Petak, 30. svibnja 2014. 20:06 Napisao/la  SC

Utakmice 30. kola: Crikvenica - Vinodol 3:0, Rovinj - Mladost 2:0

Gradski stadion u Crikvenici. Gledatelja: 200. Sudac: Igor Rajko (Tinjan).

Strijelci: 1:0 Petrinović (13'), 2:0 Jovanović (77'), 3:0 Rubčić (80').

Žuti kartoni: Gašparović (Crikvenica), Šmit (Vinodol).

Crveni karton Pavelić (Vinodol).

CRIKVENICA: Srok, Vučinić (od 78' Baričević), Gašparović, Uremović, Petrinović, Smojver, Jovanović, Rubčić, Brajković (od 55' Vukić), Butorac, Njegovan (od 46' Kuna).

VINODOL: Hodžić, Batkoski, Vidmar, Udović, Tomić, Marković (od 46' Lenac), Jelenović, Pavelić, Filipović (od 70' Šmit), Radetić (od 46' Mataija), Petrinović.

Nogometaši Crikvenice pobijedili su Vinodol u derbiju začelja i tako na kraju sezone ipak ostavili Novljane na posljednjem mjestu. Crikvenica je povela već u 13. minuti, a posao domaćinu olakšao je i Marko Pavelić koji je u 41. minuti zaradio drugi žuti karton.

Posao za domaćina unutar četiri minute, od 77. do 81., zaključili su Jovanović i Rubčić.

ROVINJ - MLADOST 2:0

Igralište Valbruna. Gledatelja. 200. Sudac: Goran Brusić (Čavle).

Strijelci: 1:0 T. Barlecaj (19'), 2:0 Horvat (58').

ROVINJ: Orbanić, Budicin, Pavić, Ljubešić, T. Barlecaj (od 68' Cvijetić), Matošević (od 79' Krajcar), A. Barlecaj (od 84' Maružin), Tanković, Batelić, Marangon, Horvat.

MLADOST: Perković, Livović, Racan (od 18' Balaško), Škiljan, Tomić, Halilović, Nišević, Bogdan, Valčić, Funčić, Kostešić (od 18' Marijanović, od 46' Zanetić).

Na odličnom travnjaku Valbrune nogometaši Rovinja svladali su fažansku Mladost koja je bila bez nekolicine prvotimaca i nije mogla ozbiljnije zaprijetiti domaćinu.

Započelo je sjajnim udarcem Donia Tankovića  s gotovo 30 metara, ali je lopta završila na gredi. Ipak, u 19. minuti zatresla se gostujuća mreža. Dugu loptu je primio Agron Barlecaj, nekako se oslobodio pratnje, a onda povratnom loptom pronašao brata Tomu koji smireno pogađa za 1:0.

Do drugog pogotka u glavnoj ulozi bio je Halilović koji ima nekoliko izglednih prigoda, a iz jedne takve trese vratnicu. U drugom dijelu Rovinježi drže posjed loptu, a u 58. minuti Horvat preciznim udarcem okončava jednu brzu akciju Rovinježa nakon što je Nišević izgubio loptu na sredini terena.

Poraz Mladosti ujedno je otvorio priliku Jadranu i Orijentu da pokušaju dohvatiti četvrto mjesto.