad direktnim kokurentom za visoki plasman. Zanimljivo, istim rezultatom kao najesen u Fažani.

Utakmicu je otvorio Jović već u 5. minuti utakmice prekrasnim zgoditkom iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara, golman Perković bio je nemoćan.

Nastavlja se pritisak domaćina te u sljedećoj minuti Matovina zamalo puca kraj desne vratnice gostujućeg gola. U 10. minuti Bošnjak gura loptu prema desnoj strani za Kurolta, isti igrač vara svog čuvara i centrira u peterac, a Matovina petom posprema loptu u mrežu Mladosti za 2:0. Do kraja prvog dijela lijepa prilika Jovića, no njegov mlak udarac golman gostiju brani.

U drugom dijelu gosti ulaze u utakmicu nešto aktivnije, te u dva navrata prijete golu Krčana, ali vratar Tomašić prezentira dvije krasne obrane i mami pljesak na otvorenoj sceni. Točku na '"i" i 3:0 djelo je mladog Konjića, koji znalački koristi centaršut Jovića te glavom loba golmana Perkovića.

Poslije tog zgoditka igra gostiju se raspala pa su Krčani propustili nekoliko dobrih prilika za povećanje rezultata, Grbac dvaput i Tucaković nisu bili precizni.

Utakmicu je obilježilo obostrano korektno ponašanje, dobro suđenje i simpatična skupina gostujućih navijača, koja je zdušno bodrila svoje ljubimce tijekom cijelog susreta.

NEHAJ - NAPRIJED 2:1

Igralište Nehaj. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Krneta (Umag).

Strijelci: 1:0 Tomac (39'), 2:0 Dabac (70'), 2:1 Ende (83').

Žuti kartoni: Hajdini, Draženović, Lopac, Vrban, J. Prpić (Nehaj), Hamidović (Naprijed).

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Vrban, Vukelić, Dabac, Lopac (od 79' Pejanović), Tomac (od 57' J. Prpić), Draženović, Pećanić, Rukavina, Hajdini.

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Kanjer, Murica, Savić, Škulić (od 68' Žarić), Jugović (od 77' Hamidović), Petrović, Lukačić (od 68' Perušić), Behđeti.

Uskoci u svakoj utakmici traže bodove i do njih dolaze velikom borbenošću. U utakmici sa Naprijedom domaćin je imao i vrlo dobrih trenutakam i izrađenih akcija. Do 10. minute Naprijed je dva puta i zapucao prema Baričeviću (Škulić i Lukačić), ali ipak i sa (pre)velikih udaljenosti, da bi ti udarci ugrozili domaćeg vratara.

Prvih pola sata prvi pravi pljesak izmamio je domaći vratar, koji je pravim driblingom izigrao napadača Naprijeda. U 42. raduju se domaći igrači, ali i solidno popunjene tribine. Dugi prodor Tomca, pri čemu je plavokosi napadač Nehaja nanizao nekoliko igrača sredine terena. Čak i u kaznenom prostoru gostiju imao je snage za malonogometne akrobacije, uz efektnu  egzekuciju -1:0.

I u nastavku domaćin počinje odlučno. Pečanić sa vrha kaznenog prostora puca snažno, ali Berković odbija odličan udarac. Dvije minute kasnije i Hajdini je u prilici, ali njegov udarac glavom iznad gola. U 55. prilika je utakmice. Brzi Pečanić za korak je preduhitrio vratara Berkovića, ostavio ga iza sebe na travi, okrenuo se prema vratima i zapucao preko praznog gola. Dvije minute kasnije ponovno je Berković na djelu, kada u istoj minuti dva puta izlazi kao pobjednik, nakon udaraca u gužvi pred gostujućim golom.

Nehaj vrši pritisak na gol vrlo dobrog Berkovića, a nakon sedmog domaćeg kornera Dabac je najviši pred golom i neobranjivo dovodi domaćina u vodstvo 2:0.
Pri kraju utakmice Nehaj se malo povlači, što koriste gosti, ali do počasnog pogotka došli su uz podosta sreće.

Slobodni udarac sa više od 30 metara za Naprijed izveo je Ende, a dugi let lopte nepredvidivo je preletio sve domaće i gostujuće igrače i odsjeo u domaćoj mreži 2-1. Za nešto više Naprijed više nije imao snage, jer su domaći igrači mnogo više željeli ovu vrijednu pobjedu. (T. Lončarić)

GROBNIČAN - RUDAR 4:2

Stadion Mavrinci. Gledatelja: 150.

Sudac: Luka Pajić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Jukić (56'-11m), 1:1 Juričić (64'), 2:1 Prtenjača (72'), 3:1 Sertić (74'), 4:1 Prelčec (88'), 4:2 Načinović (90').

Žuti kartoni: Miculinić (Grobničan), Zahtila, Načinović, Mehić (Rudar).

GROBNIČAN: Ciani, Jukić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Cianci, Prtenjača (od 73' Burić), Conjar (od 59' Sertić), Ćufta (od 46' Prelčec), Sobotinčić.

