Subota, 01. ožujka 2014. 17:37 Napisao  Marko Babić

Utakmica 17. kola: Grobničan - Vinodol 1:0

Igrališe Mavrinci. Gledatelja: 100. Sudac: Valentin Jakovac (Rijea).

Strijelac: 1:0 Prelčec (54').

Žuti kartoni: Sobotinčić (Grobničan), Šmit (Vinodol).

GROBNIČAN:  Milić, Nenadić, Vukelić, Miculinić, Glavaš, Poropat, Prtenjača (od 77' Cianci), Conjar (od 51' Sertić), Burić, Ćufta (od 51' Prelčec), Sobotinčić.

VINODOL:  Hodžić, Rubčić (od 78' Pavelić), Batkoski, Vidmar, Tomić, Udović, Lenac, Jelenović, Filipović (od 57' Barišić), Mataija, Petrinović (od 76' Šmit).

"Hvala ti Bože da je gotovo" bio je zaljučak na tribinama stadiona u Mavrincima nakon što je Valentin Jakovac okončao utakmicu, a Grobničan je uzeo tri boda pobijedivši Vinodol 1:0. Igrala se 54. minuta kada je lopta u kaznenom prostoru došla do Prelčeca. Nogometaš Grobničana, koji je ušao u igru samo tri minute ranije, potegnuo je ljevicom, lopta je okrznula braniča Vinodola i završila u mreži - 1:0. Bio je to ključni trenutak koji je skratio muke domaćinu koji nikako nije uspijevao pronaći put do mreže. Goran Gajzler tako nije morao održati riječ i podnijeti ostavku, a trener Grobničana utakmicu je gledao pod kišobranom s tribina.

Jednom kada su probili gostujuću obranu, domaćin je do kraja mogao podebljati vodstvo, a na kraju silne neiskorištene prilike nisu kažnjene od strane Vinodola. U 64. minuti Prelčec je proigrao Poropata koji se sjurio lijevom stranom i ubacio prizemnu loptu, ali Prtenjača ju nije uspio iskontrolirati.

U 73. minuti Burić je potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali Hodžić je obranio. Uslijedio je bljesak gostiju, Pavelić se našao sam na desnoj strani kaznenog prostora. Iako je mogao ubaciti, nogometaš Vinodola je pucao, a Milić obranio. Bila je to najizglednija prilika gostiju. Onda je s promašajima zaredao domaćin. Poropat je ubacio u 85. minuti, Sertić nije dobro zahvatio loptu. Vinodol je pokušao preko Barišića, ali njegov udarac obranio je Milić.  Publika je sipala kritike na račun igre Sertića tražeći da lopta ide na Ciancija. Ali i kada se to dogodilo nije bilo rezultata, a stvarno je nevjerojatno što Cianci nije iskoristio.

U 87. minuti našao se oči u oči s Hodžićem, zaobišao je vratara Vinodola. I kada je trebalo ubaciti loptu u mrežu, kao da je malo izgubio korak i oklijevao. Šansa je brzo nestala, a pokušaj je blokirao Udović. Nakon kornera Cianci je probao i glavom, ali lopta je otišla iznad vratnice. U 89. minuti nova prilika, Cianci je opet izašao sam pred Hodžića, ali vratar Vinodola ovaj put je obranio. Grobničan je na kraju mogao odahnuti jer je unatoč silnim promašenim prilikama upisao tri boda.

Domaćin je prvo poluvrijeme potrošio na jalovu premoć koja nije donijela ništa konkretno. U 11. minuti Miculinić je  potegnuo s ruba kaznenog prostora po sredini vratiju, a Hodžić je boksao. Prošlo je novih 11 minuta do nove prilike, Miculinić je probio lijevu stranu, ubacio prizemnu loptu u kazneni prostor, ali pokušaj Ćufte blokiro je Tomić. Vinodol je čekao priliku iz kontre. Jelenović je u 31. minuti odigrao za Mataiju, koji je ubacio s desnog boka, ali  braniči Grobničana očistili su loptu.

Samo minutu kasnije Miculinić je izveo jedan od mnogih kornera, lopta je preletjela vratara, ali je pokušaj Prtenjače glavom otišao iznad vratnice. Uslijedila je nova kontra gostiju, Mataija se sjurio prema golu Grobničana. Vagao je braniča i čekao da proigra Jelenovića. Na kraju se odlučio za šut, ali je udarac otišao paralelno s gol crtom. Svu nemoć Grobničana moglo se sažeti u pokušaju Vukelića koji je iz velike daljine poslao loptu daleko od vratiju.  Do kraja poluvremena pokušali su Miculinić (40'), Ćufta (37', 41'), te Prtenjača (43'), ali bez uspjeha.