TREĆA HNL - ZAPAD

Opatija preuzela prvo mjesto na ljestvici

Subota, 17. svibnja 2014. 20:27 Napisao/la  SC

Rezultati 28. kola: Crikvenica - Opatija 0:2, Halubjan - Krk 0:0, Rovinj - Orijent 5:1,  Grobničan - Nehaj 1:1

Treća HNL, 28. kolo

CRIKVENICA - OPATIJA 0:2

Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Zoran Janković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Brozović (14'), 0:2 Vlatković (33').

Žuti kartoni: Brozović, Mance (Opatija).

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Gašparović, Uremović, Petrinović, Vukić, Vučinić, Rubčić, Brajković (od 48' Butorac), Kuna, Jovanović.

OPATIJA: Peterfai, Brozović, Krešić, Mance, Rudan (od 56' Smolić-Ročak), Radomir, Žgomba (od 46' Tkalčević), Kolić, Vlatković, Erceg, Čubelić (od 46' Gnip).

Nogometaši Opatije pobjedom protiv Crikvenice preuzeli su prvo mjesto na ljestvici! Izabranici Zorana Bogolina iskoristili su kolo u kojem je Novigrad bio slobodan i s nova tri boda zaključili odličan tjedan u kojem su osvojili su osvojili Kup Primorsko-goranske županije.

Opatija je povela u 14. minuti. Mance je izveo korner, Kolić je prebacio loptu, a Brozović je zakucao u mrežu. Opatija je bodove potvrdila u 33. minuti. Kolić je odlično s lijeve strane, desnom vanjskom ubacio loptu, a Vlatković je pospremio u mrežu. Izabranici Zorana Bogolina dobro su kontrolirali utakmicu i nisu dopustili domaćinu da se vrati u igru.

HALUBJAN - KRK 0:0

Igralište Brnasi. Gledatelja: 75. Sudac: Goran Brusić (Čavle).

Žuti kartoni: Miletić, Kinkela (Halubjan), Jug, Maglić, Brozić (Krk).

Crveni karton: Kučinić (Halubjan, drugi žuti, 73').

HALUBJAN: Raspor, Brnčić, Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Alilović (od 85' Begić), Josipović (od 62' Miočić), Šanjug (od 75' Vukelić), Kučinić.

KRK: Tomašić, Jug (od 72' Brozić), Konjić (od 79' Zec),  Maglić, Bošnjak, Prpić, Tucaković, Matovina, Jović, Antić, Kurolt.

Nogometaši Halubjana i Krka podijelili su bodove u zanimljivoj utakmici kojoj su nedostajali jedino pogoci. Halubjan je u prvom dijelu imao nekoliko dobrih šansi, kao i Krk. Gosti su imali terensku inicijativu u nastavku, ali domaćin je opet bio nešto opasniji.

Domaćina nije poremetilo ni isključenje Kučinića u završnici i uspio je zadržati bod na domaćem travnjaku.

ROVINJ - ORIJENT 5:1

Igralište Valbruna. Gledatelja: 100. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac).

Strijelci: 1:0 Batelić (14'), 2:0 Horvat (19'), 2:1 Mikulić (28'), 3:1 Horvat (41'), 4:1 Ljubešić (57'), 5:1 A. Barlecaj (75').

ROVINJ: Starčić, Pavić, Ljubešić, Hadžić, T. Barlecaj (od 80' Ćosić), Matošević (od 61' Gjurchinoski), A. Barlecaj, Tanković (od 85' Pandžić), Batelić, Marangon, Horvat.

ORIJENT: Herman, Brkljača, Leskur, Guerieri (od 73' Kuši), Polegubić, Rabar, Jasprica, Kovačević, Mikulić, Štulić (od 46' Nemetz), Juničić (od 57' Bajramović).

Nogometaši Orijenta doživjeli su težak poraz protiv Rovinja. Suverena predstava potpomognuta s velikom količinom trke i zalaganjem rezultatirala je s pet pogodaka u mreži Hermana.

U 14. minuti Batelić kreće od centra, prolazi dvojicu igrača, daje za Agrona Barlecaja koji mu povratnom loptom asistira za 1:0. Redaju se prigode domaćina, a Miran Horvat povisuje na 2:0 u 19. minuti na asistenciju strijelca prvog pogotka. Gostima nadu probuđuje Stjepan Mikulić glavom nakon greške domaće obrane, ali na plus dva u 41. minuti vraća Miran Horvat novim kirurški preciznim udarcem s 15-tak metara, a na asist Agrona Barlecaja.

U drugom poluvremenu još dva pogotka domaćih. Najprije je Stefano Ljubešić u 57. minuti zatražio Tomu Barlecaja povratnu loptu koju je primio na 20 metara te odlično pogodio nebranjeni dio mreže da bi u 75. minuti Agron Barlecaj podosta iskosa uputio udarac koji je okrznuo nekoga u obrambenom bloku i preko Hermana završio u mreži.

JADRAN - VINODOL 3:1

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana).

Strijelci: 1:0 Kepčija (8'), 2:0 Baša (44'), 2:1 Topolovec (55'), 3:1 Baša (89').

JADRAN: Petrušić, Čabraja (od 46' Užila), Sumić, Tikas, Baša, Ereiz, Kepčija (od 62' Krizmanić), Udovičić, Đurić, Banko (od 75' Banić), Dujanić.