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Čudić, Miletić (od 55' Kurtić), Juričić, Stepčić, Barišić (od 77' Imširević), Jašarević (od 46' Dobrić), Kurtić.

Nogometaši Grobničana pobijedili su Rudar u golijadi tijekom drugoga poluvremena, kada su gledatelji vidjeli čak šest pogodaka.

U 56. minuti sudac ispravo pokazuje na bijelu točku nakon duela Načinovića i Prtenjače dosuđuje jedanaesterac, a Jukić pogađa za 1:0. Samo osam minuta kasnije Juričić s više od 20 metara upućuje odličan udarac u lijevi kut  vratara Ciania za 1:1.

Uslijedio je grobnički trenutak inspiracije, za samo dvije minute domaći postižu dva pogotka i riješavaju pitanje pobjednika. Najprije je Prtenjača iskoristio konfuziju gostujuće obrane i pogodio malo iskosa s lijeve strane, a onda je Prelčec odlično loptu odložio za Sertića, koji manirom rasnog strijelca pogađa suprotni kut za 3:1.

Pobjedu je potvrdio Prelčec škaricama s vrha šesnaesterca, a u sudačkoj nadoknadi je Antonio Načinović bio najviši u skoku pogodivši za konačnih 4:2.

HALUBJAN - JADRAN 0:0

Igralište Brnasi. Gledatelja:  100.

Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac).

Žuti kartoni: Kučinić, Miočić (Halubjan), Sumić, Dujanić, Krizmanić (Jadran).

HALUBJAN: Raspor, Baljak, Morić (od 64' Samardžija), Omerović, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Alilović, Josipović (od 68' Monjac), Kučinić, Miočić (od 79' Brnčić).

JADRANPetrušić, Ilić, Sumić (od 46' Banić), Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija (od 87' Drkić), Đurić, Legović, Dujanić (od 74' Užila), Krizmanić.

Nogometaši Jadrana mogu biti zadovoljniji podjelom  bodova na Brnasima. U utakmici bez pogodaka domaći su igrači propustili puno prilika, u 27. minuti propustili  su realizirati kazneni udarac, kada je Štimac promašio cijeli gol.

Porečani su na kraju mogli kazniti domaće promašaje,mali inače najefikasniji napad lige Baša-Kepčija nije imao svoj dan.

CRIKVENICA - ROVINJ 0:3

Gradski stadion. Gledatelja: 150.

Sudac: Dalibor Šušnjara (Klana).

Strijelci: 0:1 A. Barlecaj (69'), 0:2 Horvat (76'), 0:3 A. Barlecaj (82'-11m).

Žuti kartoni: Uremović, Vukić, Petrinović (Crikvenica), T. Barlecaj, Vasilj (Rovinj),

CRIKVENICA: Srok, Ivić (od 46' Vukić), Mazzarolli, Uremović, Petrinović, Smojver, Kuna, Rubčić, Jovanović (od 83' Lekaj), Butorac, Gašparović (od 68' Njegovan).

ROVINJ: Orbanić, Tomakh, Pavić, Ljubešić, Hadžić, T. Barlecaj (od 85' Perković), Matošević, Vasilj (od 46' A. Barlecaj), Gjurchinoski (od 80' Krajcar), Tanković, Horvat.

Nova metla uvijek bolje mete...  Ili ipak ne. Vrlo je teško ostati objektivan i bez navijačkih emocija komentirat susret u kojem domaćin bez ispaljenog metka primi 3 gola na svojem terenu. Lopta je okrugla i svatko može pobijediti svakoga, pa čak i ovakvom razlikom, ali samo jedan bod u šest kola od toga četiri utakmice na domaćem terenu... Nije dobro.

Domaćin je imao solidnih sat vremena utakmice. Jovanović u prvom poluvremenu prebacuje gostujućeg vratara, ali mogući pogodak ispred gola čisti Hadžić i to je bilo sve. U nastavku ponovo življi domaćin, prvo Mazzarolli pronalazi glavu Rubčića koji je za malo neprecizan.

U 60. minuti Kuna puca ljevicom, ali lopta odlazi malo iznad gola. Ono što se zatim događa na terenu, vjerojatno ne može nitko objasniti. U 69. minuti Barlecaj koristi rupu u obrani domaćina i pogađa za 0-1.

U  76. minuti igra se "viktorija" pored nemoćnog Sroka, a loptu odlučuje u mrežu zakucati Miran Horvat, 0-2. U 82. minuti potpuno frustriranog domaćina drugim pogotkom, ukupno trećim za goste iz Rovinja „rješava“ ponovo Barlecaj udarcem s bijele točke. Velike pohvale idu na stranu Rovinja, koji je sat vremena utakmice čekao da se domaćin ispuše, a zatim ga pravim Blitzkriegom potpuno potopio. (S. Lončarić)

Fotogalerija (Grobničan - Rudar): Lario Tus