VINODOL: Hodžić, Jelenović, Batkoski, Lenac, Tomić, Udović, Petrinović (od 48' Marković), Mataija, Topolovec, Filipović (od 73' Pavelić), Barišić (od 83' Tonković).

Nogometaši Jadrana su očekivano slavili protiv „fenjeraša“, ali teže nego što to komotan rezultat govori. No, Dean Mostahinić ne treba biti zabrinut, dojam je da su Porečani igrali upravo onoliko koliko im je trebalo za pobjedu.

Već od sedme minute Šajete imaju razlog za osmijeh. Baša je prošao desnom stranom, ušao u šesnaesterac, a onda poslao loptu za Marka Kepčiju koji s desetak metara matira Hodžića za 1:0. Do predaha udvostručili su domaći vodstvo nakon što je u 43. minuti najbolji igrač susreta, Edi Baša u punom trku primio loptu, te zaobišao vratara pa ljevicom zatresao mrežu za 2:0.

U drugom dijelu opasniji su gosti. Jedna kontra okončana je pogotkom usamljenog Topolovca u šesnaestercu (1:2), a mogli su Novljani i do boda, ali je Petrušić zaustavio dva dobra pokušaja gostiju. Ipak, pobjedu domaćina potvrdio je Edi Baša u posljednjim trenucima susreta.

BUJE - NAPRIJED 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Čop (43'), 1:1 Bojić (48'), 2:1 Šendula (75').

Žuti kartoni: Bešić (Buje), Savić, Dorčić (Naprijed).

BUJE: Košćuk, Bešić, Uran, Stević (od 46' Vitić), Huskić, Fabijančić, Šendula, Bašić (od 67' Kapular), Premužić, Bojić, Trevižan (od 79' Mehmedagić).

NAPRIJED: Berković, Kružić, Ende, Savić, Firkelj, Dorčić (od 74' Slavujević), Žarić, Čop, Petrović (od 76' Basara), Perušić, Hamidović (od 61' Devčić).

Nogometaši Naprijeda poraženi su na gostovanju u Bujama. Domaćin je dobro otvorio utakmicu, ali su zaprijetili tek u 34. minuti kada nakon ubačaja Bešića, Mihajlo Bojić glavom puca tik pokraj gola. Sedam minuta kasnije najveća prigoda prvog dijela. Novi centaršut s desne strane, Šendula pogađa vratnicu, a odbijenu loptu Premužić šalje pokraj gola uz uzdahe domaćin navijača.

Nakon toga – hladan tuš. Pogriješili su domaći na svojoj polovici, a Marko Čop  se sjurio do gola i smireno pogodio za gostujuće vodstvo - 0:1. No, već po izlasku iz svlačionica Sergašovi nogometaši izgledaju bolje, pa u 47. minuti izjednačuju. Bojić je izveo slobodan udarac pet metara dijagonalno udaljen od kuta šesnaesterca, a njegov centaršut Čop nespretnom reakcijom smjestio iza svog vratara – 1:1. Bolju igru domaći su naplatili pogotkom Šendule za 2:1 u 75. minuti koji je iskoristio jednu sjajnu loptu Saše Kapulara.

RUDAR - MLADOST 2:1

Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan).

Strijelci: 0:1 Bogdan (24'), 1:1 Miletić (69'), 2:1 Miletić (75').

Žuti kartoni: Dobrić, Načinović, Munjas (Rudar).

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Juričić, Stepčić, Fejzić, Barišić, Jašarević (od 89' Miskić), Dobrić (od 46' Miletić), Kurtić (od 46' Radočaj).

MLADOST: Perković, Livović, Škiljan, Tomić, Halilović, Nišević, Bogdan, Peruško, Valčić (od 46' Vijatović), Funčić (od 83' Šistek), Deak (od 83' Zanetić).

Nekome to nije značajan uspjeh, ali Labinjani već duže vrijeme ne pamte 15 dana bez poraza. Na bod iz Novog Vinodolskog u velikoj su borbi slavili u istarskom derbiju protiv neuvjerljivih Fažanaca. Također, pobjedom su se osladili nakon dva mjeseca i dva dana, koliko je prošlo od uspjeha u Crikvenici. Gosti su bolje otvorili prvi dio pa u 11. minuti traže jedanaesterac na Haliloviću, ali ga ne dobijaju. Međutim, deset minuta kasnije su sretniji jer Tomić upućuje jak udarac kojeg Vozila brani, ali lopta stiže do Luke Bogdana koji posprema odbijanac – 0:1.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli Labinjani koji su napadali, ali prvu prigodu imaju Fažanci. Tomić je u solo prodoru stigao do situacije „oči u oči“ s Vozilom koji mu sjajno brani udarac. Nedugo nakon toga jedan centaršut s desne strane stiže do Miletića, ali njegov udarac odlazi u blok.

U sljedećih deset minuta Perković dvaput odlično brani udarce Miletiću, ali je labinski napadač u 69. minuti ipak realizirao jednu prigodu te poravnao na asistenciju Radočaja. Samo šest minuta kasnije potpuni preokret. Igor Juričić stvorio si je mjesta za centaršut na desnoj strani, istog i uputio, a Andrej Miletić loptu glavom poslao iza Perkovića za 2:1. U 79. minuti ponovno je Perković na iskušenju, ovog puta brani udarac Juričića. Do kraja utakmice domaći su sačuvali prednost protiv usporenih gostiju.